Vsetín vyhrál potřetí za sebou, tentokrát to odnesli Bobři

Filip Bazala, Václav Trávníček • 26.08.2011

Další vydařený přípravný zápas mají za sebou hokejisté VHK. Zelenožlutí v pátek odpoledne triumfovali na ledě Valašského Meziříčí 7:2 a připsali si třetí výhru za sebou. Čtyřmi body (2+2) se na vysokém vítězství podílel útočník Daniel Vaněk. Trenér Viktor Hlobil dal prostor nováčkům v sestavě – v útoku se objevil třinecký Dominik Hegyi a v brance loňská opora starších dorostenců Tomáš Kohn. Další přípravné utkání sehraje Vsetín v úterý v Přerově.

Příprava - přát. pá 26.8.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:7(1:2, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 12. Ambruz (Bokroš), 31. Musil (Ovšák, Bacul) - 2. Kubo (Vaněk, Vítek), 9. Vaněk (Korčák), 26. Kubo, 29. Hruška (Mečiar), 44. Vitek (Vaněk, Šimek), 48. Vaněk, 57. Korčák (Spitzer) Rozhodčí: Husička Vyloučení: 11:5 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:7
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (49. Netolička) - Ambruz, Vašut, Matuštík, Dostál, Mikel, Růčka, Balga, Blažek, Martiník, Bokroš, Musil, D.Varga, Mir. Varga, Linduška, Mar. Varga, Kopecký.
VHK ROBE Vsetín: Kohn – Spitzer, Farda, Mečiar, Mizera, Hruška O., Vaněk, Korčák, Rufer, Zúbek, Holík, Tesařík, Šimek, Vítek, Hegyi, Bajtek, Kubo, Dědek

Při nejteplejším dnu v roce si to na ledě od 18 hodin rozdali VHK Vsetín a HC Bobři Valašské Meziříčí. Úvod utkání patřil hostům, kteří skórovali hned ve druhé minutě po hezké kombinaci Vítka s Vaňkem, který na druhé tyči nalezl Martina Kuba a ten poslal Vsetín do vedení 0:1. Další část utkání přinášela nepříliš zajímavý hokej a domácím bobrům se ne a ne podařit proniknout do obranného pásma hostů. V osmé minutě si šel za hákování posedět Ondřej Martiník a šanci skórovat hostující tým během minuty využil. Z pravého kruhu před Slovákem našel na vzdálenější tyči Vaněk Jiřího Korčáka, který přesnou střelou navýšil skóre na 0:2. Bobři se po druhé inkasované brance probrali k životu a v polovině třetiny mohli snížit na 1:2.

Jenže kotouč skákající v brankovišti před Kohnem Dostál nedokázal uklidit za brankovou čáru. V jedenácté minutě chybovali domácí v rozehrávce a Dominik Hegyi sám v tváří v tvář Slovákovi zkoušel kličku na forehand, ale vracející se obránce domácích dokázal nakonec vše zachránit. Nedáš dostaneš a Valmez mohl slavit. Ve dvanácté minutě si do pásma najel Bokroš a zpětnou přihrávkou do druhé vlny vybídl ke střele Martina Ambruze a ten nezaváhal 1:2. Následovala přesilová hra domácích, ve které mohli vsetínští zvýšit náskok, ale početní výhoda se jim nevydařila. Přišly dvě přesilové hry hostů, ale do šancí se dostávali jen sporadicky. Naopak domácí se dostali do samostatného úniku Robina Bacula, ale Kohn skvěle na dvakrát zlikvidoval. První třetina tedy skončila za stavu 1:2.

Druhá dvacetiminutovka začala několika nepřesnostmi na obou stranách a spíše souboje u hrazení než oblíbené hokejové kombinační akce. Ve čtyřiadvacáté minutě fauloval Matuštík a nabídl hostům další šanci na branku. A ta opravdu přišla po chybě v rozehrávce domácích. Martin Kubo se ujal kotouče a střelou mezi betony navýšil náskok hostujícího týmu opět na dvě branky. Následovalo několik vyloučení na obou stranách až se hostující Vsetín dostal do oslabení pět na tři. V polovině zápasu se Bobři díky této velké početní výhodě a přesné střele Jakuba Musila po ťukesu s Milanem Ovšákem a Robinem Baculem mohli radovat ze snížení skóre na 2:3.

