Generálka na derby: Vsetín se porve o body s Uherským Hradištěm

Filip Bazala • 25.10.2011

Vsetínským hokejistům se zatím ve druhé čtvrtině základní části nedaří. Prolomí smůlu už ve středečním utkání v Uherském Hradišti? Do generálky před blížícím se derby s Valašským Meziříčím vstoupí v pozici favoritů právě Vsetínští, pro které hraje výsledek předchozího vzájemného střetnutí – 8:1. Vsetín ve středu v 18:00 nastoupí v nových dresech. Venkovní žlutou variantu představí v Uherském Hradišti, domácí zelenou pak ve valašském derby.

Valaši po dvou zápasech druhé čtvrtiny zatím příliš na dobrou formu z předchozích zápasů nenavázali. Utkání v Přerově nezvládli a domácími Zubry se nechali přehrát v poměru 6:2. „Čekal jsem, že budeme klást mnohem větší odpor a že předvedeme větší nasazení a hokej na hranici svých možností. Pokud bychom takový výkon podali, neprohráli bychom rozdílem třídy," prohlásil zklamaně asistent trenéra Luboš Jenáček. Svůj názor projevil i hlavní kouč Hlobil: „My jsme se do zápasu vůbec nemohli dostat. Nešlo nám prostě nic, přihrávky byly špatné, vázly kombinace i bruslení a ani jsme nebojovali. Dnes jsme si ten kalich hořkosti museli vypít až do dna."

V dalším utkání si to zelenožlutí rozdali s Frýdkem-Místkem, ale ani zde se jim nepodařilo bodovat. Vsetín zatím hledá tu správnou notu, na které se mu dařilo prvních deset duelů. Podaří se svěřencům Viktora Hlobila zvítězit v dalším zápase? Valaši zajíždí na led Uherského Hradiště, kterému v prvním utkání doma nadělili výsledek 8:1, ale nenechme se mýlit. Utkání i přes vysoké vítězství kouče Hlobila neuspokojilo a kritizoval špatnou hru svých hráčů. Na Slovácku půjde o vyrovnaný souboj, který započne stavem 0:0.

Uherské Hradiště zatím pouze dvakrát vítězně

Tým trenéra Petra Sakrajdy zatím nenachází tu správnou pohodu na ledě a jdou od porážky k porážce. Za dva světlejší okamžiky se dá vypíchnout utkání v Novém Jičíně, které zvládli poměrem 7:3 a domácí utkání proti Frýdku-Místku, kdy Hradišťané zvítězili 5:1. Náš soupeř inkasoval prozatím jasně nejvíce branek, ale na druhou stranu jich na své postavení v tabulce i dost vstřelil. Dokonce o jednu branku více než Valaši. Také na prvních šesti místech v bodování hráčů skupiny východ, se nachází hned tři hráči našeho soupeře. Na druhém místě Petr Sakrajda ml.(6+9). Na pátém místě Josef Mikeš(6+7) a na šestém místě Radim Antonovič(6+6). Na druhou stranu co se týče obranné fáze hry, tak tam se Uherské Hradiště nemůže ničím chlubit. Hynek Kůdela ani Karel Heneš zatím nedisponují nějakou formou a moc by jim pomohly vítězství. Třeba právě proti Vsetínu.

Vsetínu se v Uherském Hradišti prozatím daří dobře. Kromě jednoho přípravného utkání zde zatím pokaždé zvítězili, i když vždy až v prodloužení nebo po samostatných nájezdech. Jak již několikrát bylo zmiňováno, tak zápas s Uherským Hradištěm je pro oba týmy malé derby. To hlavně díky několika hráčům, kteří působili dřív ve Vsetíně a nyní hájí barvy týmu ze Slovácka. „Ta rivalita tam je. Jsou to všechno vyhecované zápasy a těch hráčů co jsou u nás hrálo ve Vsetíně hodně. (Kůdela, Šafařík, Sakrajda, Mikeš, Rapant, Vodák, Matula - pozn. redakce) Dá se to brát jako takové derby, že ti kluci se navzájem znají a jdou do toho,“ potvrzuje má slova trenér Petr Sakrajda. Náš soupeř v minulém kole padl v Karviné, kde statečně bránil vedení 3:1. Ve čtrnácti hráčích, ale Hradišťanům brzo došly síly a Olejáři je nakonec přestříleli poměrem 8:3.

Uherské Hradiště na domácí půdě bude velmi houževnaté a porazit je nebude žádný med. Tým Petra Sakrajdy by měl nastoupit v tomto složení. První formaci tvoří Hrabec (2+1) - Sakrajda (6+9) - Antonovič (6+6). Petr Sakrajda ml. jako správný kapitán táhne tým Hradiště a se svými schopnostmi je jasně největší hrozbou pro vsetínskou obranu. Ve druhé formaci se nejčastěji shlukuje trio Červenka (6+2) - Rapant M. (1+2) - Mikeš (6+7). Josef Mikeš byl pro vsetínské fanoušky velkým srdcařem, když ještě nosil zelenožlutý dres. Nyní ve vzájemných zápasech většinou hodně zbytečně si víc všímá koho kam narazit na mantinel apod. místo útočných akcí, ve kterých umí být velmi nebezpečný. Další formace Hradiště je v pořadí třetí a to ve složení Karpíšek (0+0) - Šoula (1+3) - Křemeček (3+2). V obranných řadách disponuje Hradiště těmito jmény: Vodák (1+4), Sladký (1+2), Šafařík (1+2), Krystýnek, Matula, Rapant J., Měšťánek. V brance je jedničkou Hynek Kůdela, který proti Vsetínu nemá nejlepší bilanci a tak je otázkou jestli trenér Sakrajda nenasadí jako jedničku jinak obvyklou dvojku Karla Heneše. Jak dopadne utkání Uherského Hradiště se Vsetínem můžete sledovat od 18:00 na zimním stadionu v Uherském Hradišti nebo formou textového přenosu skrz server onlajny.cz.

V prvním utkání jasné vítězství Vsetína

21. září, 4. kolo
VHK Vsetín - HC Uherské Hradiště 8:1 (4:1, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 2. Tesařík , 5. Zúbek (Hruška O.), 17. Rufer (Zúbek, Hoďa), 18. Kubo (Vaněk), 49. Zúbek (Rufer), 54. Zúbek (Hoďa), 55. Tesařík, 57. Vaněk (Korčák, Vítek) - 8. Knebl (Šoula, Křemeček).

Zaznělo po zápase: „S výsledkem dnešního utkání jsme spokojeni, ale s předvedenou hrou už méně. Hlavně ve druhé třetině jsme nehráli dobře. V poslední části už jsme to utkání zvládli. Hlavně ty první dvě třetiny nebyly podle našich představ, málo jsme bruslili, málo jsme se tlačili do brány. Soupeř měl nějaké šance, ale tam nás dobře podržel Plšek. A jak jsem již říkal, tak třetí třetinu už jsme celkem zvládli. Tentokrát ten výsledek byl mnohem lepší než předvedená hra.“ Viktor Hlobil, hlavní trenér Vsetína

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Plšek - Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar, O.Hruška, Šimek, Hrčka, Zúbek, Hambálek. P.Hruška, Korčák, Vaněk, Vítek, Holík, Sprušil, Semjonov, Dědek.

Uherské Hradiště: Kůdela - Šťastný, Sladký, Krustýnek, Matula, J. Rapant, Horehleď, Sakrajda, Hrabec, Červenka, M. Rapant, Sekera, Šoula, Křemeček, Vodák