Vsetín si na Vánoce nadělil výhru nad Kopřivnicí

Helena Hegeďová • 19.12.2015

Již od prvního vhazování byli Vsetínští aktivnější, a tak se dostali do vedení 4:0, a i přes to, že ještě do konce první třetiny Kopřivnice snížila na rozdíl dvou, a na začátku druhé periody na rozdíl jedné branky, se Vsetínští nevzdali a opět si aktivní hrou vybudovali dostatečný náskok, který už hosté nestačili dohnat. Vsetín si tak pod stromeček nadělil tři body za výhru 7:4.

2. liga - 28.kolo so 19.12.17:30
HC Kopřivnice
7:4(4:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Vítek (Dvořák, Slováček), 11. Kolařík (Zúbek, Tesařík), 16. Hrazdira (Tesařík, Abdul), 17. Tesařík (Vaněk, Zúbek), 22. Finsterle (Ambruz), 31. Kolařík (Vaněk, Tesařík), 44. Vítek (Dvořák, Slováček) – 18. Tomášek (Hrubý, Bartošák), 20. Suchý (Pargáč), 21. Kofroň, 42. Tomášek (Stránský). Rozhodčí: Kika – Blaha, Goňa. Diváci: 1 488 Vyloučení: 5:7 Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 4:0, 4:3, 6:3, 6:4, 7:4.

VHK ROBE Vsetín: Plšek – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ostrčil, Žák, Ambruz, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vítek – Kajaba, Vávra, Finsterle – Abdul, Hrazdira, Hruška
HC Kopřivnice: Vrba – Dusík, Jašek, Čintala, Vydra, Marek, Merenda, Teper – Kofroň, Bartošák, Slovák, Sluštík, Suchý, Hrubý, Stránský, Tomášek, Pargáč, Červenka

Vsetínu se těsně před Vánoci podařilo spravit si chuť po prohraném utkání s Frýdkem-Místkem, který je ve středu porazil 5:3. Valaši vstoupili do utkání jako aktivnější celek, kterému se podařilo skórovat již ve čtvrté minutě, kdy hráli přesilovou hru. První branku Vsetína připravili Ondřej Slováček společně s Petrem Dvořákem, kterým se podařilo přechytračit brankaře a společným úsilím dostat kotouč až na hokejku Davida Vítka, který bez problémů otevřel skóre utkání. V deváté minutě přišel pro domácí šok v podobě střely Ondřeje Slušlíka, který dostal kotouč za záda Plška. Sudí ale tento gól neuznali a Plšek si tedy udržel čisté konto. Další branka přišla pro domácí již v 11. minutě, kdy František Zúbek vyvezl kotouč až do útočného pásma hostů, kde přihrál Janu Kolaříkovi, pro kterého nebyl problém dostat kotouč až za Vrbova záda. Poté se Kopřivnice začala tlačit více do útoku, ale pořádnou šanci se jí nepodařilo vybojovat. To ale opět neplatilo pro domácí, kde se příležitosti ujal David Hrazdira, který tečoval střelu Radima Tesaříka, a uklidil kotouč za Vrbova záda. Radim Tesařík ale dlouho nelenil, a v 17. minutě vystřelil od modré čáry, a bez problému prostřelil Vrbu, už počtvrté. Hosté se ale vzpamatovali a pár sekund nato skóroval Martin Tomášek, když se vsetínský gólman nestihl včas přemístit. O dvě minuty později, se hosté opět radovali, a to zásluhou Dominika Suchého, který se napodruhé trefil do kotouče, přesně jak chtěl, a posla ho do branky. Vsetínský kapitán Daniel Vaněk se kotouč snažil ještě z branky vyhodit, protože se zastavil v oblasti brankové čáry, ale rozhodčí tentokrát branku uznali. Do šaten se tedy šlo za stavu 4:2 a hosté měli reálné šance na vyrovnání.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

