Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Luboš Rob: Chceme složit dobrý tým, který bude uvnitř fungovat a mít vítěznou mentalitu

Redakce • 06.08.2022

V pondělí se oficiálně připojil k týmu a rovnou se pustil do práce. Trenér juniorky Luboš Rob starší vyhlíží novou sezonu, ve které budou jeho svěřenci bojovat ve druhé nejvyšší soutěži. Cílem je tým stabilizovat a neopakovat loňské trable. „Je tu plno hráčů na zkoušku a máme vytipované další, kteří by mohli přijít. Ročník 2005 a 2004 jsou zkušení kluci, kteří zažili loňské starosti a letos už je jistě zažít nechtějí,“ říká Rob. „Sezonu bych považoval za dobrou, kdybychom byli schopni se dostat do play-off.“

Jaké jsou vaše první pocity po návratu do známého prostředí?
Věděl jsem, že když projedu kolem cedule s nápisem Vsetín, dýchne to na mě. Pocity ze Vsetína mám vždycky dobré. Nicméně jsem tu pracovně, nikoliv z nostalgie nebo jako fanoušek či pozorovatel. Od pondělí jsme se pustili do práce. Přicházím s vírou, že jsem schopen pomoci vsetínské mládeži. Řekli jsme si, co od toho očekáváme. Jistě, plány se vždy nějak rýsují, ale je to o práci - budu kluky poznávat a snažit se jim vtisknout to, co jsem v hokeji nabyl.

Jak zní váš plán?
Můj ideální plán by byl změnit postavení juniorky z předešlé sezony, kdy se hrálo v podstatě o sestup. Je tu plno hráčů na zkoušku a máme vytipované další, kteří by mohli přijít. Ročník 2005 a 2004 jsou zkušení kluci, kteří zažili loňské starosti a letos už je jistě zažít nechtějí. Mezi „nula pětkami“ by mohli být velice slušní hráči na naši soutěž. Věřím, že kluci v sobě mají potřebný zápal prosadit se v juniorském hokeji. Chceme složit dobrý tým, který bude uvnitř fungovat a mít vítěznou mentalitu. Sezonu bych považoval za dobrou, kdybychom byli schopni se dostat do play-off.

A dlouhodobý cíl?
Někoho možná napadne extraliga, ale to je otázka na delší časový úsek. V současné chvíli jsme dohodnutí na tuto sezonu s tím, jak bychom to chtěli nastavit. Cíl je takový, že by měl být součástí každé sezony. Tímto začneme a uvidíme, jak to bude fungovat. Po sezoně si řekneme, co se nám povedlo, jak by to mělo fungovat dál. A pokud bude vše fungovat, může přijít další krok spojený s ambicí pokusit se v nějakém horizontu zabojovat o extraligu. To by byl ten nejkrásnější cíl, jaký by na Vsetíně mohl být.

Co je pro vás u hráčů rozhodující?
Na první pohled je u mě rozhodující fyzická připravenost a charakter. Nechci říct, že jsem si za pár dní udělal obrázek o fyzické připravenosti hráčů, ale vidím, kdo je připravený a kdo ne. Charakter je velice důležitý pro to, abychom fungovali jako tým. Věřím, že určité věci, které nefungovaly, odešly s určitými hráči po loňské sezoně. Samozřejmě budu chtít nastavit disciplínu, maximální úsilí, nasazení a věci okolo, které se budou formovat. To je pro mě nejdůležitější. Kluci musí vědět, že trenér na ně umí přitvrdit, ale zároveň umí být i osobně lidský. Vždy se snažím o to, aby o mně hráči řekli, že jsem přísný, ale férový. Chci, aby se o mne mohli opřít.

Figuruje ve vašich plánech předsezonní try-out?
Dá se říct, že je tu try-out pro všechny. Vsetínští hráči pro mne mají určitou prioritu v tom, že jádro musí být vytvořeno především z nich. Doplnění budou kluky odjinud. Zároveň jádro musí mít určitou kvalitu. Nyní máme v přípravě osmadvacet hráčů plus čtyři brankáře. Z toho polovina jsou vsetínští kluci a polovina hráči odjinud. Z tohoto počtu chci vybrat dvacet hráčů, kteří tady budou celou sezonu. První zužovací proces se uskuteční po turnaji v Přerově, který se uskuteční v polovině srpna. Uvidíme určitou návaznost na to, jaké posty bude potřebovat doplnit. V takovém případě by se jednalo například o třech čtyřech hráčích, které bychom ještě chtěli přivést, ale uvidíme.

Uvažujete o propojení s A-týmem?
Součástí mé práce je i úzká spolupráce s trenéry A-týmu. S Romanem Stantienem komunikuji dost pravidelně. Není to tak, že bychom se viděli naposledy na ledě. O to je to jednodušší. Víme o sobě, jak kdo trenérsky uvažuje. Máme parametry na to, abychom během sezony vybrali hráče, kteří by byli schopni časem doplnit A-tým. Všichni hráči v juniorce to budou vědět, bude záležet jenom na nich.

Letošní první liga juniorů se zkvalitnila, čeká vás velká konkurence, že?
Když se podíváte na týmy v české a moravské skupině, musí být jasné, že se soutěž oproti loňskému roku zkvalitnila. Českou skupinu považuji za velice silnou, tu moravskou zase tvoří tradiční kluby plus Chrudim, tedy Pardubice B. Všichni jsme chtěli, aby se soutěže zúžily, zkvalitnily. Jestliže máme v juniorce momentálně osmadvacet hráčů, byť v určité kvalitě, je to známka toho, že hráči prostě jsou. Také se mi stalo, že jsem coby trenér juniorů v Českých Budějovicích neměl ani osmnáct hráčů. Beru to tak, že je to součást procesu. Soutěž bude kvalitní a je to dobře i pro hráče. Beru to pozitivně.

banner pod článkem
×
Dnes v 18:45 | Dor.
VHK ROBE Vsetín
HC Břeclav
×
Dnes v 11:30 | 9.tř.
VHK ROBE Vsetín
HC Kometa Group