Valachům zvlhl střelecký prach, ani 39 střel na Frýdek nestačilo

Václav Trávníček • 16.11.2013

39 střel, 0 branek. Tyto dvě cifry a výmluvný nepoměr mezi nimi doprovází vsetínské hokejisty na cestě z Ostravy, kde v sobotu v podvečer změřili síly s celkem Frýdku-Místku. Zatímco Vaněk a spol. vyslali na Kubáně ve frýdecké brance bezmála čtyřicet střeleckých pokusů a neproměnili ani jeden, soupeři stačilo k vítězství 3:0 vyslat puk na vsetínskou klec pouze osmnáctkrát. Další utkání čeká Valachy ve středu, kdy na Lapači vyzvou Opavu.

2. liga - 19.kolo so 16.11.17:00
HC Frýdek-Místek
3:0(1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Ivan (Stránský), 25. J. Sluštík (Ovšák, Ivan), 38. Samiec (O. Sluštík). Rozhodčí: Šutara, Moravec, Řezáč. Vyloučení: 8:10, navíc O. Sluštík (FRM) 5 + KO – Tichý 2 + KO a Vítek (oba VSE) 5 + KO. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 113. Střely na branku: 18:39. Průběh utkání: 3:0.
HC Frýdek-Místek: Kubáň - Krutil, Obšák, Gajda, Vacula, Měkýš, Čintala, Richter, Kopún, Gogolka, Stránský, Samiec, Ivan, Slovák, Mach, J. Sluštík, O. Sluštík.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Tichý, M.Vrba, Žák, F.Vrba, Hurtík, Burzala, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Kubo, Ševčík, Mikšovský, Vítek, Daněk, Kývala, Janeba, Podešva.

Juraj Jakubík (Vsetín): „Přiznám se, věřil jsem, že soupeře porazíme. Nebylo nám ale asi nakloněno štěstí, které jsme potřebovali. První třetinu jsme soupeře přestříleli, hráli jsme aktivně, byli jsme lepší, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. Na druhé straně soupeř, z hole Ivana skóroval při prvním doteku s pukem. Ve druhé třetině jsme se skrze vyloučení nedokázali dostat do hry. Kdybychom hráli deset třetin, tak branku nedáme. V zápase nás zastihla střelecká smůla. Na druhou stanu musím vyzdvihnout výkon domácího brankáře, jenž vychytal pět čistých branek. Pokud vyhodnotíme všechny faktory, tak jsme vyhrát nemohli.“