Vsetín ve vyrovnaném utkání porazil Hodonín po nájezdech

Miroslav Šipula • 05.11.2014

V rámci čtrnáctého kola druhé ligy se ve východní skupině utkali hokejisté Vsetína s domácím Hodonínem. Ten začal lépe a brzy se dostal do vedení. Valaši se dočkali vyrovnání až zkraje druhé třetiny. Tento scénář, kdy domácí odskočili Vsetínu o gól, který však následně stihl vyrovnat, se zopakoval ještě dvakrát. A když Daniel Vaněk zařídil v devětapadesáté minutě třetí vyrovnání, šlo se za stavu 3:3 do prodloužení, v němž ale branka nepadla. V samostatných nájezdech měl více štěstí Vsetín, a díky dvěma úspěšným nájezdům Jana Kolaříka, si z utkání odnesl bod navíc.

2. liga - 14.kolo st 5.11.18:00
SHK Hodonín
3:4sn(1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Kučera (Kuba), 38. Jurásek, 48. Peš (Jurásek) – 22. Daněk (Kývala, Štrbík), 41. Vaněk (Ambruz, Zúbek), 59. Vaněk (Zúbek, Haloda), rozh. náj. Kolařík Rozhodčí: Czubaj – Chocholouš, Mikšík. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1108. Střely na branku: 38:32 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.
SHK Hodonín: Kotvan – Dufek, Prčík ml., Pokorný, Škápik, Zapletal, Nedvěd, Vanek, Polesný – Zezula, Kučera, Tomi, Smetana, Peš, Kuba, Piskoř, Sajdl, Jurásek, Vrba, Charvát.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Haloda, Zuzaník, Báchor, Tichý, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Kolařík, Hrazdira, Slováček – Kývala, Daněk, Štrbík – Vítek, Kuchařík, Hruška.

Hned zkraje utkání šli Jihomoravané do čtyřech, to hlavní arbitr poslal na lavici hříšníků domácího Zapletala, a o několik málo chvil poté byla k vidění první branka zápasu. Kdo ovšem čekal, že padne do hodonínské sítě, tak se škaredě přepočítal. Michal Kuba po zisku kotouče před vlastním brankovištěm zcela neomylně našel hůl Zdeňka Kučery ve středním pásmu, který zakončil tuto brejkovou situaci rychlým švihem pod břevno vsetínské brány.

Obecně vzato byli domácí hráči v úvodním dějství zcela jasně lepším týmem, hra ovšem byla rozkouskovaná především několika vyloučeními, a tak se žádné z mužstev nemohlo dostat do souvislejšího tlaku. V závěru první třetiny zahrozila třetí hodonínská formace v čele s Michalem Zezulou, který ovšem z bezprostřední blízkosti nenachytal připraveného Hromadu.

Krátce po začátku prostřední části hry se mohli poprvé v utkání radovat i borci ve žluto – zelených dresech, když Josef Daněk dokázal prostřelit Kotvana projektilem mířícím pod jeho vyrážečku, a rozesmutnil tak hodonínské ochozy. Pokud hodonínští opticky opanovali první třetinu, pak hostům patřila bezesporu ta druhá. Po jedné z konfliktních situací na ledě, o které mimochodem po celou dobu střetnutí nebyla nouze, byla na trestnou lavici odeslána dvojice Jurásek-Zuzaník a hrálo se čtyři na čtyři. Tím se výrazněji otevřel prostor pro šikovné ruce Jana Kolaříka, který se individuálním průnikem dokázal dostat skrz domácí obranné řady až do vyložené šance, jenže Kotvan se stihl včas přesunout a zamezit mu v gólové radosti.

Ještě do přestávky stihli hráči Baníku vstřelit druhou branku v zápase, která padla opět v početní nevýhodě. První obranná formace Vsetína se dopustila obrovské chyby, když přenechala kotouč před vlastním brankovištěm domácímu Zdeňku Juráskovi. Hodonínský kanonýr si s hostujícím brankářem náležitě pohrál a kličkou do bekhendu překonal Hromadu. Po čtyřiceti minutách hry tak na světelné tabuli svítil stav 2:1 pro domácí celek.

Uplynula přesně půl minuta od úvodního vhazování třetího dějství a bylo srovnáno. Valaši opět zaskočili svého soupeře na začátku třetiny a dočkali se tolik vytoužené a nutno podotknout, že zasloužené, vyrovnávací branky. Před hodonínským strážcem svatyně se vytvořila nepřehledná situace, ve které se nejlépe dokázal zorientovat Daniel Vaněk a zasunul kotouč za brankovou čáru. O sedm minut později si Drtiči připsali trefu do černého v početní výhodě, ovšem tato akce rozhodně nepřipomínala typickou přesilovkovou souhru.

Zdeněk Jurásek na hranici útočné modré čáry přebruslil oba dva zadáky Vsetína a vybídl ke skórování svého parťáka z útoku Petra Peše, na nějž zívala poloprázdná vsetínská klec. V polovině třetí dvacetiminutovky mohlo být pro Valachy ještě hůř, Michal Kuba totiž napálil kotouč z vrcholku pravého kruhu přímo do Hromadovy levé spojnice tyče a břevna. Jenže opak se stal pravdou. Do konce základní hrací doby zbývalo přesně sedmasedmdesát vteřin, když se do kolem levého hrazení prohnal do útočného pásma Daniel Vaněk a parádní ranou k protilehlé tyči srovnal skóre nervy drásajícího utkání.

Po krátké přestávce následovalo pětiminutové prodloužení, ve kterém se o jakýkoliv vzruch mezi fanoušky postaral pouze hodonínský Jurásek, který po nádherném průniku vsetínskou obranou orazítkoval pouze tyč Hromadovy brankové konstrukce. O dělbě bodů mezi oběma celky tak musela rozhodnout speciální hokejová disciplína, a to samostatné nájezdy. Vsetínský Jan Kolařík ukázal hodonínskému publiku při exekuci svých nájezdů vynikající techniku a především chladnou hlavu. Obě své příležitosti proměnil, takže bod navíc si z tohoto zápasu odváží vsetínský VHK.