Cítíme se poškozeni, říká trenér Kopřiva

Michal Veselý • 28.10.2006

Č e s k é B u d ě j o v i c e – Po zápase se trenérovi Kopřivovi nehovořilo lehce. Mužstvo Vsetína si po výborném výkonu nakonec žádný bod neodvezlo. Zelenožlutý tým na jihočeském ledě překvapil, kdo čekal urputnou defenzívu, musel být hodně překvapený. Valaši se nebáli zaútočit a nebýt nepřesného hlavního rozhodčího Poláka, tak by bez bodů domů neodjeli. Pokud Vsetínští svůj dobrý výkon zopakují i na ledě Znojma, určitě nějaký bod přivezou.

Naším hlavním cílem bylo udržet co nejdéle bezbrankový stav, což se nám v první třetině podařilo,“ řekl na úvod kouč Kopřiva. V první třetině byli Valaši lepším týmem, jen díky jejich střelecké nemohoucnosti se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá třetina se trenérovi tak lehce nehodnotila. Vsetín inkasoval tři branky. Nutno dodat, že první z trestného střílení, druhou po individuální chybě obránce a třetí z přesilovky pět na tři. Zkušený trenér k tomu dodává: „Utkání se pro nás začalo vyvíjet dobře. Potom ale přišly individuální chyby našich obránců a hlavně přísně nařízené trestné střílení, které podle našeho mínění vůbec nemělo být nařízené,“ Druhá třetina se ukázala dle vsetínského lodivoda jako klíčová: „ Klíčový byl třetí gól, inkasovali jsme v závěru třetiny, nešťastná byla i čtvrtá branka, kdy tam nešťastně proskočil puk.“

Třetí třetinu se zelenožlutí dokázali vrátit do téměř ztraceného zápasu. V úvodu rychle inkasovali čtvrtou branku, ale zápas nezabalili a dvěma góly se vrátili do zápasu. Nejdříve se podruhé v zápase trefil bojovník Sakrajda, aby ho v 56. minutě napodobil Berzniš. I přes závěrečný drtivý tlak Vsetína se již skóre nezměnilo. Vsetínští tak opustili led se svěšenými hlavami. Ke třetí třetině řekl asistent trenéra: „ Mužstvo musím pochválit za to, že to nezabalilo, a dokázalo zápas zdramatizovat. Myslím, že jsme byli v závěru zápasu lepším mužstvem a nedokázali zápas vyrovnat, šance na to byly, moc nás to mrzí. Na bod jsme tady dosáhnout mohli. Cítíme se dnes poškozeni.“

Před nástupem do autobusu přidal kouč Kopřiva ještě slova chvály: „ Výborně dnes zahrál první útok a velice dobře zachytal i brankář Vehvilainen. S výkonem mužstva jsme spokojený, s výsledkem ne. Byl to jeden z našich nejlepších výkonů na cizím ledě.