Minutu po inkasované brance hráli opět hosté přesilovou hru. Ta se jim podařila využít díky teče Filipa Bajtka, ale po chvíli dohad mezi rozhodčími tato branka z důvodu vysoké hole nemohla být uznána. Ve čtyřiatřicáté minutě se nepohodl Blažek se Zúbkem a následovala krátká boxerská vložka, která nejen díky velké hmotnostní převaze domácího beka vyzněla lépe pro něj. Domácí jako kdyby se po tomto incidentu probrali a začali pořádně hrát, ale když měli nejvíc navrch, uvolnil se po pravé straně Ondřej Hruška a navýšil skóre na 2:4. Druhá třetina tak vyzněla lépe pro hosty.

Poslední třetina zápasu začala obdobně jako ta druhá a to se spoustou nepřesností na obou stranách. Ve čtvrté minutě po faulu Matuštíka šli domácí opět do čtyř. Po půl minutě už se ovšem mohli vrátit do původního rozpoložení, jelikož David Vítek po průniku před Slováka zvýšil stav na 2:5. Asistovali mu Daniel Vaněk a Jozef Šimek. Třetí třetina nepřinášela už tak pohledný hokej jako první dvě dvacetiminutovky, ale Vsetín si chuť střílet branky zajít nenechal. Po střele Davida Vítka z osmačtyřicáté minuty zůstal Slovák jako opařený, jelikož kotouč neviděl a nevěděl, kde se mu zrovna nachází. Toho si nejlépe všiml Daniel Vaněk, který nikým nekrytý zvýšil stav na 2:6. Bobři už jako kdyby ztratili chuť hrát a hosté tak mohli znovu do útoku.

Ve 49. minutě střídal v brance Slováka mladík Marek Netolička a i ten byl nucen vytahovat kotouč z branky. V přesilové hře po střele Spitzera od modré čáry doklepával odražený kotouč za bezmocného Netoličku Jiří Korčák. Ke konci zápasu ještě měli šanci kosmeticky upravit skóre domácí hráči, ale nabídnutou přesilovou hru nevyužili. Nakonec se sami dostali ještě do čtyř hráčů a zápas už se v klidu dohrál. Vsetín tedy poprvé od působení ve druhé lize po vyloučení z extraligy dokázal porazit Valašské Meziříčí na jejich ledě a hráči tak mohli spokojeně odjíždět domů. To na druhé straně trenér Stuchlík bude muset probrat pár věcí, které do příštího pátku musí zlepšit, kdy se ve Vsetíně na Lapači hraje od 18:00 hodin odveta.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Na to jaké dnes bylo horko to utkání mělo dobré tempo po všechny tři třetiny. V koncovce jsme dnes měli trochu více štěstí než domácí. První a třetí třetinu jsme odehráli celkem dobře, ale posledních osm minut ze druhé třetiny jsme si nedrželi své místa, létali jsme nahoru a dolů a soupeř nás dostával pod tlak. Měli jsme více šancí než domácí a dokázali jsme je proměnit a proto jsme dnes vyhráli. Dnes skvěle zachytal Tomáš Kohn, který nahradil Lukáše Plška jenž měl tento týden pracovní školení.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Dnes jsme dostali asi velice prospěšnou "ťafku", zaplať pánbůh, že to bylo v přátelském utkání. Hoši zjistili, že bez bojovnosti se nedá hrát žádný zápas, ani přátelský. Vsetín nás předčil ve všech činnostech, vyhrávali osobní souboje, v koncovce, v bránění obranné třetiny, naprosto ve všech herních aspektech a vyhráli naprosto zaslouženě tímto rozdílem. Navíc naše nekázeň, zbytečné fauly. Já doufám, že to ponaučení, které si z tohoto zápasu vezmeme, nám pomůže v dalších zápasech. Hráči Vsetína do toho dali srdíčko, měli výborný pohyb, nekomplikovali si život, hráli zodpovědně, udělali minimum chyb, zatímco my jsme dělali jednu za druhou.