Vsetín se vrací z Třince s nepořízenou

Václav Trávníček • 26.09.2003

T ř i n e c - Po šestém kole Tipsport extraligy zůstává Vsetín stále na chvostu tabulky. Ani gólová trefa Pavla Selingera minutu před koncem utkání nepřinesla Valachům bod. Přestože Vsetínští první třetinu vyhráli zásahy Haška a Selingera, v posledních čtyřiceti minutách se trefili pouze jednou. Zápas se nesl v duchu čistého hokeje, neboť rozhodčí Souček udělil pouze sedm menších trestů.

- 6.kolo pá 26.9.17:00
HC Oceláři Třinec
4:3(1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 16. Bordowski, 40. Zadina (Pletka), 44. Zadina (Melenovský, Pletka), 48. Janků (Pavelek, Jančařík) - 4. Hašek (Luža, Demel), 17. Demel (Štach, Vak), 59. Selingr (Vak, Luža). Rozhodčí: Souček - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 3518
HC Oceláři Třinec: Lakosil - Hunkes, Žabka, Houdek, Jančařík, Jan Kudrna, F. Štefanka, R. Procházka - Zadina, Melenovský, Pletka - Janků, Skořepa, Pavelek - Polončič, Vítek, Meluzín - Bordowski, Polanský, Zbořil
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Němec, Luža, Štach, Kuboš, J. Polák - Hudec, Stantien, Hašek - Vampola, Štraub, Demel - Dubec, Vak, Selingr
Třinecký tým, oslaben o svého kapitána Richarda Krále, vstoupil do utkání s viditelnou ležérností. Toho využili Vsetínští, kteří Oceláře semkli do jejich obranné třetiny a počali bušit do brankáře Lakosila. Jako první se trefil hostující Jiří Hašek, hráč, jenž přišel do Vsetína právě z Třince. Gól vstřelil svým klasickým způsobem: ve hře 5:4 se natlačil před třineckého gólmana a následně za jeho záda poslal Lužovu přihrávku. Ani to však favorita utkání nijak nevyburcovalo. Podobně jako v utkání se Spartou byla i dnes vidět pouze jeho čtvrtá řada, složená s nadějných mladíků.

Třinečtí se prosadili až v šestnácté minutě, kdy vsetínského Biegla překonal domácí Bordowski. Regulérnost jeho branky však musel posuzovat až videorozhodčí. Vyrovnávací gól jako kdyby Oceláře znovu ukolébal ke spánku. Vyvrcholením vsetínského náporu byla branka na 1:2, kdy hostující Demel bekhendovou dorážkou podruhé rozvlnil síťku třinecké svatyně. Teprve pak zvýšili Oceláři tempo a vypracovali si několik nadějných akcí. Janků nastřelil tyčku, Skořepa však neproměnil sólový nájezd.

V druhé části hry se sólovým nájezdem blýskl střelec druhé vsetínské branky Tomáš Demel. Brankář Lakosil na něj ale tentokrát vyzrál. Převaha se pomalu začala stěhovat na stranu Ocelářů. V poslední vteřině druhé části ji korunoval Zadina, když do prázdné klece doklepl Pletkovu střelu, jež Bieglovi propadla mezi betony.

Smolný gól hosty zlomil. Za Bieglova záda prošlo hned ve 44. minutě z nulového úhlu tečované nahození Melenovského, následná trefa Pavla Janků byla již jen pojistkou třinecké výhry. V Poslední minutě snížil Selinger na 4:3. Jeho trefa však byla jen kosmetickou úpravou výsledku.

Pavel Marek (Třinec): "V první třetině na nás ležela deka, hra se nám nedařila a chyběla nám lehkost. Měli jsme dva výpadky před vlastní brankou. Věděli jsme, že Vsetín nastřeluje puky a doráží, přesto jsme po takových situacích dvakrát inkasovali. Zahýbali jsme proto sestavou, začalo se nám více dařit a vytvořili jsme si i šance. Doma nás však stále trápí koncovka. Nakonec jsme vstřelili kýžené góly, vítězství ale bylo hlavně vydřené."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Naše taktika nám na začátku vycházela a Třinci jsme moc nedovolili rozvinout kombinaci. Vedoucí gól nás však uklidnil možná až příliš. Přesto jsme v té době ještě drželi přijatelný stav a dokonce vedli, i když jsme byli pod velkým tlakem. Jestli měl první a druhý gól platit, nad tím nechci spekulovat. Chyba od hráčů byla, že jsme je vůbec dostali. Po gólu na 2:2 jsme se už trápili, Třinec byl nahoře a zaslouženě vyhrál."