Za jakéhokoliv stavu nesmíme soupeře šetřit a dávat klidně i 8 gólů, říká Luboš Rob

Kristýna Zigmundová • 05.09.2018

Třiadvacetiletý útočník, který v loňské sezóně hrál za České Budějovice se pomalu stává jednou z nejlepších posil. Společně s Pechancem a Jonákem tvoří nejproduktivnější formaci, která i v zápase s Porubou předvedla svou sílu. „Bylo to hned první střídání a oni tam byli v nějaké šanci. Nám se podařilo dostat puk ze třetiny a jejich bek vystartoval na Jonáka a ten mi to nastřelil tak, že jsem šel sám na bránu,“ popisuje svou banku Luboš.

Luboši, jak hodnotíte utkání s Porubou?
Výsledek můžu myslím hodnotit pozitivně. Celou přípravu jsme zvládli na výbornou a prohráli jsme jen jeden zápas. Doma jsme neprohráli ani jednou. V zápase se nám podařila první třetina a vedli jsme 3:0, pak jsme to dotáhli až na 5:1. Problém byl poté v tom, že chtěl dát každý gól a už jsme moc nestříleli. Nakonec jsme se pomalu strachovali o výsledek, když šel soupeř do přesilovky 5 na 3. Gábič to tam ale dobře vychytal a my jsme to nakonec i dobře ubránili.

Hned na začátku druhé třetiny se vám podařilo skórovat. Šlo by tuto branku nějak popsat?

Bylo to hned první střídání a oni tam byli v nějaké šanci. Nám se podařilo dostat puk ze třetiny a jejich bek vystartoval na Jonáka a ten mi to nastřelil tak, že jsem šel sám na bránu. Jejich gólmana znám moc dobře už z Budějovic a věděl jsem, že bude čekat střelu pod vyrážečku a dal jsme to na druhou stranu. Jsem ale rád, že jsem dal gól.

Vaše lajna je jedna z nejsilnějších. Vnímáte to také tak?
Tak samozřejmě. V lajně nám to dobře funguje a rozumíme si jak lidsky, tak i na ledě. Teď jen doufáme, že se nám to přenese z přípravných zápasů i do ostré soutěže a bude nám to i dál tak klapat.

Očividně se vám líbí spíše v útočném pásmu. V obranném moc nejste.
Tak je pravda, že když máme my bránit, tak je v tom takový trochu bordel. Na druhou stranu je ale pravda, že naše lajna moc v obranném pásmu nehraje, takže doufám, že to tak bude i pokračovat.

Poruba s vámi hrála do půlky zápasu hokej, pak ale začala více forčekovat a napadat. Nepřijde vám, že vám tento styl hokeje moc nevyhovuje?
Jak říkám, první půlka zápasu byl z naší strany přesně ten výkon, který chceme podávat celou sezónu. Soupeře jsme vůbec k ničemu nepustili, byli jsme silní na puku a hodně jsme stříleli. Od půlky jsme to možná trošku podcenili. Určitě každý ten výsledek 5:1 vnímal a byl to poslední přípravný zápas. Na to, že ale vyhráváme se nesmíme dívat a nemůžeme nic vypustit. Za každého stavu nesmíme soupeře šetřit a dávat klidně i 8 gólů.

Nemohlo to být i tím, že jste se stáhli do obrany? Přeci jen přestalo se vám dařit po tom, co Poruba začala být více agresivnější.
To si úplně nemyslím. Oni, jak dali gól, tak jim narostla křídla. Naše chyby ale pramenili z naší lehkovážnosti a toho se musíme vyvarovat. Klobouk dolů Porubě, která to nevzdala a hrála až do konce.

Jak zatím hodnotíte své působení tady na Vsetíně?

Nemůžu si na nic stěžovat. Je to menší město, je tu klid. Na zimáku máme všechno, co bychom mohli potřebovat, novou šatnu. Lidi chodí a super fandí. Snad jen přeneseme do soutěže naši produktivitu z přípravných zápasů. Všichni doufáme, že tady ta sezóna skončí lépe něž ta loňská a uděláme pro to maximum.

V sobotu odehrajete první zápas v Prostějově. Jak ho vidíte?

Prostějov má letos silný mančaft a samozřejmě víme, že mají silný útok. Mají tam nejproduktivnějšího hráče soutěže Divíška. Já bych ale nekoukal na soupeře, ale spíše bych se zaměřil na nás a na naši hru. Myslím, že máme tým dost silný na to tam vyhrát.