Do Nového Jičína už s uzdravenými marody

Václav Trávníček • 25.10.2009

Poslední dvě utkání nevyšla vsetínským hokejistům tak, jak by si přáli. Díl viny na špatných výsledcích nesla i rozsáhlá marodka, která se od duelu s Opavou zredukovala až k sympatickému konstatování, že Valaši jsou bez zraněných. Všichni uzdravení začali trénovat a koučům Juríkovi s Hlobilem budou v nedělním jedenáctém kole k dispozici. V jeho rámci zajíždí Vsetín na led dosavadního překvapení soutěže - Nového Jičína.

Vsetín potřebuje body jako sůl. Po rozpačitém vstupu do soutěže zatím okupuje se čtrnácti body osmé místo, což není pro ambiciózní tým z Valašska zrovna dobrá vizitka. Během týdenní pauzy, kterou měli zelenožlutí od posledního zápasu proti Opavě, se však trenérskému tandemu Jurík – Hlobil uzdravili všichni marodi. Lazaret postupně opustili Daniel Vaněk, jenž dokončil rehabilitace po komplikované zlomenině zápěstí, Michal Černý, který úspěšně vyhnal zánět z kotníku, Jiří Ondráček vyřešil problémy s nohou a uzdravili se i Jan Pšeja, Jakub Ašer a Petr Mokrejš. „Není ovšem jisté, zda všichni uzdravení marodi v neděli nastoupí. Bylo by to hezké, ale uvidíme, jaká bude aktuální situace před zápasem. Každopádně jsme rádi, že máme kluky zpět,“ poznamenal na jejich adresu vsetínský lodivod Juraj Jurík.

Nový Jičín? Překvapení soutěže

Klub z Nového Jičína momentálně nosí nálepku jednoho z nejpříjemnějších překvapení soutěže. Druholigové vody brázdí s lehkostí štiky a nebýt prohry 4:2 v Přerově, která tým seslala až na páté místo, byl by vstup Nového Jičína do sezóny famózní. Svěřenci trenéra Kneblíka totiž z deseti dosavadních zápasů vyšli pouze dvakrát bodově naprázdno. Na kontě mají pět výher v základní hrací době a dvě vítězství v prodloužení. Hořkost porážky po šedesáti minutách museli skousnout pouze dvakrát a proti Blansku nepřálo Novojičínským štěstí v samostatných nájezdech.

Podceňovaný tým, který přes léto prošel generační výměnou kádru (dvojice obránců Přemysl Vašut – Bohuslav Hruškovský přešla do konkurenčního Valašského Meziříčí, s kariérou skončili Slabý s Hýblem, produktivní útočník Kamil Glabazňa se upsal rodné Opavě a trenér Josef Dobroš polské Osvětimi) tak ukazuje, že rázné řezy a jednoduchá a účelná řešení nejsou vždy na škodu. Svůj podíl na současné formě Nového Jičína má určitě i fakt, že klub zrušil vlastní juniorku a mladí hráči dostávají prostor právě v druholigovém A-týmu.

Produktivita Nového Jičína čerpá z formy čtveřice Šimo, Uhlár, Bacul, Skaloš. Kanadskému bodování vévodí s deseti body Michal Šimo (6+4), jenž má průměr jeden bod na zápas. Na záda mu dýchají devítibodoví Adam Uhlár (6+3), Marian Skaloš (4+5) a Lukáš Bacul (4+5), jehož starší bratr Robin hrál před lety ve Vsetíně extraligu. Do branky se proti Valachům postaví s nejvyšší pravděpodobností Jiří Slovák, držící průměr takřka tři inkasované branky na zápas.

Vzájemná utkání v loňské sezóně:

předkolo play off: HC Nový Jičín - VHK Vsetín 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 8. Častečka (Gulda, Bacul) - 5. Hrňa (Pšeja), 57. Mikeš, 60. Hrňa (Mikeš).

předkolo play off: VHK Vsetín - HC Nový Jičín 4:3 p (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 15. Mikeš (Štraub, Rajnoha), 19. Ašer (Zavrtálek), 46. Hrňa (Mikeš), 70. Rajnoha (Štraub) - 37. Bacul (Hruškovský, Štindl), 40. Bacul (Štindl), 59. Tomášek (Sluštík, Bacul.

21. kolo: VHK Vsetín - HC Nový Jičín 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 10. Marek (Gergela), 18. Hrňa (Knebl), 33. Hrňa (Klabačka , Šenkeřík), 45. Jurík (Matula) – 23. Glabazňa (Kabeláč), 34. Zedník (Kabeláč).

6. kolo: HC Nový Jičín - VHK Vsetín 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)
Branky: 20. Skaloš (Slabý), 32. Glabazna (Toman), 43. Bacul (Lhotský) - 9. Klabačka (Marek), 12. Gajdošík (Klabačka), 13. Tesařík (Štraub), 39. Matula (Staša, Vaněk), 49. Fabián (Zavrtálek), 54. Staša (Tesařík).

Sestavy v posledním kole:

Nový Jičín: Slovák - Andrýsek, Petružálek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda st., Pelikán - Sluštík, Macháček, Skaloš - Šimo, Pavlačka, Částečka R. - Zedník, Tomášek, Uhlár

Vsetín: Plšek – Šimek, Bořuta, Haschka, Matula, Zavrtálek, Trška, Rajnoha - Matějka, Tesařík, Klabačka, Štraub, Korčák, Sakrajda, Ševčík, Knebl, Mikeš.