Třinec v závěru vybojoval bod

Michal Berg • 01.02.2004

V s e t í n - Po hráčských změnách a opět s opavskou dvojicí Sochorek - Šebesta v sestavě se představil Vsetín proti Třinci. Na Žabkův gól dokázal opovědět v přesilovce Tomáš Vak a stejný hráč se podílel přihrávkami i na dalších brankách Frola a Dubce. Marek Dubec sice tři minuty před koncem poslal Vsetín podruhé v zápase do vedení, ale dorážka Melenovského v 58. minutě rozhodla o dělbě bodů. V sestavě Valachů chyběl Zdeněk Sedlák, který již v 45. kole nastoupil za Spartu v předehrávce 23. ledna.

- 45.kolo ne 1.2.17:00
HC Oceláři Třinec
3:3p(1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Vak (Demel, Jaškin), 33. Frolo (Vak), 57. Dubec (Vak) - 9. Žabka (R. Král Zadina), 55. Jančařík (Melenovský, Janků), 58. Melenovský (Žabka). Rozhodčí: Šindler - Dědek, Chytil. Vyloučení: 6:4, navíc Pletka, Král (oba Třinec) oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3570.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, J. Polák, Kowalczyk, Němec, Vyrůbalík, R. Horák - Dubec, Vak, Demel - R. Hruška, Stantien, Selingr - Hudec, Šebesta, Sochorek.
HC Oceláři Třinec: Vojtek - Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetečka, F. Štefanka - Janků, Melenovský, Pavelek - Zadina, R. Král, Pletka - Kropáč, Hašek, Kucharczyk - Martynek, Bordowski, Polanský.
Oba týmy se do zápasu vrhly bez zbytečného taktizování a k vidění tak byl líbivý, ač místy trochu divoký hokej. Činili se hlavně obránci a od modrých čar přiletěl co chvíli nepříjemný pozdrav. Vsetín, v sestavě opět s opavskými útočníky Sochorkem a Šebestou, ostřeloval třineckého brankáře Vojtka ze všech možných i nemožných pozic, žel, v koncovce se dlouho nepotkával s potřebným štěstím. Na Vojtkovi nebo holích třinecké obrany postupně ztroskotali Kowalzcyk, Polák a v slibné pozici zazdil svou šanci Tomáš Vak.

V 8.minutě pak fauloval Frolo a Oceláři hozenou rukavici zvedli. Obránce Žabka měl dostatek času na přesnou a tvrdou ránu, za kterou se Biegl jen zkroušeně ohlédl. Vsetín po inkasovaném gólu přidal a po dlouhém ostřelování Vojtkovy branky se dočkal. V přesilové hře prostřelil Vojtka Vak.

Domácí v prostřední části svého soupeře doslova válcovali, ale při Vojtkovi stáli snad všichni svatí. Útok za útokem se rozbíjel o betony třineckého gólmana nebo na hokejkách hostující obrany. Smolař večera Roman Stantien třikrát pálil z ideálního postavení mezi kruhy, třikrát vyšel z toho souboje vítězně Vojtek. Drtivý tlak tak přisel pouze jedinou branku. Tomáš Frolo z první napálil puk, který prošel Vojtkovi mezi betony.

Hosté mohli srovnat po ojedinělém brejku, Martynkovi však zkazil radost Biegl. Tečku za druhou třetinou udělal opět Roman Stantien, na kterého po Selingrově vtipném pasu zívala poodkrytá branka. Puk se ale opět zastavil ve Vojtkově výstroji.

Třinec ve třetí části stáhl hru na tři formace a hra se tím vyrovnala. Domácí se snažili sázet na taktiku důsledné obrany a vyrážet k brejkům, což se víceméně dařilo až do 55.minuty, kdy si nepohlídali Melenovského formaci. Od zadního mantinelu přišla pohotová příhra na sjíždejícího obránce Jančaříka, který Bieglovi nedal šanci.

Když však Dubec o 74 vteřin později přesným švihem překvapil Vojtka, přeci jen se zdálo, že Vsetín nakonec urve důležité tři body. Následný Kowalczykův faul a jeho rychlé potrestání Markem Melenovským však Lapač dokonale zmrazilo.

Jiří Režnar (Vsetín): "Ztratili jsme dva body. Především ve druhé třetině jsme zahodili tři vyložené šance. V závěru jsme pak měli blíže vítězství, ale faul Kowalczyka soupeř nekompromisně potrestal a vynutil si prodloužení. I přese všechno musím své svěřence pochválit - bojovali a dřeli do samého konce."

Pavel Marek (Třinec): "Oba celky hrály po celé utkání ve velkém nasazení, což se muselo divákům líbit. Škoda, že jsme vedení neudrželi déle a hned v prvním početním oslabení inkasovali. Jsem rád, že jsme dokázali dvakrát vyrovnat a po delším čase na ledě soupeřů bodovat. Body mohly být i dva, ale v prodloužení jsme přesilovou hru nevyužili."