POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 410 (29.6.)

Hokejový víkend zahájí mladší dorost

Kristýna Zigmundová • 13.01.2016

Hokejový víkend začne ve čtvrtek utkáním mladšího dorostu s Havířovem. Na to naváže starší dorost venku. Prvním zápasem, v pátek, s Jihlavou, a druhým v sobotu, s Havlíčkovým Brodem. Vše uzavřou junioři v neděli na ledě Poruby.

Na juniory čeká nelehký úkol 

V neděli vyrazí na led Poruby, lídra tabulky. Poruba je nyní s 22 odehranými zápasy na 1. místě, zatímco Valaši jsou na příčce 5. Dělí je ale pouze 9 bodů, a tak je dost pravděpodobné, že budou Valaši pomýšlet na vítězství. Hra to nebude ale nijak lehká. V předešlých utkáních je Poruba dvakrát porazila. Nejprve 8:6 a poté 5:1. Valaši jim tedy mají co oplácet. Vsetín teď má na kontě dvě, po sobě jdoucí výhry, ale Poruba, v roli favorita, nezahálí a má výhry 4. 

Za hlavní tahouny Poruby lze považovat Patrika Golu (21+23), Jonáše Mládka (16+17), Robina Golu (11+11) nebo také Jakuba Gelnara (9+6). Mezi obránci se nejvíce prosazuje Michael Hranoš (3+15), Adam Kroupa (4+4), Matěj Štěpán (2+6) a Jaromír Široký (2+6). V brankovišti se zatím nejvíce prosazuje Dominik Sroka s 2,52 brankami na zápas. 

Ve Vsetíně je poměr sil rozložen. V obraně se nejlépe prosazují Michal Konopka, Kamil Rýpar, Ivo Svozílek a Vojtěch Vašíček. V útoku je to zase Ondřej Tydlačka, Adam Toman, Lukáš Kuchařík a Miroslav Janošek. Gólmanů má vsetínská juniorka požehnaně. Chytají na střídačku, ale v posledním utkání se v bráně ukázal, jako podpora týmu, Lukáš Stojar

HC RT TORAX PORUBA X VHK VSETÍN – 17.1 od 13:30. 

Sestavy:

VHK: Stojar – Bártek, Vašíček, Konopka, Svozílek, Rýpar – Španko, Janošek, Toman, Imeri, Kuchařík, Tydlačka. 

Poruba: Sroka – Štěpán, Šustala, Ščurek, Široký, Hranoš, Boháč – Gola P., Holub, Moravčík, Bialoň, Stupka, Pěnčík, Smrčka, Csabala, Kurnik.

SDO na první výhru zatím čeká 

Starší dorost se zatím v nadstavbě moc nepředvedl, a proto má co dělat. Body se bude snažit přivést, v pátek z Jihlavy, a v sobotu z Havlíčkova Brodu. Oba soupeři jsou pro dorostence, v této sezóně, nový, a tak lze průběhy utkání pouze odhadovat. Oba soupeři ale bez problému zdolali České Budějovice a mají aspoň jednu výhru. To se nedá říct o Vsetínu, který zatím nasbíral pouze 4 prohry. 

Valaši ale mají silný tým v čele s kapitánem Davidem Kovářem (4+4). Hned za ním je Matěj Dubnický (2+3) a Dominik Knap (1+2). Jako obránci září především Jiří Weintritt (2+2), Patrik Augusta (0+3) a Michal Richter (0+2)

JIHLAVA X VHK – v pátek od 18:00 

HAVLÍČKŮV BROD X VHK – v sobotu od 16:00 

Sestavy: 

VHK: Sachr – Pařízek, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Augustin, Richter – Dostál, Koňařík, Wolf, Dubnický, Weintritt M., Čechmánek, Sušeň, Humplík, Kovář. 

Jihlava: Šťastný – Huňáček, P. Slabý, Vála, Srnský, Stark, Mareš, Krtek – Oščádal, Mejzlík, Strnad – Jindra, Heinrich, Čermák – Berka, Kadleček, Hrbatý – J. Slabý, Vrátný Havlíčkův Brod: Kulich (Hanák) – Kopic, Polák, Hrabaň, Benák, Jančařík, Lachman – Piskač, Michálek, Donda, Vlach, Beran, Holenda, Králíček, Přibyl, Veverka, Hendrych.

MDO zaokrouhlí výhry na desítku? 

Opěvovat úspěch mladšího dorostu v nadstavbě snad už není potřeba, protože je každý zná. Nikomu se je zatím nedovedlo porazit, a tak si jedou v klidu na vítězné vlně. Tu se budou snažit udržet i ve čtvrtek s Havířovem. V předešlém utkání těchto dvou celku vyhrál na plné čáře Vsetín 3:1, ale nebylo tomu tak vždy. V základní části Valachy hodně potrápili a nedarovali jim ani jedno vítězství. Teď jsou to ale Valaši, kdo bude dirigovat tento match. 

Vsetín má silou hráčskou základnu, vystavěnou především na Danielu Klímkovi (13+8), Michalu Matiaškovi (4+17) a Matěji Půčkovi (7+9). V bráně se obvykle představují Viktor Chrástecký (1,18) a Tomáš Horák (1,36). Kdo tedy bude ve čtvrtek chytat je zatím ve hvězdách. 

VSETÍN X HAVÍŘOVU – ve čtvrtek 14. 1. od 15:00. 

Sestavy: 

VHK: Chrástecký – Mikulenčák, Kuboš, Ondračka – Rusler, Klímek, Cabák, Zetocha, Weintritt F., Stodůlka, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Štědrý. 

Havířov: Šembera – Čípera, Máca, Hrček, Macurák, Ševěček, Pavelek – Del Favero, Damps, Revaj, Potočný, Janeček, Tomeček, Byčkov, Juhász, Pindel, Bambula, Zíka.