Vsetín po dvou prohrách znovu vítězný

Daniel Bechný • 13.12.2014

První třetina nepřinesla oku lahodící hokej, až v jejím závěru otevřel skóre zápasu Jan Kolařík a do kabin odcházeli spokojenější domácí hokejisté. Ve druhé třetině svůj náskok navýšili zásluhou kapitána domácích Daniela Vaňka. Až raketový vstup zelenožlutých do třetí třetiny, kdy přidali v krátkém časovém sledu definitivně zlomil odpor Hodonína. Dva inkasované góly byly jen kosmetickou úpravou skóre a Valaši si tak zaslouženě odnesli tři body.

2. liga - 25.kolo so 13.12.17:30
SHK Hodonín
6:2(1:0, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 19. Kolařík (Nedbálek, Haloda), 29. Vaněk (Vítek, Ambruz), 40. Kolařík (Slováček, Haloda), 41. Slováček (Kolařík, Štědrý), 42. Daněk (Kývala), 43. Vaněk – 53. Špok (Sajdl), 60. Mika (Špok). Rozhodčí: Škach – Novák, Smilek. Vyloučení: 4:7, navíc Nedbálek (VSE) 5+OK faul kolenem. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1117. Střely na branku: 37:21. Vyhraná buly: 41:35. Průběh utkání: 6:0. 6:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Vrba I, Haloda, Nedbálek, Báchor, Tichý, Hryciow, Štědrý – Vítek, Vaněk, Ambruz – Slováček, Hrazdira, Kolařík – Štrbík, Daněk, Kývala – Zúbek, Ondráček, Hruška.
SHK Hodonín: Kotvan (43. Rozum) – Dufek, Zezula, Špok, Kučera, Tomi, Pokorný, Škápik, Zapletal, Peš, Kuba, Sajdl, Jurásek, Vrba II, Charvát, Vanek, Mika, Polesný.

Byť k pro Vsetíňana dobrému vývoji třetiny napovídala již výhra úvodní buly, v počátečních minutách zápasu toho k vidění bylo pramálo. V páté minutě ale již domácí dokázali vytvořit pro hodonínské nepříjemnou situaci, kdy se celá zelenožlutá pětice sesypala na bránu, Zúbkovo doražení však bylo ke zklamání domácího publika zachyceno z vnější strany sítě. Poté se snahy obou týmů na chvíli odmlčely, brzy se však opět začaly zvedat při oboustranném chtíči zasadit úvodní branku. Petr Hromada měl zde co dělat, nakonec ale snahy přinesly své ovoce týmu vsetínskému, za nějž Jan Kolařík při asistenci Michala Nedbálka vstřelil onen úvodní gól. O necelou minutu později byl právě Nedbálek za faul kolenem vyloučen na pět minut plus do konce utkání. Kapitán Vaněk i v oslabení zkusil své šance, ale nic naplat. Kotvan byl na místě k uhájení své svatyně a Valaši si přenesli oslabení do druhé třetiny.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Jan Kolařík

Do druhé periody i přes oslabení nastoupili domácí hráči s viditelně větší aktivitou a na soupeře se vytáhli střelami Štědrého či Halody. Právě Halodova střela však byla vzápětí potrestána Mikou, který unikl všem hráčům a osamocen se řítil na Hromadu, v rozhodující okamžik mu ale kotouč sklouzl z čepele. Valaši se nevzdávali nadějí a přerušovaným dotíráním na Kotvana proměnil kapitán Daniel Vaněk. Ani poté se hostům nedostalo odpočinku, neustálé dotírání na jejich svatyni však pozvolna polevovalo, až se zdálo, že se třetina bude v klidu dohrávat. Minutu a půl před koncem byl ovšem vyloučen Zezula, načež domácí několik sekund před zazněním sirény potřetí vstřelili branku- opět z hole Jana Kolaříka.

Hned na začátku posledního dějství utkání měli domácí fanoušci opět důvod k radosti: již v první minutě dorazil Kolaříkovu nahrávku Ondřej Slováček, poté prázdné místo u Kotvana našel Josef Daněk a do šestice všeho dobrého ještě vyslal kotouč do hodonínské sítě Daniel Vaněk. Po tomto triumfu se hodonínští neprodleně rozhodli pro výměnu brankáře- Zdenka Kotvana nahradil u klece Kevin Rozum. Po této chvíli následovala série vyloučení, kde si oba týmy vyzkoušely šanci pět na tři. Nejdříve se početní výhody dostalo domácím- jejich jedinou odezvou byla střela Hrazdiry, se kterou si Rozum snadno poradil. Následovně byl vyloučen Martin Kývala, čímž se hostům dostalo přesilovky, Juráskovu ránu ovšem Hromada neomylně vychytal. Poté byl však na trestnou lavici vykázán ještě Juraj Tichý a hosté si tak mohli užít minutové převahy tří ku pěti. A nedlouho po vyrovnání počtů se poprvé v tomto utkání rozsvítilo červené světlo nad Hromadovou bránou. První triumf Hodonína v tomto utkání si vybrojoval Martin Špok za asistence Víta Miky. Posledních osm minut už vypadalo o poznání pomaleji oproti předešlým akcím. V poslední minutě se ovšem ještě hosté pokusili o jistou akci před Hromadou a následně si díky nepřílišné koncentraci zelenožlutých vynesli druhý gól z hole Víta Miky. Finálních pár sekund už jen symbolicky uplynulo a Vsetín si tak i přes dva inkasované góly v závěru spravil chuť po dvou prohrách a domácí led ovládl konečným stavem 6:2.

Lubomír Jenáček (VHK Vsetín): „Tento zápas se nám povedl líp než předešlé dva a jsme hrozně rádi za ty tři body, které jsme po dvou prohrách opravdu potřebovali. Krizí se sice dá nazvat něco jiného, kdybychom ale nezvládli ani dnešní zápas, bylo by to špatné. Krom prvních deseti minut jsme zápas měli pod kontrolou, hráli jsme dobře, vvíjeli pohyb, vytvářeli šance. Zatrnulo nám při tom faulu Michala Nedbálka, který si myslím nemusel být posouzen na pět minut, ale rozhodčí je pánem na ledě. Paradoxně nám oslabení pomohlo tím, že jsme Hodonín nepustili do žádných šancí, naopak my jsme ho sehráli aktivně a ještě jsme mohli v oslabení skórovat, což si myslím bylo základní za stavu 1:0. Pak jsme přidali druhý gól, zápas jsme měli dobře rozehraný, přidali jsme další góly a pak to došlo v té třetí třetině až na 6:0. Škoda, že jsme ještě kvůli lidem nepřidali nějaký gól, ale chronologicky koncentrace už nebyla taková. Dostali jsme dva góly, což byla škoda hlavně kvůli Peťovi Hromadovi, který si tu nulu zasloužil, ale hokej je takový, takže my jsme spokojení."

Lubomír Oslizlo (SHK Hodonín): „První třetina byla z naší strany velice slušná, ale potom nás paradoxně rozhodila pětiminutová přesilovka pět na čtyři, kdy jsme pomalu ani neohrozili soupeřovu bránu. Od toho už se naše hra odvíjela, byli jsme málo důrazní a soupeř toho využil."