Vstupenky online
  80. narozeniny

VV ČSLH potvrdil vyloučení Vsetína z juniorské Extraligy pro nadcházející ročník

Redakce • 21.03.2019

Výkonný výbor Českého hokeje schválil na svém čtvrtečním zasedání podobu juniorských soutěží. Extraliga bude mít v příští sezoně 18 účastníků, z toho 17 Akademií Českého hokeje a extraligovou Olomouc, která akademii nemá. Potvrdilo se tím tak původní rozhodnutí, které nepočítá se Vsetínem v nejvyšší soutěži pro příští rok.

Schválený model vychází z požadavku na zúžení nejvyšších mládežnických soutěží, který v návaznosti na nedávné Hokejové fórum podpořila výrazná většina klubů a kterým projde i extraliga dorostu, z úprav, které v oblasti organizace soutěží, především úpravy věkových kategorií, extraligy juniorů a dorostu, přímých postupů a sestupů, přijal v únoru výkonný výbor Českého hokeje a z nároků příští sezony, v níž bude Česká republika hostitelem juniorského mistrovství světa.

V sezoně 2019/20 bude nejvyšší juniorská soutěž osmnáctičlenná, přičemž jejími účastníky bude sedmnáct Akademií Českého hokeje a extraligová HC Olomouc. Soutěž bude v této sezoně výjimečně nesestupová, aby nejlepší mladí hráči mohli vzhledem k domácímu mistrovství světa nastupovat v mužstvech dospělých.

Dosavadní dvoustupňový model juniorských soutěží bude od nejbližší sezony, tj. od ročníku 2019/20, nahrazen třístupňovým. Vznikne druhá nejvyšší soutěž se čtrnácti kluby, které se rekrutují ze zbývajících účastníků stávající extraligy juniorů a z nejlepších mužstev regionální ligy juniorů. Vítěz si již v příštím ročníku vybojuje právo účasti v nejvyšší juniorské soutěži, přičemž postup nebude podmíněn statutem Akademie ani extraligovou příslušností. Od sezony 2020/21 budou potom podle stejného principu všechny juniorské soutěže otevřené, s postupy a sestupy.

Vyjádření VHK ROBE Vsetín k rozhodnutí VV ČSLH

Dnešním rozhodnutím VV ČSLH jsme rozhořčeni a zklamáni. Je jasné, že se proti rozhodnutí budeme bránit všemi dostupnými prostředky, případně i soudní cestou. Jde o znevážení celého českého hokeje, kdy se mění pravidla rozehrané soutěže, do které jdou významné prostředky z veřejného sektoru (Z měst, krajů, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy). Korunou dnešního rozhodnutí VV ČSLH je dosazení týmu Olomouce do juniorské Extraligy na příští sezonu, která není držitelem statutu akademie a ani nepostoupila do letošního playoff.