První prohra sezony přišla v prodloužení s Hodonínem

Jan Tajzler • 24.09.2014

Po úspěšném vystoupení v Porubě se vsetínští hokejisté představili v domácím prostředí proti tradičnímu soupeři z Hodonína. Valaši toužili potvrdit skvělý vstup do soutěže a v domácím prostředí znovu bodovat, to se však povedlo jen částečně. Utkání, ve kterém se příliš atraktivních momentů neurodilo, muselo rozhodnout až prodloužení, kde byli úspěšnější hosté, a stávají se tak prvním přemožitelem vsetínských hokejistů v nové sezoně.

2. liga - 3.kolo st 24.9.17:30
SHK Hodonín
1:2p(0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Kubo (Podešva, Vítek) – 18. Špok (Piskoř, Sajdl), 63. Charvát (Jurásek). Rozhodčí:Šutara – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:7 navíc Charvát (HOD) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1120. Střely na branku: 26:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Tichý, Báchor, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Mikšovský, Hrazdira (38. Slováček), Kolařík – Kubo, Podešva, Vítek – Štrbík, Daněk, Hruška.
SHK Hodonín: Kotvan – Pokorný, Polesný, Macharáček, Nedvěd, Fejt, Grman, Prčík – Špok, Sajdl, Piskoř – Mika, Jurásek, Kuba – R. Smetana, Charvát, Zezula – T. Smetana, Tomi.

Vyrovnaná bitva od první do poslední minuty. Bojovné utkání, které příliš hokejové krásy nepobralo. Nebo také zápas, který přinesl hned několik nepříjemných zranění. Všechna tato přízviska vystihují druholigový duel Vsetína s Hodonínem. Od prvních minut se sice obě strany pokoušely útočit, většina akcí ale troskotala na nepřesnostech v předfinální fázi, gólmani Hromada a Kotvan tak žádné těžké zákroky řešit nemuseli.

Výrazný vzruch tak přinesla až polovina první třetiny. Po sérii trestů hrál Vsetín čtyři na tři a půl minuty dokonce pět na tři. Do velké šance se dostal Ambruz, při dorážce před odkrytou brankou ale netrefil puk. Těsně před koncem klasického hostujícího oslabení pak zahřmělo i na opačné straně. Sajdl se ocitl v podobné šanci jako předtím Ambruz, ani jeho hokejka si však nepotykala s kotoučem. Hosty to však příliš mrzet nemuselo. V 18. minutě se totiž dočkali vedoucí trefy. V signalizované výhodě se k vyraženému puku dostal skvěle hrající Martin Špok a přesnou střelou pod víko nedal Hromadovi šanci.

V samém závěru první třetiny mohl Vsetín vyrovnat. Nejprve Kolařík vystihl hostující rozehrávku, následnou střelu ale zastavilo břevno. Poté ujel do úniku Zúbek, hodonínský hráč po něm hodil hokejku a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. To ale Zúbek zakončil jen do připravené lapačky Kotvanovy, do kabin proto odcházeli spokojeněji hosté. Úvodní třetina taktéž vystavila stopku elitnímu domácímu obránci Pavlu Hurtíkovi, který utrpěl zranění v dolní polovině těla.

Prostřední dějství přineslo urputnou bitvu. Aktivnější byli pochopitelně domácí, kteří si vytvořili územní převahu, většinu času ale trávili v blízkosti mantinelu, kam je hostující defenzíva úspěšně vytlačovala. Hodonínští se soustředili především na rychlé protiútoky a ve 28. minutě byli po jednom z nich blízko druhé branky. Jurásek se řítil sám na Hromadu, atakován obráncem ale mířil jen do gólmanovy hrudi.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

David Vítek

Byli to tak domácí, kdo se v prostřední třetině přeci jen dočkal branky. Ta padla ve 35. minutě – jak jinak, než v přesilovce. Nejprve Podešva ve před odkrytou brankou netrefil dobře puk, o 20 sekund později ale Vítek našel Martina Kubo a ten ve stejné situaci, jako jeho spoluhráč před chvílí, zachoval chladnou hlavu a puk uklidil do sítě. V závěru třetiny měly oba celky šanci strhnout vedení na svou stranu. Krásný hodonínský přesilovkový ťukes ale nedokázal z otočky přesně zakončit Kuba. Na opačné straně zase vystihl chybu v hodonínské rozehrávce Vítek, výborného Kotvana ale nepokořil. Po dvou třetinách proto bylo skóre nerozhodné 1:1.

