V úvodním zápase nadstavby zavítá Vsetín do Brna

Viktor Krus • 13.01.2009

V s e t í n – Jméno středečního soupeře Vsetína v prvním utkání nadstavby je Technika Brno. Mužstvo z moravské metropole skončilo v základní části na 6. příčce se skórem 114:96. Má tedy o dvě branky lepší obranu a o deset gólů aktivnější útok než Valaši. Jak si povedou svěřenci trenéra Viktora Hlobila proti favorizovanému mužstvu? Hráči VHK v minulém kole potvrdili, že jsou střelecky při chuti. Vydrží-li útočníkům a brankáři Lukáši Plškovi momentální forma, má letošní nováček 2.ligy reálnou šanci na vítězství. Zápas začne v 18 hodin a sledovat jej můžete i v rámci změn stavu.

Může se zdát, že Brno není zase až tak velikým favoritem. Vsetín z dolní poloviny tabulky nastřílel nejvíce branek a překročil magickou stovku. Je pravda, že Technika prohrála poslední utkání na ledě Velkého Meziříčí, které se krčí na poslední příčce, ale hlavním strašákem jsou letošní vzájemná utkání s VHK - Brno letos vyhrálo obě dvě a skóre z obou utkání je 12:3. Tento fakt může být pro zelenožluté hráče velmi deprimující, jelikož takový poměr branek není příjemný. Vsetín ale prožívá herní fazónu, kdy hraje v pohodě a aktivně a poslední utkání dokonce vyhrál 7:2.

Brněnští útočníci jsou střelecky při chuti, hned šest mužů dosáhlo nebo překonalo desetigólovou hranici. Střelcům z Brna jednoznačně kraluje Zdeněk Mráz, který je se svými 19 góly hrozbou svatyní svých soupeřů, k tolika gólů ještě přidal 13 přihrávek. Dále ho následuje Martin Špok s 12 brankami a 15 asistencemi, Petr Jelínek a Jan Korotvička mají shodně jedenáct gólů a David Šebek a Jozef Liška se trefili desetkrát. Statistiky obránců Techniky vede Jiří Zapletal (4+11). Do svatyně Brna si zřejmě stoupne Pavel Nešťák.

Poslední dvě vzájemné utkání:

Technika Brno – Vsetín 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Ani ve druhém druholigovém zápase se hokejisté vsetínského VHK nedočkali bodového zisku. Po předchozí domácí prohře s Hodonínem nestačili ani na dalšího z favoritů 2. ligy Techniku Brno, které na jejím ledě podlehli 2:4. Po vyrovnané první třetině strhli Brněnští skóre na svou stranu ve druhém dějství, jež vyhráli 2:0. Valaši se nevzdávali a Tesaříkovým gólem ze 42. minuty dotáhli Techniku na rozdíl jediné branky, to však bylo z jejich strany vše. Gól domácího Špoka z 51. minuty pak dal výsledku definitivní podobu a Vsetín se tak z Brna vrátil s prázdnou.

Vsetín - Technika Brno 1:8 (0:0, 1:3, 0:5)

Duel domácího Vsetína s hosty z Brna nabídl celkem devět branek, málokdo ale čekal, že se časomíra zastaví na poměru 1:8. Po výprascích, kterými Valaši počastovali například Velké Meziříčí (7:2), Pelhřimov (9:3) nebo Orlovou (7:2), se ochozy Lapače dočkaly další vysoké prohry. S tím rozdílem, že v roli střelecky potentního týmu nebyli domácí, nýbrž hosté. Především třetí třetinu sehráli Brněnští jako z partesu a vsetínským nadělili úctyhodných pět branek. Přičteme k tomu tři branky z druhé třetiny a pouze jediný zásah domácích v podání Ašera, dostaneme se ke konečnému skóre 1:8. Pro kádr trenéra Hlobila to byla již pátá porážka v řadě a vůbec ta nejvyšší, jakou zatím zelenožlutí ve druhé lize utržili.