Valaši počtvrté v sezóně zdolali Kopřivnici, tentokrát jí nasázeli pět branek

Ondřej Slováček • 03.02.2016

Po vyrovnaném domácím zápase s Frýdkem-Místkem zavítali Valaši na led nováčka z Kopřivnice, který se snaží splnit předsezónní cíl a postoupit do play-off. O osudu středečního utkání rozhodla druhá třetina, ve které si vsetínští dokázali vypracovat dvoubrankový náskok. V závěrečné periodě přidali zelenožlutí ještě dva přesné zásahy zásluhou Dvořáka a Kolaříka. Právě Jan Kolařík na dnešní zápas převzal kapitánské céčko od Daniela Vaňka, kterého trápí poraněné koleno z předchozího utkání. Další zápas čeká vsetínské hokejisty již tuto sobotu, kdy na svém ledě přivítají desátou Břeclav.

2. liga - 39.kolo st 3.2.18:00
HC Kopřivnice
1:5(0:0, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 39. Hrubý (Dusík) – 31. Řezáč (Vávra, Zúbek), 32. Daněk (Ondráček, Hruška), 40. Zúbek (Kolařík, Tesařík), 48. Kolařík (Vávra, Zúbek) 49. Dvořák (Slováček) Rozhodčí: Fiedler – Vožda, Zedník. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2222. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

HC Kopřivnice: Vrba – Dusík, Jašek, Čintala, Vydra, Marek, Teper, – Kofroň, Bartošák, Slovák, Sluštík, Hrubý, Stránský, Tomášek, Pargáč, Matějek, Mach, Červenka
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ambruz, Ostrčil, Žák, Štědrý, Báchor, – Kolařík, Vávra, Zúbek, Slováček, Dvořák, Vítek, Abdul, Hrazdira, Kajaba, Ondráček, Daněk, Hruška

Okamžiky před úvodním buly patřily kopřivnickému odchovanci Adamu Mikšovskému, který po úrazu oka musel ukončit hráčskou činnost, a právě dnes před zápasem proti Vsetínu, týmu ve kterém strávil poslední sezóny, ukončil aktivní hokejovou kariéru.

První třetina se nesla ve vyrovnaném duchu a gólové šance byly k vidění na obou stranách ledové plochy. Možnost otevřít skóre se naskytla oběma týmům také v početní výhodě, ani jednomu z celků se však směrem dopředu v rozhodujících momentech nedařilo, a tak ani jedna strana nedokázala benefit jednoho hráče navíc zužitkovat. První třetina se tak končila za stavu 0:0, který odpovídal předváděné hře obou celků.

Byl to Vsetín, kdo vstoupil lépe do druhé třetiny, kotouč často poskakoval na brankovišti domácího celku, ani jednomu z Valachů se však dlouhou dobu nedařilo dostat jej za záda brankáře Vrby. Tento stav se značnou chvíli držel, a tak byli domácí donuceni hned několikrát vyhodit na zakázané uvolnění. V polovině zápasu byl vyloučen kopřivnický Marek, a tuto početní výhodu již hosté využili a mohli se tak radovat z první vstřelené branky. Od modré dostal kotouč do brány poprvé v sezoně Jakub Řezáč. Netrvalo dlouho a přišla další branka Vsetína. Necelé dvě minuty po Řezáčovi se trefil i Josef Daněk. Ten v mezikruží přebral puk a už jen dokončil skvělou práci svých spoluhráčů, kteří vyvedli gólmana Kopřivnice z míry rychlým objetím branky, a neomylně zakončil do prázdné klece. Radovali se ale také domácí fanoušci. Při vyloučení vsetínského Ostrčila tečoval Dusíkovo nahození od modré těsně před Hromadou Daniel Hrubý. Do konce druhé třetiny zbývala necelá minuta a půl a už to vypadalo, že do šaten se půjde za jednobrankového rozdílu. To se ale nelíbilo Františku Zúbkovi, který v poslední minutě druhé třetiny předvedl parádní akci a přesnou střelou do levého horního rohu poslal svůj tým opět do dvoubrankového vedení.

I když úvod třetí periody přesvědčoval, že domácí nedají body ze svého ledu zadarmo a budou se snažit se skóre ještě něco udělat, byl to opět Vrba, kdo musel lovit kotouč ze své sítě. Jan Kolařík poslal kotouč přesně mezi betony kopřivnického muže v masce a navýšil tak už na 1:4. Tento stav ovšem nezůstal na tabuli dlouho. Tak, jak se Vsetínu podařilo vstřelit dvě slepené branky ve druhé periodě, tak se mu to podařilo i ve třetí dvacetiminutovce a minutu po přesné ráně nejproduktivnějšího hráče Valachů byla na zimním stadionu v Kopřivnici k vidění kombinace Ondřeje Slováčka s Petrem Dvořákem, kdy druhý jmenovaný dostal z pomezí brankoviště touš do sítě. Při pohledu na skóre 1:5 12 minut před koncem se mohlo zdát, že je rozhodnuto. V závěru utkání ale hosté svou nedisciplinovaností pobídli domácí ke snížení. Kopřivnice si zahrála dlouhou přesilovku pět na tři a při signalizované výhodě u dalšího vyloučení Vsetína hrála dlouhou dobu dokonce v šesti proti třem Valachům v poli. Vsetínská obrana však držela a spolehlivý Petr Hromada nepustil za svá záda ani jeden z nadějně vypadajících pokusů. Konec zápasu už se jen dohrál a Vsetín nad nováčkem 2.ligy zvítězil i počtvrté v sezóně.