Do třetí třetiny se Valachům kompletně rozpadla první obrana, po Hurtíkovi totiž odstoupil i Nedbálek. Jinak byl k vidění stejný obraz hry, jako ve třetinách předchozích. Vsetín se marně snažil dobývat střelecké pozice, hosté hrozili z rychlých protiútoků, přičemž nejnebezpečnější byla rozhodně Špokova lajna. Vzruch, ne však příliš příjemný, tak přinesla až 48. minuta. Obránce Zezula skočil do domácí střely tak nešťastně, že na ledě musel zasahovat doktor a hostující hráč nakonec s poraněnými žebry skončil ve vsetínské nemocnici.

V polovině dějství hrál VHK přesilovku a mohl jít i do vedení, šikovnou teč Vítka ale s notnou dávkou štěstí zastavil Kotvan. O chvíli později byla tutovka k vidění i na druhé straně. Piskoř se probil před Hromadu, minul, zpoza brány ale ještě dokázal vrátit puk na brankoviště, kde byl zcela osamocený Kuba, Hromada ho ale vychytal. V 55. minutě vybojoval puk Kolařík, poslal ho rozjetému Mikšovskému, ten ale v úniku Kotvanovu branku minul. Poslední příležitost rozhodnout si oba týmy vypracovaly v 59. minutě. Nejprve si Špok udělal z domácích obránců kužely, ale nevyzrál na Hromadu, takřka z protiútoku se k vyraženému puku dostal Kubo, proti jeho střele z bezprostřední blízkosti se ale pro změnu zaskvěl Kotvan.

Na řadu tak přišlo prodloužení. V něm od začátku diktovali tempo domácí, tečující Vítek ani šikovně pronikající Haloda se ale z gólu neradovali. Rozhodnutí tak přinesl až čas 62:23. Valaši nezvládli situaci po vhazování v obranném pásmu, hbitý Matěj Charvát se lacino dostal k puku poslanému před Hromadu a zblízka prostřelil domácího muže s maskou. Po výsledku 2:1 tak putuje vítězství z vyrovnaného duelu do Hodonína.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín):
Hodonín patří dlouhodobě k těm lepším mančaftům v lize. Mají dobře vyvážený tým mladších a starších hráčů dnes to potvrdili. Měli bysme dávat doma určitě více než jeden gól. Nepodařilo se nám využít přesilovku pět na tři a jak se v hokeji říká, kdo jí nevyužije nemůže vyhrát, což se dnes potvrdilo. Scházela nám lehkost, navíc se k nám ani moc neodráželi puky a nedařilo se nám ani udržet na kotouči v útočném pásmu. Ve druhé třetině jsme již měli více lepších momentů, naštěstí se nám podařilo vyrovnat. Ve třetí třetině jsme chtěli zápas urvat na naší stranu, ale dnes nám to nelepilo a k ideálnímu výkonu jsme měli daleko. Žádnou tragédii z toho neděláme, protože kdyby nám někdo řekl, že po třech kolech, kdy nás čekal výborný Jičín, favorit ligy z Poruby a kvalitní Hodonín, budeme mít sedm bodů, tak bychom to brali. Navíc sezóna se nehodnotí 24. září, ale až v březnu. Zatím máme několik hráčů po zranění, kteří nejsou ještě jak fyzicky, tak herně v optimálním rozpoložení a myslím, že budeme hrát ještě daleko lepší hokej než je tomu nyní. Avšak ani dnes se nemáme za co stydět.

Jan Prčík st. (Hodonín):
Utkání bylo velice kvalitní z obou dvou stran. Dnes jsme nepřijeli v kompletní sestavě, máme zraněné hráče, bohužel kvůli tomu někteří museli dnes nastoupit i s virózou. Musím jim však poděkovat, že odmakali celý zápas a získali dva body. Totéž však platí i soupeři. Šlo vidět, že oba mančafty se snaží hrát ze zabezpečené obrany. Myslím, že ve hře pět na pět jsme měli více ze hry, ale v přesilovkách byla větší kvalita na straně Vsetína. V nastavení to už bylo hop nebo trop. Byl to dobrý zápas, který se musel líbit. Mrzí nás, že se zranil Michal Zezula, který byl převezen do vsetínské nemocnice. Předpokládáme, že si jej zde nechají na pozorování, avšak zatím nic bližšího nevíme.