David Vítek

Hned začátek třetiny ukázal bojovnost hostů. 12 sekund po vhazování se poštěstilo Adamu Kofroňovi, který bleskovou akcí propálil Plška. Vsetín se ale okamžitě vzpamatoval a najel na stejnou vlnu, na jaké jel i v předešlé periodě. Po několika nepovedených pokusech prostřelit Vrbu se to nakonec podařilo Lukáši Finsterlemu, který se ve středním pásmu dostal ke kotouči a sólovou akcí zasunul kotouč až do branky. Vrba si jistě sypal popel na hlavu, že se mu nepodařilo přisunout beton k tyčce rychleji, ale bylo již pozdě. Domácí se tedy radovali ze zvýšení brankového náskoku. Kopřivnice se snažila dostat Vsetín pod tlak, ale všechny střely ztroskotaly na Plškovi. David Vítek se nakonec dostal ke střele, ale trefil pouze tyčku. Pár minut na to si hosté zahráli dvojnásobnou přesilovou hru, ale dostat se k Plškovi se jim moc nedařilo. Vsetín se ale projevil jako tým, který umí hrát i v oslabení a do šancí se tedy dostával i on. Tlak, pod který se Vsetínu podařilo dostat Kopřivnici, vyvrcholil až vyloučením hostujícího Michaela Dusíka. Domácím ale tato přesilovka nesedla, a tak zůstala nakonec nevyužita. Navýšit se domácím podařilo nakonec až pár sekund po skončení přesilovky. Radim Tesařík nahrál Janu Kolaříkovi, který neměl problém prostřelit ležícího Vrbu. Zbytek třetiny se spíše vylučovalo. Šancí bylo na obou stranách požehnaně, ale navýšit se nepodařilo ani jednomu z celků.

Do poslední periody vstoupili aktivněji domácí. Zasypávali Vrbu střelami, ten si ale udržel skóre, a radost z dalšího gólu domácím nedopřál. Kdo se ale radoval, byla Kopřivnice, když v 42. minutě se podařilo Martinu Tomáškovi prostřelit díru mezi Plškovými betony a snížit tak brankový náskok Vsetína na dvě branky. Domácí ale opět neotáleli a chtěli okamžitě opět navýšit. Kotouč jim ale nešel na hole, tak jak by potřebovali, a tak si na další branku museli domácí počkat do 44. minuty, kdy se znovu projevil David Vítek, který pouze upravil estetický vzhled skóre. Domácí se ale nechtěli spokojit s počtem branek a snažili se ještě navyšovat. Jejich útoky ztroskotaly na Vrbovi nebo kopřivnické obraně. Hosté, ale také neotáleli a připravili pro Plška perné chvíle. V závěru utkání se ale jako ten aktivnější projevil Vsetín a hru udržoval v útočném pásmu. Další branku se domácím ale již vstřelit nepodařilo a skóre se tedy zastavilo na 7:4 a Vsetínští si pod stromeček nadělili tři body a tím také upevnili druhou příčku v tabulce.

Luboš Jenáček (Vsetín): Jsme rádi za vítězství, protože Kopřivnice je nepříjemný soupeř. V minulém kole málem zvítězila v Hodoníně a celkově letos hraje na nováčka velmi dobrý hokej. My jsme dali čtyři góly, ale poté jsme si to sami zkomplikovali naší nedůsledností v obranném pásmu. Vstup do druhé třetiny byl hrozivý, kdy jsme nechali puk ve vodě a soupeř už po několika vteřinách snížil na 4:3, ale po naší páté brance jsme měli více ze hry. Šancí jsme měli na dva zápasy, ale hostující brankář Vrba svůj tým výrazně podržel. Nakonec máme vítězství 7:4 a jsme rádi, že na domácím ledě předvádíme lepší hokej než v první polovině soutěže. Věřím, že fanouškům se takový hokej líbí, když padá hodně branek. Dokonalé to od nás ještě určitě není, zvláště vzadu máme ještě co zlepšovat.

Václav Slabý (Kopřivnice): Věděli jsme, že jedeme na horkou půdu Vsetína, kde se těžko jezdí pro body. V první třetině byli kluci ustrašení, nedohrávali souboje, málo bruslili, a tak bylo potřeba o přestávce zvýšit hlas. Od druhé třetiny bylo vidět zlepšení, vytvářeli jsme si šance a nakonec si myslím, že jsme Vsetín celkem potrápili. Za stavu 5:3 jsme měli v přesilovce několik šancí na snížení skóre, ale domácí potvrdili svou kvalitu. Musím však pochválit naše kluky za ty poslední dvě třetiny, protože tak si představuji, aby bojovali každý zápas.