Martin Jenáček: Chci se tady o to porvat!

Michal Veselý • 01.02.2006

V s e t í n – Na Vsetíně se teď rodí kanonýři, v posledních třech domácích zápasech se pokaždé nějaký z Valachů gólově utrhl. V zápase s Třincem se dvakrát trefil Pavel Zdráhal s Pardubicemi vstřelil Tomáš Demel dokonce hattrick. Proti Plzni vstřelil dvě branky Martin Jenáček. Finanční situace se na Vsetíně pomalu stabilizuje a Martin je rád, že tady může pokračovat a porvat se tak o udržení extraligy". Všichni doufáme, že se dobrá věc podaří a v září uvidíme opět extraligový Vsetín."

Situace s výplatami ale nevypadala moc dobře. „Bylo to hektické, rozhodlo se až o půl páté, ale nakonec se to podařilo. Jsem rád, že se tady můžu o to porvat,“ řekl Martin Jenáček. „Plzni dnes chyběli čtyři nejlepší hráči, neměli žádnou motivaci a taky nás trochu podcenili. Byl jsem překvapený, jak Plzeň hrála, čekal jsem dnes od ní víc," řekl k průběhu zápasu.

Vsetín využil tři přesilové hry ale podle Jenáčka šlo spíš o shodu okolností, než nacvičené signály. "Dnes se nám přesilovky dařily, ale jindy jich zase nevyužijeme deset." Dva góly v přesilovkách dal zrovna útočník s číslem 55 na dresu. "Přo prvním gólu jsem dostal krásný puk od Boba Stantiena, trefil jsem to opravdu dobře. Lépe to snad ani nešlo, moc místa tam Málek neměl. Druhý gól, to byl důraz před brankou. Viděl jsem volný puk a šel jsem se o branku porvat. Dva góly moc často nedávám, a tak jsem měl velkou radost. Dokonce jsem měl i myšlenky na hattrick,“ rozpovídal se Jenéček.

"Když jsem odcházel ze Zlína, tak jsem chtěl působit na Vsetíně. Jsem rád, že se vyřešily finanční problémy a můžu tady bojovat o udržení extraligy," kvitoval Jenáček fakt, že se konta hráčů začaly opět plnit. "V neděli nás čeká derby, na které se moc těším. Doufám, že vyhrajeme, v dresu Vsetína se mi zatím proti Zlínu daří."