Další výpadek střelců, další ztráta

Aleš Koňařík, Václav Trávníček • 09.12.2003

T ř i n e c – Po opětovné variaci na smutné téma „nulová produktivita“ prohráli vsetínští hokejisté v Třinci nejtěsnějším možným rozdílem 0:1 a už pět kol marně čekají na vítězství. Jediná branka zápasu padla z hole kanonýra Richarda Krále v úvodu druhé třetiny, Vsetín přes závěrečný tlak a power-play už na vyrovnání nedosáhl.

- 32.kolo út 9.12.17:00
HC Oceláři Třinec
1:0(0:0, 1:0, 0:0)
Branky: 22. Král (Janků, Kudrna). Rozhodčí: Šindler - Cambal (21. Mikula), Unzeitig. Vyloučení: 4:7, navíc Žabka - Dubec, Demel všichni 10 min. Bez využití. Diváci: 2576
HC Oceláři Třinec: Lakosil - Žabka, Jančařík, Jan Kudrna, Malinský, Hunkes (44.- 51. R. Procházka), F. Štefanka, od 41. navíc Houdek - Melenovský, Skořepa, Pavelek - Janků, Král, Pletka - Bordowski, Polanský, Zbořil - Martynek, Ivan, Vítek.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, J. Polák, Němec, Kuboš, Vyrůbalík - Dubec (10.- 20. R. Hruška), Pavliš, Demel - Hudec, Stantien, Selingr - Prokop, Vak, Ambruz.
V úvodu utkání byli aktivnější hosté. Důrazně napadali v útočném pásmu a zaměstnávali třineckého Lakosila množstvím svižných střel. Milimetry chyběly Vyrůbalíkově střele, Polákův pokus skončil na vyrážečce domácího gólmana. Za Vsetín do utkání nastoupil i Marek Dubec, který se vrátil z desetikolové anabáze ve Zlíně. A právě vsetínský forvard „zařídil“ první přesilovku pro Třinec. Udeřil totiž do hlavy domácího kapitána Krále, za což mu byly sudím vyměřeny 2 minuty + 10min. osobní trest. Třinečtí však po celých 120 vteřin nic nevymysleli. Naopak ve dvanácté minutě se mohl trefit hostující Vak, když Lakosila zkoušel překvapit švihem zpoza obránce. Třinecký gólman však jeho úmysl včas vypozoroval a puk střelu polapil. V průběhu první třetiny se po kontaktu s jedním z hráčů zranil čárový rozhodčí Čambal. Na doporučení lékaře opustil kluziště, třetinu tak dořídili Šindler s Unzeitigem.

Začátek druhé části znamenal pro Vsetínské studenou sprchu. Recept na Bieglovu neprůstřelnost nalezl druhý třinecký útok. Janků si narazil s Králem, který kotouč poslal za záda vsetínského gólmana. Vstřelená branka vehnala domácím vítr do plachet: začali více napadat a dohrávat souboje. Hostující Biegl tak musel čelit střelám Krále, Malinského a Janků.

V půli zápasu se ale Valaši zvedli a půl třetí tisícovce diváků, že se s prohrou nehodlají smířit. Nastěhovali se za polovinu kluziště a zásobovali Lakosila množstvím nepříjemných střel. V obrovské šanci se před domácím brankářem ocitl Hudec, ale pravý okamžik zmeškal. O několik okamžiků později se v podobné situaci ocitl Vak, ale jeho střela mířila těsně nad. Návštěvníci třineckého hokejového stánku se měli na co dívat. Hrál se rychlý kombinační hokej s šancemi na obou stranách. Ani jeden z týmů se však neprosadil.

Střelecky naprázdno vyšla i poslední třetina. Janků sice objel Bieglovu branku, ale na jeho přihrávku byl Král krátký. Na to se před Lakosila řítil Ambruz, ale domácí bek Hunkes jej včas odstavil. Před vsetínskou svatyni se protáhl Martynek, ale Biegl prostor mezi tyčemi dobře pokryl. Vsetín pak v závěru utkání odvolal brankáře a zkoušel štěstí v power play, ani šestému hráči se zeleným dresem na ledě se nepodařilo přes velký tlak vsítit vyrovnávací gól. Po šedesáti minutách hry tak z ledu odjížděli jako vítězové domácí hokejisté. K zisku tří bodů jim stačila jediná vstřelená branka…

Pavel Marek (Třinec): "Byl to hodně bojovný zápas. Ve druhé jsme třetině jsme neproměnili řadu šancí a to poznamenalo další vývoj. Před třetí části jsme museli hráče nabádat, aby se nenechali strhnout k ofenzívě. Bylo zapotřebí dále vycházet ze zajištěné obrany, protože vsetínská síla spočívá v rychlých brejcích. To se podařilo a cenné vítězství jsme udrželi."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Znovu se naplno projevily naše problémy s koncovkou, potýkáme se s tím ostatně celou sezonu. Hráčům v zakončení schází jistota a klid. Taktika se nám jinak celkem dařila. Chtěli jsme ustát začátek a z dobré obrany vyrážet k brejkům. Jenže příležitosti, které jsme si vytvořili, zůstaly bohužel nevyužity. V závěru už v tom byla trochu i křeč, snad i nepřízeň střeleckého štěstí."