Vsetín míří do Poruby, zde vyzve Frýdek-Místek

Jan Tajzler • 15.11.2013

Hokejisté Vsetína se v sobotu vydají vstříc dalšímu pokračování 2.ligy. Valaši tentokrát zamíří do Ostravy, kde se utkají s celkem Frýdku Místku, jenž využívá halu ostravské Poruby pro domácí zápasy v letošní sezoně. Stejně jako ve středu, i v sobotu se do branky postaví Lukáš Plšek. Jak si on i jeho spoluhráči povedou, můžete shlédnout v Ostravě-Porubě již zítra od 17:00, pokud se nechystáte přímo do dějiště utkání, bude pro vás připraven online přenos.

Frýdek Místek je jedním ze soupeřů, kterým se povedlo z Lapače odvést všechny tři body. Již pravidelně platí právě Frýdek mezi celky, které Vsetín umí potrápit. Hokejisté ve Frýdku se však museli před sezonou srovnat s faktem, že jejich domácí hala půjde k zemi a než se podaří ve městě vybudovat novou halu Polárku, jsou hokejisté odkázáni na azylové prostředí, které nalézají především v Porubě či Novém Jičíně.

Sérii porážek uťalo vítězství nad Břeclaví

Frýdek-Místek musel protrpět bodový pust, než znovu ochutnal příchuť vítězství a přísun bodů na své konto. Frýdku uškodili zejména soupeři, kteří se v tabulce nacházejí až pod ním, jednalo se tedy o Nový Jičín, Valašské Meziříčí či Orlovou, dvakrát pak nestačil Frýdek Opavě, se kterou nejprve sehrál dohrávku a v řádném rozlosování pak padl i podruhé. Porážka od favorizovaných Jestřábů zas tolik nepřekvapuje, ale lídr soutěže pouze potvrdil prekérní situaci, ve které se Frýdek nacházel. Šnůru porážek přestřihli svěřenci trenéra Nečase až v Břeclavi, když na jejím ledě vyválčili tři body za těsné vítězství 4:3.

V dresu soupeře můžeme najít několik zkušeností a stálic druholigových kluzišť. Pozornost fanoušků si určitě zaslouží Marek Ivan, který se do Frýdku dostal díky vyloučení z Karviné, stejný osud pak potkal i Davida Mikšana a jeho jmenovce Samiece. V obranných řadách má hlavní slovo Milan Ovšák, zkušenostmi se může pochlubit i Petr Prokop, jenž Frýdeckomístecké posílil před sezonou z ostravské Poruby. V brance Frýdek spoléhá na mladého Daniel Chvostka, kterému se mimochodem mimořádně povedl právě duel hraný na vsetínském Lapači. Zda se Frýdku podaří potvrdit body z Břeclavi a definitivně tak ukončit herní krizi, to nám zodpoví sobotní večer.

Ve Vsetíně jako den a noc

Trochu na houpačce, tak by daly hodnotit poslední výsledky zelenožluté party. Vsetínští se po sérii čtyř vítězství střídají radost se zklamáním. Důkazem budiž bilance z posledních čtyř odehraných zápasů. Nejprve Valaši padli v Hodoníně 4:7, aby své zaváhaní napravili v domácím duelu s Přerovem 7:4. Roli favorita však Vsetín nepotvrdil v Novém Jičíně, kde padl 4:6. Své příznivce si však znovu naklonili po vítězství ve valašském derby, když na Lapači deklasovali Bobry poměrem 4:1. Při pohledu na výsledky, které se rodí v duelech se Vsetínem leckterého fanouška překvapí vysoký počet branek. Zatímco s útočnou fází mohou být ve VHK spokojen, s defenzívou už je to horší. Krom posledního duelu s Val. Meziříčím dostává vsetínská obrana čtyři branky a více, což není zrovna dobrá vizitka. Dobrou zprávu nepřináší ani pohled na marodku, kde figuruje pilíř vsetínské obrany Jiří Farda, jeho návrat zatím není blíže upřesněn. Šanci tak na Lapači i nadále dostává dravé mládí, které reprezentuje Michal Žák, Stnislav Báchor, Filip Vrba či nedávno příchozí Pavel Hurtík. V brance dostane stejně jako ve středu přednost zkušený Lukáš Plšek. Podaří se mu vychytat druhé vítězství v řadě a navázat tak na venkovní vítězství, které zelenožlutí naposledy uhráli v Brně?

Utkání, ve kterém má Vsetín jedinečnou možnost odskočit Frýdku Místku i ostatním soupeřům startuje v ostravské Porubě v 17:00. Pro ty z vás, kteří se do Ostravy nechystají, bude možnost sledování online přenosu.

Předpokládané sestavy:

Vsetín:Plšek (Hromada) – Vrba L., Tichý, Žák, Vrba F., Hurtík, Báchor, Burzala, Tesařík – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Vítek, Daněk, Kývala – Janeba, Podešva.

Frýdek-Místek:Chvostek (Vašíček) – Podešva, Ovšák (C), Vacula, Valíček, Richter, Kopún, Kolařík, Stránský (A), Samiec, Ivan (A), Slovák, Mach, Mamula, O.Sluštík, J.Sluštík, Krutil, Čintala.