Základní část juniorské extraligy míří do finiše, dorost hraje v Porubě

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 27.02.2020

Po jednačtyřiceti odehraných kolech v základní části čeká juniory to poslední. Těsně před play-off se utkají s Warriors, kteří jsou v tabulce poslední, případná výhra nad Vsetínem by je však zachránila před pádem do nižší soutěže. Dorost po minulém týdnu vede tabulku, nyní je čeká výzva v podobě zápasu s Porubou.

Junioři: poslední zápas základní části

Juniorka se na play-off naladila už v pátek, kdy se utkala s Havířovem. Lídra tabulky porazila po parádním výkonu 4:2. „Byl to velice dobrý týmový výkon, až na pár hráčů, kteří si chtěli něco dovolit a ukázat se. Toho se musíme vyvarovat, ale podali jsme úctyhodný výkon hodný play-off,“ hodnotil utkání útočník Martin Baďura. Ten se stal také nejproduktivnějším hráčem nedělního zápasu, kdy Valaši vyhráli v Porubě 6:0.

Umístění v tabulce 3. místo - 75 bodů
Nejproduktivnější hráč Daniel Klímek (29+35)

26. 1. Warriors - Vsetín 1:7
Vsetín dokázal svého soupeře vždy přehrát, nyní však jde Warriors o všechno. Vytáhnout se stejně jako proti Havířovu?

Brno je od začátku sezóny na posledním místě tabulky, v posledních kolech však výrazně zabralo, aby se vyhnulo zápasům o udržení. V pátek odehráli Warriors utkání s Přerovem, dovedli jej až do samostatných nájezdů a získali jeden bod. Ještě více šokující výsledek přinesl nedělní zápas. Tomáš Sedláček, mimo jiné hráč druholigového Hodonína, se prosadil v dvojnásobném oslabení. Na ledě s ním byli ještě Kristián Leška a Matěj Pröschl. Žádná další branka už nepadla, jinak suverénní Slezané Filipa Kašpara nepřekonali. Zrodilo se tak možná nejpřekvapivější vítězství dosavadní sezony.

Umístění v tabulce 7. místo - 26 bodů
Nejproduktivnější hráč Alex Mudrych (6+11)
Nejlepší střelec Tadeáš Del Favero (9)
Nejlepší nahrávač David Karpíšek (13)
Gólmanská jednička Filip Kašpar

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Málek – Kožený, Pernický, Houser, Zeman – Veselý, Apolenář, Vašenka, Klímek, Pospíšil, Vavřík, Baďura, Vrána, Frimel.
Warriors Brno: Kašpar – Miloš, Bazala, Daněk, Půst, Furch, Sedláček – Marčík, Leška, Pröschl, Žák, Karpíšek, Molnár, Mudrych, Kavický, Stárek, Špaček, Rašovský, Krška

Na dorost v tomto týdnu čeká pouze Poruba

První zápas minulého týdne se vsetínským dorostencům náramně vyvedl, když se utkal s lídrem tabulky. České Budějovice byly prvním, kdo se prosadil, ale Valachům se v následující třetině podařilo vyrovnat a dostat se do vedení. Poslední perioda začínala za vyrovnaného stavu. Už to vypadalo na remízu, ale přesně v čase 59:59 vstřelil gól Boris Babeliak. Jejich úspěch tohoto týdne však skončil následující den v utkání s Táborem. První gól patří Vsetínu, ale po zbytek zápasu se dařilo prosadit pouze soupeři, a to hned sedmkrát.

Umístění v tabulce1. místo - 38 bodů
Nejproduktivnější hráčBoris Babeliak (18+28)

7. 1. Vsetín Poruba 2:3
Všechna utkání mezi Vsetínem a Porubou byla vyrovnaná a skončila rozdílem jednoho gólu.

Poruba má za sebou velice úspěšný týden. V Táboře byla vedoucím týmem hned od první třetiny, kdy hrála celou dobu ve vedení. Táborským se podařilo její náskok snížit v polovině druhé periody, ale na hře Poruby se nic nezměnilo a na konci třetiny byl stav 4:1 z pohledu Ostravanů. V poslední části utkání se podařilo jednou prosadit Táboru. To druhý zápas proti Českým Budějovicím byl po celou dobu vyrovnaný a skóre zůstávalo na obou stranách na nule. Až ve třetí třetině padl první gól ve prospěch domácích. To ale Porubu nezastavilo a během 55. a 56. minuty se dostala do vedení, čímž získala další 3 body do tabulky.