Výherce soutěže: Byl jsem zvědavý, co se bude na střídačce dít

Kristýna Guricová • 24.01.2010

Z celkového počtu 253 fanoušků, kteří se zúčastnili soutěže o místo na střídačce, jež probíhala v uplynulých dnech na našich webových stránkách, vzešel jako vítěz Marek Dibelka. Ten se tak v sobotu při zápase s Opavou postavil na střídačku a sdílel místo mezi trenérem Juríkem a Stanislavem Pavelcem. Po skončení zápasu jsme se našeho výherce zeptali na jeho dojmy z času stráveného na střídačce.

„Vůbec jsem nečekal, že můžu vyhrát," svěřil se nám po utkání výherce soutěže, který právě přebíral další součást své výhry - kartón piv. "Chtěl jsem si hlavně zkusit zodpovědět otázky, které v soutěži byly, zda znám všechny odpovědi správně,“ doplnil informaci o pohnutkách, které jej vedly k účasti v soutěži. „U některých otázek jsem si nebyl úplně jistý a musel jsem hledat odpovědi na internetu. Nejvíce mi dal zabrat dotaz na Pepu Štrauba, nevěděl jsem, kterého klubu je odchovancem.“

Stejné potíže měli při této otázce i mnozí další fanoušci, kteří se soutěže zúčastnili. Z velkého počtu obdržených odpovědí bylo totiž pouze osmadvacet dotazníků správně. Jelikož ceny, připravené do soutěže, se následně rozdávaly 13 fanouškům, šance na výhru byla dost vysoká. „Když jsem se díval na výsledky soutěže, viděl jsem tam spoustu výherců, ale sebe jsem tam nenašel a tak jsem si myslel, že jsem nic nevyhrál. Zhruba po čtvrt hodině jsem se ale podíval znovu a zjistil jsem, že moje jméno je až úplně poslední a vyhrál jsem tak první cenu! Bylo to pro mě velké překvapení,“ vysvětluje Marek, jakým způsobem se dozvěděl, že právě on je výhercem „místa na střídačce“.

Samotné utkání s Opavou nenabízelo v samém začátku moc zábavnou podívanou. Ani jeden z celků nevypředváděl příliš oslnivý výkon a tak nebylo divu, že po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 0:0. „Atmosféra na střídačce nebyla ze začátku nic moc. Po první třetině jsem seděl s trenérama v kanceláři a všichni v kabině byli skleslí,“ popisuje své pocity z první pauzy náš výherce. Druhá dvacetiminutovka byla z pohledu diváka o něco lepší, zejména pak proto, že se Vsetín zásluhou Daniela Tesaříka, který prostřelil brankáře Trenčana mezi betony, ujal v závěru druhého dějství jednogólového vedení.

„U první branky kluci na střídačce moc neslavili, jen si poplácali. Ve druhé přestávce pak rozdával trenér Jurík taktické pokyny a pan Pavelec k tomu pak přidával své dojmy a slova o tom, že hra se musí zlepšit. Sám jsem měl příležitost klukům něco poradit, ale neřekl jsem jim nic,“ podotkl se smíchem Marek.

„S blížícím se koncem zápasu se hráči mezi sebou začali stále více hecovat, hlavně Pavel Zavrtálek všechny dost burcoval. Když pak přišla druhá branka, oslavy na střídačce byly větší, na všech bylo hodně vidět, že mají obrovskou radost.“ Po zaváhání Slezanů dostal příležitost rozhodnout Erik Hrňa, vyražený puk se nakonec podařilo do odkrytého kouta branky zavěsit Danielu Vaňkovi a jelikož do konce zápasu zbývalo pouze 96 vteřin, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.

A s koncem utkání se se svým místem na střídačce musel rozloučit také Marek Dibelka, který své účinkování mezi vsetínskými hráči zhodnotil slovy: „Byl to super zážitek, ale zopakovat bych si to už asi nechtěl. Nejprve jsem se na to ani moc netěšil, ale na druhou stranu jsem byl zvědavý, co se všechno během utkání bude dít. Nakonec jsem byl ale opravdu šťastný, že jsem to mohl zažít.“

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov