Kterak Rachůnek hrozil pěstí a jak tím nakonec Vsetínu pomohl

Aleš Koňařík • 23.01.2002

V s e t í n – Derby zápasy mají většinou zvláštní náboj, ať už trenéři obou týmů zmiňují opak. Fanoušci se hecují většinou nevybíravými pokřiky, kde „Gottwaldov!“ nebo „Zapalte Vsetín,“ patří do slabší sorty. Ani hráči na ledě emocemi nešetří, hostující útočník Rachůnek se nechal natolik unést vášněmi, že jej hlavní sudí Minář poslal vychladnout předčasně do sprch.

Psala se 49.minuta zápasu, Zlín prohrával o jedinou branku a sahal po vyrovnání. V jednom z mnoha drsných soubojů za brankou se do Rachůnka opřel zadák Němec. Zlínský forvard padá na mantinel, Němec nastupuje se sklopenou hlavou druhý trest v rozmezí několika minut. Jeho první vyloučení soupeř využil ke snížení a ze zlínských přesilovek jde strach.

„Potom, co jsme po mém faulu dostali gól na 3:2, jsem si další vyloučení hodně vyčítal,“ zlobil se sám na sebe Němec.

Do té chvíle „umřený“ Rachůnek vstává z ledu, nemíří však na střídačku. Projížděje kolem trestné lavice, začne hrozit zaťatou pěstí a není problémem odezírat ze rtů, co hodlá se vsetínským bekem provést. „Pád trochu přifilmoval, když tak rychle vyskočil, nemohlo se mu stát nic hrozného. Vyhrožoval, že si mě po zápase najde. Beru to tak, že Rachůnek je provokatér…“ poznamenal na jeho adresu Němec.

Rozhodčímu Mináři tohle neuniklo, Rachůnek dostává osobní trest za nesportovní chování. Za dalšími poznámkami směrem k arbitrovi a úder hokejkou o hrazení následuje jednoznačné gesto: a ven! Z tempa vyvedený Zlín neproměňuje přesilovku, tu naopak využívá soupeř. Derby je rozhodnuto.