Ještě deset utkání, na řadu přichází Sparta

Jan Hrbáček • 23.01.2006

V s e t í n - Po víkendové odmlce díky utkání hvězd pokračuje extraliga 42. kolem, ve kterém se mimo jiné odehraje duel osmé Sparty proti poslednímu Vsetínu. Fakt, že mezi těmito dvěma týmy panuje už od počátků působení Vsetína v extralize velká rivalita, není potřeba připomínat. Hlavně Valaši se dokážou namotivovat v tu pravou chvíli a předvést v porovnání s jinými zápasy nadstandardní výkon. Všechny tři dosavadní utkání skončily o gól. Nejprve se dvakrát radovali Pražané, ale poslední vzájemný zápas vyhráli Vsetínští, kteří tehdy prolomili na domácím ledě prokletí devíti měsíců bez výhry.

HC Sparta Praha: Z favorita průměrný tým soutěže

Kdeže ty sparťanské sněhy jsou. Dávno už jsou pryč doby, kdy Sparta tak jako ve fotbalové lize byla favoritem číslo jedna i v té hokejové. Nyní je situace po nevýrazných výkonech stabilizovanější, ale výrazná spokojenost v klubu z Holešovic jistě nepanuje. Tým stále bojuje o probití do postupové osmičky a nejinak tomu bude zřejmě až do konce základní části. Navíc jejich plány se v posledních dnech velmi zkomplikovaly. V utkání s Litvínovem se totiž zranil jejich klíčový hráč a dosavadní vedoucí muž kanadského bodování extraligy Petr Ton. Mimo hru jsou pro úterý také Pavel Kašpařík, Jakub Langhammer a Michal Sivek. Šanci tak podle trenéra Výborného dostanou junioři.

Ze vsetínské kabiny

Po vítězném utkání s Třincem se hráčům jistě zvedla nálada. Alespoň co se týče herní stránky, problémy s výplatami nadále přetrvávají. Přesto by Vsetín měl být skoro kompletní. Marek Dubec má sice zlomenou čelist a tak jistě nenastoupí, ale Demel s Horákem jsou již zdravotně v pořádku. Navíc ze Sarezy Ostrava se na Valašsko po měsíčním hostování vrací útočník Lukáš Valko, který v devíti utkáních za tento prvoligový tým vstřelil jednu branku a na dvě nahrál. Minulý čtvrtek ještě Valaši odložili definitivní pád do baráže, jak to bude tentokrát?

Letošní zápasy: Vcelku vyrovnaná bilance

Vsetínská hokejová a.s. - HC Sparta Praha 3:4 po pr. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Branky:
3. Dubec (Steiner), 8. Tomík (Stantien), 28. Stantien (Tomík) - 32. Marek (Ton), 48. O. Kratěna (Marek, Ton), 60. Hlavačka (O. Kratěna), 64. Hlavačka (Ton).

HC Sparta Praha - Vsetínská hokejová a.s. 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky:
5. Vrbata (M. Růžička), 34. Chabada (J. Straka, O. Kratěna) - 58. Ivan (Dubec, Rob).

Vsetínská hokejová a.s. - HC Sparta Praha 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)
Branky:
21. Janků (Jenáček, Bauer), 22. Jenáček (Janků, Steiner), 26. Dubec (Zdráhal, Rob), 40. Květoň (Demel, R. Hruška) - 1. Sivek (Chabada), 38. Ton (Marek), 50. Špaňhel (Netík).

Pravděpodobné sestavy

Sparta: Bříza (Schwarz) - Ptáček, Nikolov, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Černošek, Stehlík, Toman - Kratěna, J. Straka, M. Růžička - Štrba, Marek, Chabada - Špaňhel, Netík, Dragoun.

Vsetín: Hovi (Kučera) - Hrabal, Kučný, Ponomarev, Bolf, Horák, R. Bauer, Nedbálek, Ostrčil - O. Hruška, Stantien, Demel - Janeček, Steiner, Jenáček - D. Květoň, Zdráhal, Rob - Valko, Sakrajda, Duba.