Souboj s nováčkem Vsetín ovládl, Kopřivnici zdolal 5:0

Radek Bařina • 28.09.2015

První vzájemný souboj po 25 letech mezi Vsetínem a Kopřivnicí vyzněl jednoznačně pro domácí celek. Ten od prvních minut udával tempo hry, a byť se hosté takřka do poloviny zápasu drželi na dostřel, bylo to spíše zásluhou špatné domácí koncovky než jejich výkonu. Zejména první útok VHK na ledě dominoval a nakonec se také podepsal pod tři z celkových pěti branek. Bezchybný výkon předvedl i brankář Petr Hromada a odměnou mu je první čisté konto v sezóně. Díky jednoznačné výhře 5:0 Vsetín přerušil dvouzápasovou sérii porážek.

2. liga - 6.kolo po 28.9.17:30
HC Kopřivnice
5:0(1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Kolařík (Zúbek, Tesařík), 24. Báchor (Ondráček, Kubo), 31. Vrba (Vítek, Báchor), 36. Zúbek (Kolařík, Tesařík), 54. Kolařík (Vaněk). Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 10:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1527. Střely na branku: 29:25. Vyhraná buly: 30:29. Průběh utkání: 5:0.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Žák, Řezáč, Báchor – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vávra – Finsterle, Daněk, Ambruz – Kubo, Ondráček, Vítek.
HC Kopřivnice: Vrba – Dusík, Jašek, Čintala, Merenda, Marek, Jindřich – Kofroň, Bartošák, Niec, Kameníček, Sluštík Suchý, Hrubý, Stránský, Tomášek.

Dlouho očekávaný souboj Vsetína s nováčkem soutěže z Kopřivnice patřil domácímu favoritovi. Ten si od prvních minut vytvořil mírnou převahu a vykoledoval si také dvě přesilovky, z nichž tu druhou dokázal využít. V rychlém výpadu přistrčil Zúbek puk do jízdy Janu Kolaříkovi a ten nadvakrát dotlačil puk za brankovou čáru i s gólmanem. Hosté sice protestovali, hlavní sudí však po dohodě s brankovým gól uznal.

První Vsetínský útok byl i nadále při chuti a hosté při jeho pobytu na ledě nevěděli kam dřív skočit. Další dvě velké šance ale nevyužil Kolařík, čtyři pokusy Tesaříka z nadějných pozic vychytal výborný Vrba a ty úplně největší tutovky pak spálili Vaněk a Zúbek. Vaněk dorážkou z levého kruhu netrefil prázdnou bránu, Zúbek sice do odkryté brány zakončoval přesněji, puk mířící mezi tři tyče ale zastavila natažená Vrbova hokejka. V závěru třetiny si šance vypracovali i hosté. Tomášek ovšem v přesilovce nepřelstil Hromadu a neúspěchem skončila i tvrdá střela unikajícího Kofroně. Do kabin tak odcházeli hosté s těsným mankem.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Jan Kolařík
V úvodu druhé třetiny herní převaha Vsetína ještě zesílila a postupně přinesla i branky. Jako první se v přesilovce ve 24. minutě prosadil Stanislav Báchor, jehož střelu Vrba vůbec neviděl a puk tak nalezl až ve své síti. O chvíli později mohl zvýšit Vávra, jeho šikovnou teč ale zastavilo břevno. Třetí výbuch radosti na Lapači tak odstartovala až minuta 31. Adam Vrba znovu nic neviděl, na střelu Lukáše Vrby tak nedokázal dostatečně zareagovat a letící puk nakonec i s přispěním tyče doputoval do brány. O chvíli později se mohli radovat i hosté. V obrovském závaru hned několikrát pálili na Hromadu, ten ale obstál v sedě i v leže, a když už to vypadalo, že proti Sluštíkovu pokusu bude bezmocný, selhaly hostujícímu hráči mířidla.

A tak to byl znovu Vsetín, kdo se dočkal branky. Autoři prvního gólu si své role vyměnili. Kolařík poslal puk rozjetému Františku Zúbkovi a ten zavěsil nechytatelně nad vyrážečku. V závěru třetiny si hosté zahráli dvě slepené přesilovky, sehráli je ale mizerně. Jedinou šanci si tak paradoxně vypracoval domácí Vávra, který uháněl na Vrbu úplně sám, v zakončení jej ale neposlechl puk. Litovat toho ale Valaši nemuseli, do kabin totiž odcházeli s bezpečným náskokem čtyř gólů.

Ve třetí třetině už se Valaši soustředili především na hlídání náskoku. Hosté si sice i v této třetiny vyzkoušeli hned několik přesilovek, ty ale byly stejně „úspěšné“, jako jejich sestry z třetin předchozích. Blíže ke gólu tak měl opět ve čtyřech hrající Vsetín. To když Slováček vyslal do brejku Dvořáka, ten ale bekhendovým blafákem nepřelstil Vrbu. Pátá branka tak padla až v čase 53:28 a nutno dodat, že Kopřivničtí k ní Valachům výrazně napomohli. Nápor Vsetína se rozhodl jeden z hostující hráčů řešit malou domů gólmanovi. Ta ale nedopadla, jak měla. Jan Kolařík byl u puku dřív než brankář, rychle s ním obkroužil branku a pak pohotově zasunul puk do odkrytého kouta hostující svatyně.

O pár sekund později mohl završit půltucet Zúbek, sám před brankářem ale neuspěl a dorážející Nedbálek, zase netrefil poskakující puk. Poté VHK přežil poslední oslabení v zápase a v 58. minutě si vytvořil ještě jednu vyloženou šanci. Proti pohotové střele Vaňka z bezprostřední blízkosti ale skvěle zakročil Vrba. V poslední minutě byli Kopřivničtí blízko čestnému úspěchu. V přečíslení dva na jednoho pálil pohotově z voleje Stránský, Hromada však střelu pod břevno parádním zákrokem vyrážečkou vytěsnil a uchránil tak své první čisté konto v sezóně. V prvním vzájemném souboji po 25 letech porazil Vsetín Kopřivnici zaslouženě 5:0.

Luboš Jenáček (Vsetín): „Potřebovali jsme zvítězit a naplno bodovat. Myslím, že základ dnešního vítězství se udál už ve Frýdku-Místku během druhé a třetí třetiny. Je dobře, že jsme tam nedostali 50 minut gól a dnes jsme v tom pokračovali. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě Petr Hromada. Nebezpečné situace s přehledem likvidoval. Hráli jsme s chutí, branek mohlo být i více, ale hlavně jsme rádi, že se nám podařilo neinkasovat.“

Václav Slabý (Kopřivnice): „Bylo vidět, že Vsetín je o třídu lepší a má sehraný tým. Přijeli jsme trochu s okleštěnou sestavou, ale kluci se snažili bojovat až do konce, hráli na sto procent. I tak se však kvalita Vsetína dnes naplno projevila.“