Neuvěřitelná těžkost bytí: Vsetín ničí vlastní střelecká bezmoc

Aleš Koňařík • 31.10.2003

V s e t í n – Vsetínské mužstvo stále marně čeká na odpověď na inzerát „Hledá se střelec, zn. Spěchá!“ Na vlastním ledě podlehlo třineckým Ocelářům 1:3. Nepropadlo herně, ale jediný gól Patrika Luži jen zvýraznil tristní bilanci posledních tří kol: 2 góly, pouze v přesilovkách, pouze od obránců. Zvrátit tuto nelichotivou bilanci nepomohl ani Libor Palviš, ač byl po zápase vyhlášen nejlepším hráčem Vsetína.

- 19.kolo pá 31.10.17:00
HC Oceláři Třinec
1:3(0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 54. Luža - 21. Melenovský (Král), 30. Melenovský (Král, Zadina), 50. Zbořil (Bordowski, Polanský). . Rozhodčí: Šindler - Cambal, Unzeitig.. Vyloučení: 3:5, navíc Luža - F. Štefanka oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2895.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, J. Polák, Jaškin, Frolo, Kuboš, Němec - Dubec (41. Vampola), Štraub, Ambruz - Hudec, Stantien, Selingr - Kovář, Vak, Pavliš.
HC Oceláři Třinec: Vojtek - F. Štefanka (10.- 22. Houdek), Malinský, Pavelek, Jančařík, Jan Kudrna, Žabka - Zadina, Král, Melenovský - Janků, Martynek, Skořepa - Bordowski, Polanský, Zbořil.
Červené světlo se sice za žádnou brankou v první třetině nerozsvítilo, oba týmy však předváděly vynikající hokej. Rychlé tempo, nasazení, žádné zbytečné vylučování – hra zkrátka plynule odsýpala k potěše slušně (na současné poměry)zaplněného Lapače. Hned první střela vsetínského Dubce mohla při troše štěstí skončit za Vojtkovými zády. Činili se i Oceláři, kteří postupem času stále častěji ohrožovali vsetínskou branku. Možná víc, než by bylo domácím libo. V koncovce byl ovšem Třinec nepřesný, s nájezdem Martynka si poradil Biegl a Polanského rána z voleje přeletěla o pár centimetrů horní tyčku.

Vsetín opět hrozil v přesilových hrách a zde pomohlo Vojtkovi i štěstí, se kterým zneškodnil Kubošovu dělovku od modré čáry. Vyražený puk po ráně Luži pak marně v brankovišti stíhal Josef Štraub. Nicméně, Oceláři lépe přecházeli přes střední pásmo a s rychlými třineckými útočníky měli vsetínští zadáci problémy. Nájezd nebezpečného Skořepy v závěru první části však Biegl zlikvidoval s kamennou tváří.

Udeřilo až ve druhé části, přesněji už po 14 vteřinách hry. Dopředu se utrhlo duo Král-Melenovský a po přesném pasu Krále měl Melenovský relativně snadný úkol v podobě střely mezi Bieglovy betony. Inkasovaný gól byl pro vsetínské hráč výzvou ke zvýšení obrátek a domácí se skutečně nadlouho usídlili před Vojtkovou brankou. Výsledek náporu už uspokojivý nebyl. Vsetín sice často střílel, snažil se pozornou třineckou obranu přečíslovat, ale vše hořelo s nepřesnou koncovkou. Ve 30.minutě tak přišel další smrtící úder první třinecké řady. Na konci biliárové kombinace stál opět Marek Melenovský.

S dvoubrankovým mankem mohl Vsetín něco udělat, pokud by jeho útočníci našli ztracené sebevědomí. V posledních třech zápasech se do střelecké kolonky zapsali pouze obránci, v 54.minutě využil přesilovou hru Patrik Luža. Snižoval ovšem na 1:3, neboť třetí třinecký úspěch přišel čtyři minuty předtím. Domácí, kteří vsadili vše na útočnou kartu, nechali bez povšimnutí kombinovat před vlastní brankou Zbořila s Bordowským a Biegl byl opět bezmocný. Závěr utkání si již Třinec bez větších komplikací pohlídal a po čtyřech kolech opět plně bodoval.

Pavel Marek (Třinec): „Zápas jsme zvládli po technické stránce perfektně. Při úvodním náporu Vsetína jsme nezpanikařili a domácím jsme moc nedovolili střílet a dorážet. Jakmile jsme se dostali do vedení, zklidnili jsme se. O našich gólech rozhodly povedené brejky.“

Jiří Režnar (Vsetín): „Utkání jsme zahájili podle našich představ, jenže postupem času Třinec hru vyrovnal. Bohužel, opět jsme inkasovali po hrubých individuálních chybách. Za posledních 11 třetin jsme vstřelili pouhé dvě branky, navíc v přesilovkách a obě zaznamenali obránci. To je poměrně špatná vizitka našich útočníků.“