Hokejový víkend nabídne především domácí zápasy

Martina Minaříková • 21.01.2016

Tento víkend uvítá Lapač čtyři z pěti zápasů mládeže. Vše zahájí v pátek 22. 1. starší dorost svým zápasem proti Karlovým Varům. Následovat bude ve stejný den střetnutí juniorů s Havířovem hrané od 20:00. Bohatý program pokračuje sobotou – v tento den se utká starší dorost s Litvínovem. Víkend skončí tradičně v neděli dvěma zápasy – domácím utkáním mladšího dorostu s Warriorem Brno a utkáním juniorů s Frýdkem-Místkem, které se jako jediné tento víkend hraje na ledě soupeře.

JUNIOŘI – budou se radovat z výhry?

Poslední dva zápasy nebyly z pohledu vsetínských juniorů příliš povedené, dostali v nich celkem devatenáct gólů a vysloužili si dvě vysoké porážky od Uherského Brodu a Poruby. Tento víkend si určitě budou chtít spravit náladu a mají k tomu hned dvě příležitosti.

V pátek 22. 1. je na domácím ledě čeká utkání s Havířovem. Bilance vzájemných zápasů je padesát na padesát – jednou se radoval z výhry 6:4 Havířov, druhý zápas pro změnu ovládli Valaši poměrem 3:2. V tabulce patří Havířovu čtvrté místo s třiceti devíti body, jen o tři body míň má právě Vsetín, který drží sedmou příčku. Přijďte juniory podpořit, zápas začíná na Lapači ve 20:00.

Na svůj druhý zápas tento víkend se junioři v neděli 24. 1. vydají do Frýdku-Místku. Přivítá je zde osmý tým tabulky, se kterým mají pozitivní skóre co se týče vzájemných zápasů. Ty totiž Valaši ovládli nejprve 6:1, poté 8:4 ve svůj prospěch. Rozdíl v dosud nasbíraných bodech je minimální – Frýdek jich má třicet pět, Vsetín třicet šest. Dá se tedy očekávat vyrovnané utkání, roli mírnějšího favorita může přijmout celek žlutozelených.

Sestavy z minulého kola:

VHK Vsetín: Stojar – Vašíček, Svozílek, Rýpar, Kašpar – Španko, Imeri, Janošek, Bártek, Humplík, Kovář, Kuchařík

AZ Havířov: Turšner - Heinzl, Trombik, Srníček, Chujac, Mrowiec - Stružík, Němec, Rzekanowski, Polak R., Bednář, Schmied, Baláž, Dobrzynski

HC Frýdek Místek: Sekula – Škubala, Csapai, Kocháň, Nikl – Dubčák, Carbol, Daron, Palacký, Heralt, Ondráček, Zberovský, Bartoň

SDO stále bez bodu

Vstup do nadstavbové části se staršímu dorostu nedaří. Všechna dosavadní utkání prohrál, naposledy podlehl Jihlavě 2:7 a Havlíčkovu Brodu 2:6. Špatnou bilanci budou chtít dorostenci konečně zlomit tento víkend a mají k tomu výbornou příležitost. Čekají je totiž dva zápasy na domácím ledě.

Svou pouť za prvními body v nadstavbě zahájí v pátek od 15:30 zápasem proti Karlovým Varům. V této sezoně se celky ještě nepotkaly, za mírné favority ale lze označit Vary, neboť si v nadstavbě drží výbornou formu, když dosud prohrály jediný zápas.

Dalším zápasem, který starší dorost tento víkend odehraje, je sobotní střetnutí s Litvínovem. Stejně jako v předchozím případě se celky v sezoně ještě nepotkaly. Litvínov si ale podobně jako Vary drží v nadstavbě formu, z dosavadních šesti zápasů prohrál jediný. Výhodu domácího ledu budou mít opět Valaši, zápas začíná na Lapači v 11:00.

Sestavy z minulého kola:

VHK Vsetín: Huzlík – Ondračka, J. Weintritt, Augustin, Richter, Pařízek, Krůžela, Kollár – Kovář, M. Weintritt, Dubnický – Půček, Čechmánek, Wolf – Matiaško, Dostál, Vilém – Najvar, Hrňa

HC Energie Karlovy Vary: Beran – Bernáth, Klejna, Vápeník, Hrůša, Pátek, Štaif – Tamáš, Bečka "A", Salnikov, Petrov, Slabý, Pastyřík "C", Prošek, Horký "A", Hotěk, Šik, Kurfürst, Halberštát

HC Litvínov: Havlík Š. (Kovařík) – Macháč Marek, Havlík M., Havlík D., Kučera, Urbánek (C), Hipius – Schmidmayer, Ineman, Vopat, Drašar, Myšák, Helt, Kordule, Pavlíček, Bečvář

MDO - naváže na svá vítězství?

Mladší dorost si v nadstavbové skupině E vedl dosud velmi dobře. Sérii devíti výher v řadě dokázal přetnout až Havířov, když Vsetín porazil 3:2.

Tento víkend dorostence čeká nedělní domácí zápas proti Warrioru Brno. S tímto soupeřem se Valaši tuto sezonu potkali celkem čtyřikrát a třikrát dokázali odejít jako vítězové – 5:3, 5:1 a 5:0. Pouze jednou je Warrior porazil, a to těsně 6:5. I proto bude favoritem tohoto střetnutí celek žlutozelených. Zápas začíná na Lapači ve 14:30.

Sestavy z minulého kola:

VHK Vsetín: Horák – Mikulenčák, Kuboš, Ondračka – Rusler, Klímek, Cabák, Zetocha, Weintritt, Stodůlka, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Štědrý, Lobodowski

Warrior Brno: Horký – Chlubna, Miloš, Müller, Čiliak, Branžovský, Vaněk – Mudrych, Hrubeš, Dufek, Antoňů, Vlk, Karpíšek, Pigl, Bernovský, Bocián, Geidl