Do Zlína i se Somíkem a Kleslou. Naposledy

Aleš Koňařík • 30.01.2005

V s e t í n – Poslední lednové kolo a s ním pravděpodobně i poslední derby této sezóny okoření 44. kolo extraligy. Vedoucí Zlín si v současnosti užívá nadmíru příjemných starostí v tahanicích se Spartou o čelo soutěže, zbytek klubů tomuto souboji přihlíží zpovzdálí. Třetí Liberec totiž ztrácí na vedoucí duo 11 bodů. Vsetín k zápasu nastoupí už bez útočníka Branko Radivojeviče, který odešel do švédské Luley. Naposledy by se v derby měli ukázat Radovan Somík a Rostislav Klesla, kteří mají poté namířeno do Skandinávie. „Oba s nám ještě dnes trénovali a měli by ve Zlíně nastoupit,“ řekl vsetínský trenér Antonín Stavjaňa.

Mužstvo Zlína sice na turnaji Supersix nedopadl podle svých představ, v extralize ale poslední mistr stále pevně drží své pozice. Z posledních dvanácti zápasů prohrál Zlín jen dvě utkání a suverénně také vede tabulku domácích zápasů. Soupeři do Zlína vyrážejí jen velmi neradi, naposledy zde dokázala zvítězit Plzeň, ovšem tento úspěch hostů se datuje na 7. prosince. Ve Zlíně by před koncem přestupního termínu rádi uvítali svého odchovance Radka Bonka, který sezónu zahájil v Třinci, ale poslední dobou dlel v zámoří v očekávání narození svého potomka. V pondělí bude na hráčském trhu všeobecně poměrně rušno.

Letošní derby zápasy jsou věrny letité tradici - jakkoli byli oba soupeři v tabulce vzdáleni, přinesly tři dosud sehrané zápasy velmi zajímavé okamžiky a napínavé souboje skutečně až do poslední vteřiny. Případně i po ní: poslední zápas ve Zlíně uzavřela rvačka během podávání rukou a švédský sudí Andersson odebral osmi hráčům registrační karty.

Letošní zápasy: Na ostří nože

Vsetín – Zlín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky:
22. Vak (Stantien) - 5. M. Erat (Barinka, Galvas), 31. Kristek (D. Nosek, Leška).

Zlín – Vsetín 2:3pp (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1).
Branky:
22. Mokrejš (Jenáček), 60. R. Hamrlík (M. Hamrlík) - 50. Brabenec (Veselý), 56. Selingr (Vlach), 63. Selingr (Němec).

Vsetín – Zlín 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka:
41. Veselý (Somík, Brabenec).

Pravděpodobné sestavy:

Zlín: Murín - Blaťák, Martin Hamrlík, Zubíček, Tesařík, Galvas, Vosátko, Kudělka, Nosek - Balaštík, Leška, Čajánek - Mokrejš, Kristek, M. Erat - Barinka, Martin Čech I, Kováčik - Okál, Záhorovský, Ambruz.

Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Chvátal, Gřegořek, Jaškin, Němec, Spitzer - Veselý, Brabenec, Somík - Dubec, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel - Korotvička, R. Hruška