FOKUS: Valachy čeká třinecká ocel

Radek Vokál, Václav Trávníček • 26.09.2003

Dnes se od 17:00 střetnou v Třinci dva týmy, které vstoupily do sezóny přesně opačným způsobem. Domácí Oceláři první čtyři zápasy vyhráli, když si poradili se Slavií, Plzní, Energií a Kladnem. Stopku jim vystavila žäž rozjetá Sparta v pátém kole. Vsetín se naopak v úvodu trápil, čtyřikrát v řadě prohrál, když vstřelil dohromady čtyři branky. Tři z těchto porážek ale byly "o gól". V pátém kole si Valaši vše vynahradili, když doma rozstříleli Litvínov 5:1. Ústřední postavou vsetínského vítězství byl Jiří Hašek, hráč, jenž přišel na Valašsko právě z Třince.

V minulé sezóně byly vzájemné zápasy ve znamení debaklů. Třinec doma převálcoval Vsetínské 5:2 a 10:4, na Lapači vyhráli domácí nejdřív 5:0, aby v dalším zápase prohráli 0:4.

Oceláři - Impozantní vstup do extraligy

Oceláři vstoupili do sezóny vskutku impozantně a v úvodních čtyřech zápasech neztratili ani bod. Vyhráli dokonce na ledě mistrovské Slavie 3:0. Poté porazili Plzeň 3:2, Karlovy Vary 5:3 a Kladno 4:2. Zastavila je až Sparta, která v duelu dvou vedoucích celků zvítězila v nervózním duelu, prošpikovaném urážkami rozhodčích z úst trenérů a manažerů, 5:3.

Vsetínští nastoupí posíleni jednoznačným vítězstvím nad Litvínovem, které ovšem ani hráči, ani trenéři nijak nepřeceňují. Zvláštní motivaci bude mít zejména hrdina nedělního zápasu Jiří Hašek, který je kmenovým hráčem právě Třince.

Favoritem dnešního zápasu je Třinec

Přestože by v dnešním utkání měli postrádat zraněné hráče Malinského, Krále a Ivana, jsou favoritem. Valaši si budou muset dát pozor především na Josefa Vítka, který se na Lapači předvedl třemi brankami v zápase Tipsport cupu a v Praze byl nejlepším hráčem Ocelářů.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Biegl - Jaškin, Němec, Luža, Vyrůbalík (21. Štach), Polák, Kuboš - Hudec, Stantien, J. Hašek - Vampola, Štraub, Demel - Dubec, R. Hruška (37. Vak), Selingr

Třinec: Lakosil - Jan Kudrna, Malinský, Hunkes, Jančařík, Žabka, F. Štefanka, Houdek - Zadina, Melenovský, Pletka - Janků, Skořepa, Pavelek - Bordowski, Polanský, Zbořil - Ivan, Meluzín - od 21. navíc Vítek.