Vsetín veze z Hodonína dva body!

Radek Bařina • 28.01.2015

Dva body za vítězství v prodloužení vezou z Hodonína hokejisté Vsetína. Dlouho to přitom vypadalo, že nemocí zdecimovaná sestava VHK urve na jihu Moravy všechny tři body. Valaši se totiž záhy ujali dvougólového vedení a to si udržovali až do 47. minuty. Pak ale v rychlém sledu dvakrát inkasovali utkání tak za stavu 4:4 dospělo až do prodloužení. V něm si Vsetín zahrál přesilovku 4 na 3, kterou sice nevyužil, těsně po jejím skončení se ale prosadil znovuzrozený střelec František Zúbek, který svou druhou trefou v utkání rozhodl o vítězství zelenožlutých.

2. liga - 36.kolo st 28.1.18:00
SHK Hodonín
4:5p(0:2, 2:2, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Peš (Jurásek, Kuba), 37. Škápik (Sajdl, Kučera), 47. Kučera (Sajdl, Kolář), 48. Sajdl (Kučera, Vrba I) - 1. Vaněk (Vítek, Tesařík), 9. Zúbek (Kývala, Ondráček), 30. Báchor (Slováček), 38. Kývala (Kolařík, Vaněk), 64. Zúbek (Podešva, Vaněk). Rozhodčí: Czubaj - Klouda, Musil. Vyloučení: 8:5, navíc Peš (HOD) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1055. Střely na branku: 34:33. Vyhraná buly: 32:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5.
SHK Hodonín: Kotvan (41. Rozum) – Pokorný, Dufek, Škápik, Polesný, Kolář, Grman – Kučera, Sajdl, Lukáš Vrba I – Peš, Jurásek, Kuba – Mika, Tomi, Zezula – Smetana, Hložánek.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Lukáš Vrba II, Haloda, Grebenjuk, Hryciow, Tichý, Báchor – Vítek, Vaněk, Kolařík – Kubo, Slováček, Ambruz – Zúbek, Ondráček, Podešva – Kývala.

Někteří z více než tisícovky fanoušků si ještě nestačili sednout či stoupnout na svá místa a na hodonínském stadionu se poprvé v dnešním zápase poprvé měnilo skóre. Vítek nahodil puk na domácí branku, kde jej mimo Kotvanův dosah tečoval kapitán hostí Daniel Vaněk, který tak stylově oslavil své dnešní osmadvacáté narozeniny. Drtiči se po inkasované brance ihned hnali za vyrovnání, ale Hromada si s pokusy Kuby, Sajdla i Juráska poradil a tak přišel trest na druhé straně.

V deváté minutě dorazil Kývalovu střelu do hodonínské branky František Zúbek a Valaši u řeky Moravy vedli záhy o dvě branky. A na tomto vedení se do první přestávky nic nezměnilo, i když si oba týmy zahráli úvodní přesilovky v utkání. Do druhé třetiny vstupovali hosté v početní výhodě, která se ještě znásobila po faulu Škápika a domácí se museli bránit ve třech.

Ve dvojnásobné výhodě byl hodně blízko třetímu gólu Vsetína Ambruz, radost zkušenému útočníkovi ale překazil mrštným zákrokem betonem hodonínský golman. Drtiči obě oslabení zvládli a po chvíli se dočkali zasloužené snižující branky. Jurásek vyslal na zteč Petra Peše, který svůj nájezd s přehledem zakončil a překonal Hromadu. Gól Jihomoravany povzbudil, vsetínská defenziva ale odrazila pokus Sajdla i ránu Grmana a po chvilce si Valaši vzali svůj dvoubrankový náskok zpět.

Ihned po vhazování v útočném pásmu se kotouč dostal ke Stanislavu Báchorovi, jehož střela se zastavila až o síť v hodonínské brance. Prakticky vzápětí měl na holi čtvrtou vsetínskou trefu opět Vaněk, jeho střela však o kousek minula horní růžek domácí svatyně. V pětatřicáté minutě se k velkému sólu nadechl Škápik, hodonínský obránce projel celé kluziště, ale Hromadu se mu překonat nepodařilo.

Nejproduktivnější domácí zadák si ale spravil chuť hned v následujícím střídání, kdy po pohledné kombinaci mezi Kučerou a Sajdlem propálil právě Ľubomír Škápik vše co mu stálo v cestě. Radost ze snížení ale na tribunách hodonínského stadionu příliš dlouho nevydržela. Po necelé minutě vypálil z mezikruží Martin Kývala, jehož střela zapadla přesně ke vzdálenější tyči Kotvanovy brány, a i po druhé periodě tak odcházeli hosté do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Závěrečná třetina, před jejímž začátkem vystřídal Kotvana v domácí bráně Rozum, začala velkou snahou Hodonína o vstřelení kontaktní branky. Šanci na její realizaci domácím nabídl faul Kývaly, přesilovka domácím ale záhy skončila, když byl za faul do oblasti hlavy a krku na dvě plus deset minut vyloučen Peš. Hra ve čtyřech lépe svědčila Drtičům, kteří díky dorážce Zdeňka Kučery snížili náskok Valachů na jeden gól.

A o sto vteřin později, už ve hře pět na pět, bylo dokonce srovnáno. Kučera přihrál přesně Jakubu Sajdlovi, na jehož střelu byl Hromada krátký. Následně se museli domácí bránit v oslabení, ale Grmanovo vyloučení Valaši gólově potrestat nedokázali. Stejně tak se Drtiči ubránili i o chvíli později, když byl na trestnou odeslán junior Hložánek.

Tři minuty před vypršením normální hrací doby šel za katr vsetínský Vrba a velkou možnost na rozhodnutí měli tentokrát domácí borci, ale ani jim se z početní výhody nepovedlo vytěžit gól a tak zápas dospěl za stavu 4:4 do prodloužení. To ukončil po třech a půl minutách svou druhou přesnou ranou v zápase František Zúbek, který rozhodl o tom, že Drtiči z dnešního utkání berou jeden bod a na Valašsko poputují body dva.

Jan Prčík st. (Hodonín): „Zase nám utekla první třetina, kdy jsme dostali dvě branky a dalších dvou jsme to museli dotahovat. Škoda byla, že když jsme se ve druhé třetině dokázali dotáhnout na rozdíl jedné branky, tak nám soupeř vzápětí vždy zase odskočil na dva góly. V poslední třetině se nám to konečně podařilo a věřili jsme, že ve zbývajících minutách můžeme zápas i otočit, ale bohužel se nám to nepodařilo. Vsetín má zkušený a kvalitní kádr a v prodloužení dokázal využít nabídnuté šance v podobě přesilovky a díky ní rozhodl."

Viktor Hlobil (Vsetín): „Měli jsme dobrý začátek, kdy jsme odskočili na dva góly. Když se soupeři povedlo snížit, tak jsme jim zase odskočili na dva góly. Až v poslední třetině jsme to neudrželi. Domácí byli v ten moment na koni, tak jsme si vzali oddechový čas, abychom se trochu uklidnili a nedostali zbytečně ještě další branku, což by nás mohlo stát body. V závěru jsme čekali na svou příležitost, která nakonec přišla v prodloužení. Jsme za výhru moc rádi, protože víme, že z Hodonína se body moc často nevozí. Jeli jsme se sem s pokorou a o to více rádi jsme za dva body."