Vsetín na úvod Tipsport cupu prohrál

Aleš Koňařík • 05.08.2003

V s e t í n – Start do letního poháru Tipsportu Vsetínu nevyšel, na vlastním ledě podlehl Třinci 3:5. Domácí se představili se všemi posilami, kapitánské céčko se od Romana Stantiena přestěhovalo k Josefu Štraubovi. Novopečený kapitán zaznamenal gól, a také šest trestných minut. O osudu zápasu rozhodl Třinec ve třetí části, kdy třikrát rozložil nedůraznou vsetínskou obranu, tvořenou z převážné části juniory. Dva vsetínské góly zařídil Michal Dubec.

- TsC2 út 5.8.17:00
HC Oceláři Třinec
3:5(1:1, 1:1, 1:3)
Branky: 3.Dubec (Stantien), 36.Štraub (Hudec, Demel), 47.Dubec (Stantien) – 1.Daneček (Vítek), 34.Zbořil (Meluzín), 46.Vítek (Daneček), 47.Zbořil (Meluzín, Bordowski) 49.Vítek (Podstavek, Daneček). Rozhodčí: Smeták – Novotný, Šimůnek. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. Diváci: 1000.
VHK ROBE Vsetín: Biegl – Frolo, Polák, Vyrůbalík, Kuboš, Spitzer, Horák, Kučný – Demel, Štraub, Hudec – Ambruz, Vak, Vampola – Stantien, Kovář, Dubec, od 41. Novák
HC Oceláři Třinec: -
Skóre se poprvé měnilo po 36 vteřinách hry, kdy po hrubce v rozehrávce potrestal domácí tým Daneček pohodlnou dorážkou do odkryté klece. Na nekvalitním ledě a velkém horku se oba týmy trápily především samy se sebou. Kombinace vázla, hra se drobila mezi potyčkami a nepřesnostmi. Vsetín záhy srovnal zásluhou Dubce, Polákovi pak v přesilové hře zabránila ve skórování tyčka.

Podobně se odvíjelo i druhé dějství, kdy šli do vedení opět hráči Třince. Dorážkou Meluzínovy střely se prosadil Zbořil, o dvě minuty později se ukázaly dvě nové vsetínské akvizice. Hudec chytře počkal se střelou, až našel před brankou nekrytého Štrauba – 2:2. Poměrně nezáživnou hru okořenila bitka obránce Frola s Filipem Štefankou, kterou rozhodčí Smeták ocenil tresty do konce utkání.

Domácí však nezvládli nástup do závěrečné části a soupeř nedůraz místy chaoticky hrající obrany tvrdě potrestal. Na branku Vítka ještě dokázal odpovědět přesným švihem pod víko Dubec, pak už ale stříleli jen hráči Ocelářů. Biegla v krátkém časovém rozmezí pokořil Zbořil a opět Vítek. Vsetín se již z této rány nevzpamatoval.