Vstupenky online

Vsetínští hokejisté mají po soustředění a chystají se na led

Václav Trávníček • 06.08.2012

Víkendové soustředění v Kunčicích na Frenštátsku mají za sebou vsetínští hokejisté. Svěřenci kouče Viktora Hlobila absolvovali sprinty do kopců nebo cvičení s expandéry. „Soustředění bylo krátké, ale zato intenzivní. Chtěli jsme, aby si na sebe kluci zase zvykli a utužili kolektiv. A to se povedlo,“ uvedl trenér Hlobil, který již v úterý vyjede s A-týmem poprvé na led a počítá s novými hráči na zkoušku.

Valaši se do Kunčic pod Ondřejníkem vydali v pátek odpoledne a destinaci opustili v neděli po snídani. Mezi tím si stihli dát řádně do těla. „Soustředění hodnotím kladně. Kluci jej odmakali, panovala dobrá nálada,“ pochvaloval si Hlobil, jenž měl v Kunčicích k dispozici šestnáct hráčů. Tedy v podstatě tři pětky. Ostatním účast nedovolily jiné aktivity. „Kluci, kteří byli zaneprázdněni – zejména pracovně – byli omluveni,“ vysvětlil vsetínský lodivod.

Soustředění s A-týmem se zúčastnila i nová tvář – útočník Adam Mikšovský. Odchovanec Zlína, jenž působil například v Jihlavě a poslední sezónu strávil v Prostějově, přišel do Vsetína na zkoušku. „Pamatuji si jej ještě ze zlínských mládežnických mužstev. Adam patřil k nejlepším střelcům,“ poznamenal Viktor Hlobil. Kromě pětadvacetiletého forvarda očekávají Valaši příchod obránce Tomáše Vodáka. Talentovaný bek už ve Vsetíně působil v průběhu sezóny 2009/2010 a k týmu by se měl připojit v úterý – rovněž na zkoušku.

Úterní trénink se však už odehraje na ledě. „Bude první, takže spíše seznamovací,“ poznamenal Hlobil. Jeho svěřenci budou nyní přípravu na ledě prokládat vloženou fází suché přípravy. „Klasika. Na ledě budeme nejprve třikrát týdně, od 13. srpna pak každý den. Tyto tréninky budeme kombinovat s přípravou na suchu,“ řekl už minulý týden jednatel VHK Daniel Tobola.

Foto: Zdeněk Markytán

Vsetínští hokejisté před nástupem na led:

Čtyřtýdenní volno skončilo, A-tým poprvé vyjede na led

Budeme se snažit podat vždy stoprocentní výkon, slibuje Jiří Korčák

René Kajaba: Letos můžeme být ještě lepší

Nová sezóna je pro mě výzvou, říká Ondřej Hruška

František Zúbek: Individuální příprava? Lepší je trénovat v partě

banner pod článkem