Chance liga se znovu rozjíždí, Vsetín opět míří do Litoměřic

Jan Tajzler • 16.12.2019

Reprezentační pauza je za námi a to znamená jediné, profesionální soutěže v Česku se opět rozjedou na plné obrátky. Program bude až do konce kalendářního roku bohatý, Vsetín odehraje celkem šest utkání. K prvnímu boji ve skupině O pořadí v play-off míří Valaši do Litoměřic, kde zakončili základní část. Cílem trenérů Dopity a Jenáčka je tříbodový zisk, díky němuž by zelenožlutí chtěli začít stahovat ztrátu na kýžené 2. místo. Souboj Stadionu se Vsetínem startuje netradičně v úterý od 17:30.

Ve vzájemných zápasech s Litoměřicemi platila výhoda domácího prostředí. První měření sil hostil vsetínský Lapač a domácí si se Severočechy poradili vcelku s přehledem, když zvítězili 5:2. Herní projev Valachů nebyl špatný ani v odvetě v Kalich Aréně, nakonec se však díky větší efektivitě radovali Litoměřice, když Vsetín udolali těsně 2:1. Po deseti dnech přichází na pořad dne třetí kapitola v rámci vzájemných soubojů letošní sezony.

Litoměřice upevnily 3.místo, budou nadále trápit favority?

V Litoměřicích mohou být s dosavadním průběhem sezony maximálně spokojeni, což ostatně nejlépe vystihují slova hlavního trenéra Davida Bruka. „Se základní částí jsme maximálně spokojení, protože předvedená hra i počet získaných bodů jsou nad očekávání. Do sezony jsme nastupovali s tím, že se chceme porvat o play-off, ale nevěděli jsme, jaká je síla týmu. Spíš jsme očekávali, že budeme bojovat o první osmičku až do konce základní části. To, že se nám to povedlo dřív, je pro nás výborný výsledek,“ neskrývá oprávněnou spokojenost lodivod litoměřické lavičky.

Cílem a smyslem fugování litoměřického hokejového klubu je poskytovat ice-time mladým talentovaným hráčům s reprezentačními ambicemi. Na přípravný kemp tvořícího se kádru pro Mistrovství světa hráčů do 20 let odcestovala sedmička statečných. Z projektu litoměřické Dukly nakonec nominaci slaví pětice hráčů. Jedná se o tři obránce - Jana Mlčáka, Tomáše Dajčara a Miroslava Kuklu. Mezi útočné řady se budou snažit prosadit Vojtěch Střondala s Otakarem Šikem.

Stadion si uvědomuje, že pro konkurenceschopnost v elitní osmičce bude muset kádr doplnit. Mistrovství světa končí až 5. ledna a do té doby odehrají Kališníci osm utkání. Trenér Bruk má však v kádru k dispozici také zkušené borce. V top 10 hráčů bodování Chance ligy najdeme hned dva zástupce Stadionu. Nejproduktivnějším mužem týmu je Daniel Voženílek (13+21). Ostrými pálí finský útočník Markus Korkiakoski (16+12). Zkušenosti mladíkům dodává také Martin Kadlec (12+13).

Defenzíva utrpěla po reprezentační nominaci značné trhliny. Kališníci se však budou nadále spoléhat na Patrika Marcela (10+12). Jak už jistě víte, Litoměřice točí v brankovišti celkem pět brankářů. Největší porci utkání a to celkem dvanácti odchytal Adam Beran s úspěšností zákroků zákroků těsně pod 93%, naopak tu překonal Jan Škorpík.

Vsetín prahne po úspěšné odvetě, uspěje konečně venku?

Valaši po základní části skončili na 6. příčce, se kterou na Lapači určitě nepanuje spokojenost. Momentálním cílem týmu je snaha o posun do vyšších pater tabulky, v očích trenéra Jenáčka je konečné 2. místo. K tomu však Vsetínští budou potřebovat zabrat i na ledech soupeřů. Naposledy slavili tříbodové vítězství na začátku listopadu v Třebíčí.

Vsetín se podobně jako Litoměřice nebude v úvodu skupiny O pořadí v play-off prezentovat v kompletní sestavě. Do Ústeckého kraje necestuje obránce Dudáš, jehož zranění bude dlouhodobějšího charakteru. Naopak návrat do zelenožlutého dresu by měl ohlásit David Březina, jenž se vrací po nepříjemném ataku z utkání v Jihlavě.

Vsetín momentálně čítá ztrátu na elitní čtveřici jediného bodu, se druhým místem je to horší a Zubři z Přerova se na Valachy dívají s osmibodovým odstupem. Stáhnout ztrátu a dostat se do herní pohody, to jsou teď hlavní motivující faktory vsetínského celku. První pokus mají Vsacané v úterý od 17:30 v litoměřické Kalich Aréně.

Sestavy v posledním kole:

Litoměřice: Beran – Jebavý (A), Kukla, Marcel (A), Klejna, Dajčar, Strejček, Mlčák – Korkiakoski, Střondala, Voženílek (C) – Štohanzl, Jícha, Jánský – Kropáček, Havelka, Kangas – Sklenář.

Vsetín: Gába – Slováček, Teper, Ondračka, Hunkes, Drtina, Jeřábek, Holomek – Jonák, Kucharczyk, Gorčík – Procházka, Rehuš, Hořanský – Karafiát, Pechanec, Tůma – Vašenka, Šilhavý, Volf.