Juniorku čeká Poruba a Warriors, dorost má volno

Helena Hegeďová • 23.01.2020

O tomto víkendu nás čekají pouze dvě utkání, jelikož dorostenci mají zápasové volno. To junioři se nejprve v pátek představí doma proti Porubě, následně se v neděli vydají do Brna. S oběma týmy ze spodních příček tabulky drží Valaši stoprocentní bilanci a výjimku netvoří ani vysoké výhry. Podaří se Vsetínu v těchto stopách pokračovat, a napraví tak prohru proti Havířovu z minulého kola?

Junioři začali minulý týden na domácím ledě, kde vyzvali šumperské Draky. Zápasy s tímto soupeřem byly vždy vyrovnané a ani nyní se Valachům v první třetině nedařilo. Pak se projevila absence několika hráčů Šumperka. Draci přijeli jen se čtyřmi obránci a osmi útočníky, přičemž Vsetín rozhodl pěti brankami ve druhé třetině a připsali si tři body za vítězství 7:3. K druhému zápasy vyjeli Vsetínští do Havířova. V souboji o druhé místo podlehli AZetu jasně 0:6.

Zápas: 24. 1. Vsetín - Poruba 17:45

Vzájemná utkání v sezóně:
29.9. Vsetín - Poruba 8:2
25.10. Poruba - Vsetín 4:6
24.11. Vsetín - Poruba 6:3
20.12. Poruba - Vsetín 2:4
Junioři nad Porubou zatím vždy vyhráli. Individuálně se v těchto zápasech prosazoval především Adam Hilšer a Daniel Klímek.

Poruba z posledních sedmi zápasů vyhrála jen jednou, a to minulý čtvrtek proti Litomyšli. V neděli na domácí půdě podlehli Ostravané Šumperku, s kterým dokázali držet krok do poloviny zápasu. V druhé půli už si favorizované Draci výsledek pohlídali a nad Porubou zvítězili 5:2. Tuto středu dohrával tým z Ostravy utkání 23. kola proti Havířovu. Poruba favorita nepřekvapila a na skóre 1:4 se podepsal pouze Daniel Häring.

Zápas: 26. 1. Warriors Brno - Vsetín 14:30

4.10. Warriors Brno - Vsetín 1:11
27.10. Vsetín - Warriors Brno 4:2
29.11. Warriors Brno - Vsetín 1:6
22.12. Vsetín - Warriors Brno 7:3
Jen jednou Brněnští Valachy potrápili. Přidá Vsetín další jasné vítězství?

Utkání na ledě poslední celku tabulky se odehraje v neděli. Warriors v dosavadním průběhu soutěže vyhráli pouze pětkrát a jedno vítězství si připsali i v předminulém kole proti Porubě, vítěznou branku ve třetí třetiny vstřelil Bronislav Vysloužil. Utkání minulého týdne se ale Brnu vůbec nepovedlo. Warriors se vydali do Přerova, odkud odjeli s výpraskem 0:11. Před duelem se Vsetínem čeká Brněnské ještě utkání s Havířovem.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Tkadlec (56. Málek) – Holáň, Zeman, Houser, Kožený, Kočí V., Kunst – Pospíšil, Vašenka, Apolenář, Vavřík, Hilšer, Vrána, Baďura, Klímek, Frimel.
Poruba: Pawlas – Debnár, Topolanský, Smička, Pitucha, Hranický, Zajíc – Žídek, Mrozek, Stodůlka, Anlauf, Häring, Pavlík, Benka-Rybár, Barčák, Morávek.
Warriors Brno: Vystavěl (14. Hollý) – Mituchovič, Miloš, Klimeš, Bocián, Sedláček – Krška, Vysloužil, Kavický, Ludvík, Žák, Del Favero, Karpíšek, Staněk, Orsech.