Máme dobře našlápnuto a i v Břeclavi chceme vyhrát, tvrdí Jan Kolařík

Václav Trávníček • 05.10.2014

Obkroužil soupeřovu branku, pohledem našel volnou skulinu a pohotově zavěsil. Útočník Jan Kolařík svým prvním zásahem v sezoně pečetil sobotní vítězství Vsetína nad Frýdkem-Místkem 4:1. „Za branku jsem pochopitelně rád, ale prvořadá je výhra týmu. Pokud budeme nadále vyhrávat a obejde se to bez mých gólů, budu i tak spokojený,“ hlásí pětadvacetiletý forvard. „Díky výhře nad Frýdkem se nám pojede lépe v příštím kole na venkovní utkání do Břeclavi,“ tvrdí.

Honzo, jak utkání s Frýdkem-Místkem hodnotíte?
Věděli jsme, že musíme chytit začátek. Když vám mančaft jako Frýdek-Místek odskočí o gól nebo o dva, těžko se to otáčí. Díky Adamovi Mikšovskému jsme se ale dostali do vedení 2:0, což bylo důležité. Pak jsme sice inkasovali zbytečně na 2:1, ale Martin Štrbík rychle odpověděl. Třináct minut do konce jsme vedli 3:1 a už zápas kontrolovali.

A díky vaší pojistce v 51. minutě zvítězili 4:1.
Jsem za tu branku rád, ale nepřeceňoval bych ji. Zkusil jsem objet bránu, nikdo mě neatakoval. Tak jsem vystřelil a spadlo to tam.

Na Lapač jste v létě přišel coby vyhlášený střelec. V průběhu přípravy jste se ale zranil a v plnohodnotné zátěži hrajete prakticky až od 1. kola. Oddechl jste si, že vám to tam konečně spadlo, viďte?
Prvořadé je, že vyhráváme. Za branku jsem pochopitelně rád, ale hlavní je výhra týmu. Pokud budeme nadále vyhrávat a obejde se to bez mých gólů, budu i tak spokojený. Ale samozřejmě - když se prohrává a nedáváš góly, sesype se to na tebe. Pro psychiku je určitě dobře, že se jako tým dostáváme do šancí a střílíme z nich branky.

Dres Frýdku-Místku jste v minulosti oblékal. Měl jste v sobotu zvýšenou motivaci?
Já tam neprožil nějaké extra období. Byl jsem dlouho zraněný, kvůli zápalu plic jsem od Vánoc nehrál. Zvýšenou motivaci jsem neměl, ale Frýdek-Místek samozřejmě sleduji. Mají v kádru dobré hráče. Stránský, Samiec nebo Lipina jsou skvělí hokejisté, ale proti nám nevyužili šance. My byli trochu šťastnější. Odskočili jsme na 2:0 a od branky na 3:1 jsme už kontrolovali zápas.

Po sobotě za sebou máte prvních pět kol soutěže. Co pozitivního si z nich odnesete do dalších zápasů?
Myslím, že nás zdobí bojovnost. Máme natrénováno, takže jsme v dobré fyzické kondici. Disponujme třemi vyrovnanými pětkami, což je také super. Když budeme bojovat, mohli bychom soupeře přebruslovat a uspět.

Vypadá to, že tým je v docela dobrém psychickém rozpoložení, viďte?
Tři vítězství ze čtyř dosavadních zápasů, to je slušná bilance. Škoda utkání s Hodonínem, ve kterém jsme brali jenom bod. Bylo dlouho vyrovnané a v prodloužení šlo vyloženě o vabank. Máme ale dobře našlápnuto a o to lépe se nám pojede příští týden ve středu do Břeclavi. Chceme tam vyhrát.

Co od toho zápasu očekáváte?
V Břeclavi je to specifické. Čeká nás obrovské kluziště, jejich mančaft navíc před sezonou posílil. Už to není ta Břeclav z období před dvěma lety. Sbírají hráče z Brna a okolí a dokázali doma porazit silné mančafty. Bude to těžký zápas. Ostatně, venku je to vždycky těžší. Vzhledem k rozměrům břeclavského ledu budeme muset hrát trošku jinak.

To znamená?
Taktiku nám trenéři stanoví před zápasem. Ale předpokládám, že budeme hrát jednoduše. Nesmíme nic vymýšlet, Břeclav má v kádru mladé kluky, co dobře bruslí. Podobně jako proti Frýdku-Místku bude důležité chytit začátek zápasu, to je obzvlášť při venkovních utkáních klíčové.