Klesla: Dvě branky bych vyměnil za vítězství

Václav Trávníček • 31.01.2005

Z l í n – Ve svém posledním utkání v dresu Vsetína před odletem do Finska patřil obránce Rostislav Klesla k nejlepším hráčům na ledě. Svůj výkon ozdobil dvěma brankami a v klubovém bodování přeskočil útočníka Vaka. „Je to sice hezké, ale ty dva góly bych vyměnil za vítězství,“ řekl po zápase novojičínský rodák. Klesla dnes odlétá do Skandinávie, kde bude hájit barvy Hämeenlinny - momentálně třetího celku finské ligy.

Byl jste před posledním zápasem za Vsetín více motivován?
Ani ne. Spíše jsem se snažil, abych se nezranil. Smlouvu už jsem měl od pátku podepsanou a byl by velký průser, kdybych do Finska přijel zraněný. Ale dopadlo to dobře.

Jak vlastně probíhaly vaše námluvy s Hämeenlinnou?
Se Vsetínem jsme se dostali do desetibodové ztráty na play off a bylo už velice nepravděpodobné, že bychom se do první osmičky probojovali. Proto jsme se s klubem dohodli, že v případě dobré nabídky odjinud Vsetín opustíme. Měl jsem nabídky i od ostatních extraligových mužstev, ale nakonec jsem se rozhodl pro Hämeenlinnu. Myslím si, že ve finské lize získám zkušenosti do budoucna, poznám tamní hokej a budu mít možnost srovnání s českou extraligou.

Máte informace o tomto finském týmu, o jeho aktuální formě či ambicích?
Trošku jsem to sledoval. Momentálně jsou třetí v tabulce a mají šanci získat finský titul. Nic jiného, než vyhrát mistra finské ligy, si snad ani nemůžu přát. Bylo by to super.

Jak to budete mít ve Skandinávii s ubytováním?
Ze začátku budu bydlet na hotelu, později si snad pořídím byt.

Jak byste zhodnotil své angažmá ve Vsetíně?
Ze začátku sezony jsme měli velkou šňůru proher. Kdybychom tehdy alespoň dva tři zápasy vyhráli, pak bychom tu osmičku udělali. Měli jsme také smůlu v tom, že se nám zranili oba dva brankáři. Parta v kabině byla super, fanoušci taky, takže spokojenost.

Stihl jste si zahrát i za domovský Nový Jičín. Jaké to bylo?
Dobré. Po letech jsem tam byl na stadionu a viděl se s klukama. Byla to příjemná záležitost.

Během svého působení v extralize jste se stal jedním z neztrestanějších hráčů soutěže. Čím to?
Máte nějakou potyčku a dostanete strašně moc minut. Pak něco řeknete rozhodčímu a vyfasujete desítku. A ono to naskáče… Nesnažím se ale oslabovat tým. Sudímu řeknu co si myslím až tehdy, když je zápas rozhodnutý. Snažím se vyvarovat toho, aby to bylo uprostřed utkání.

Vsetín má tři nejtrestanější hráče extraligy. Společně s vámi je na špičce vylučovaných ještě Branko Radivojevič a Tomáš Frolo…
Na každý zápas jsme hodně vyhecovaní a když se něco stane, je do toho zapálený celý mančaft. Pravdou je, že my tři jsme vždycky vyčnívali nejvíc. Tomáš Frolo měl už v minulé sezoně hodně trestů a Branko je zase velký nervák… My zase nějaké extra hráče nemáme, takže nám nezbývá, než hrát tvrdě a snažit se soupeře dostat z rytmu. Musíme přitvrdit, párkrát seknout a tak dále.

Neberou vás do Hämeenlinny jako zlého muže?
Tak to doufám že ne, snad ne. Ale samozřejmě je potřeba hrát tvrdě a to nebudu měnit ani ve Finsku.