Na turnaji v Ostravě obsadili dorostenci čtvrtou příčku

Helena Hegeďová • 25.08.2020

O víkendu 22.-23. 8. se dorostenci předvedli na turnaji v Ostravě. V sobotu se utkali s domácími Vítkovicemi a Kometou Brno, v neděli na ně čekal Třinec a Eisbären Berlín. V této konkurenci obsadili Valaši čtvrté místo.

Ostrava Hockey Cup 2020 se hrál systémem každý s každým, všechna utkání pak klasickým způsobem 3x20 minut. Vsetín do hry vstoupil vysokou prohrou 0:6 proti Vítkovicím. Dva góly dostali Vsetínští od svého bývalého spoluhráče Tomáše Toboly. Ani zápas s Kometou nevyšel podle představ, jediným úspěšným střelcem byl Šimon Rigo a Vsetín soupeři podlehl 1:4.

Druhý den začali Valaši veseleji a s Eibärenem Berlín si poradili se skóre 6:0, dvakrát se trefil Adam Turek a Matěj Juráň si odnesl bilanci 1+2. Prohra s Třincem 2:7 pak vsetínské dorostence usadili na konečnou 4. příčku.

Zápasy VHK na turnaji:

HC VÍTKOVICE RIDERA - VHK ROBE Vsetín 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)

Branky: 2. Činčala (P. Irgl), 4. Tobola (Kosina), 13. Pavelec (Prčík, Petr), 17. Tobola (Štiak, Milata), 19. Macias (Pavelec, Petr), 28. Petr (Kosina, Pavelec). Rozhodčí: T. Janda - Cirkl, Kořistka. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Münch - Prčík, Puchala, Kosina, Falhar, Lazar, Zielinski - Handl, Činčala, Macias, P. Irgl, Pavelec, Štiak, Milata, Tobola, Petr.
VHK ROBE Vsetín: Růžička - Krajčík Fojtík, Machů, Zedek, Mikula, Čajanová - Adámek, Polčík, Hrdý, Rigo, Juráň, Koláček, Matějíček, Vaněk, Turek.

VHK ROBE Vsetín - HC Kometa Brno 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky: 8. Rigo (Koláček) - 8. Šantora (Horký), 14. Horký (Eich), 27. Eich (Šantora), 43. J. Nesvadba (V. Nesvadba). Rozhodčí: T. Janda - Cirkl, Chamrád. Vyloučení: 3:3. Bez využití.
VHK ROBE Vsetín: Růžička - Krajčík, Fojtík, Machů, Zedek, Mikula, Čajanová - Adámek, Polčík, Hrdý, Rigo, Juráň, Koláček, Matějíček, Vaněk, Turek.
HC Kometa Brno: Kavan - Ulbricht, Měrtus, Svoboda, Eich, Máša, Sedlbauer, Němec - Bělohlav, Pigl, Boltvan, Otava, Horký, Nekvapil, V. Nesvadba, Klouda, Šantora, Linka, Rakus, J. Nesvadba.

Eisbären Berlín - VHK ROBE Vsetín 0:6

Branky: 15. Koláček (Rigo, Juráň), 16. Turek (Fojtík, Čajová), 25. Adámek (Zedek), 26. Matějíček (Juráň), 26. Turek (Fojtík), 27. Juráň (Koláček, Omelka). Rozhodčí: Polášek - Golaň, Cirkl. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1.
Eisbären Berlín: Döge - Heinicke, Treise, O. Plauschin, N. Plauschin, Bajai, Polok, Kretzschmar - Drunkenmölle, Haberling, Feldhus, Siradze, Klassen, Markelov, Jäger, Morash, Belimenko, Jahn, Hörl, Ockert.
VHK ROBE Vsetín: Frgál - Krajčík, Fojtík, Machů, Zedek, Mikula, Čajanová, Herman, Stodůlka - Adámek, Hrdý, Rigo, Juráň, Koláček, Matějíček, Vaněk, Turek, Omelka.

HC Oceláři Třinec - VHK ROBE Vsetín 7:2 (3:2, 1:0, 3:0)

Branky: 2. Tomiczek, 8. Volas (Janoš), 15. Cedzo (Buják, Kozlík), 20. Wawrzkiewicz (Cedzo), 38. Wawrzkiewicz (Hlávka, Buják), 40. Hlávka (Tomiczek), 44. Wawrzkiewicz (Kozlík). Rozhodčí: L. Janda - Kořistka, Cirkl. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0.
HC Oceláři Třinec: Milota - Hykl, Ochman, Buják, Cienciala, Ročák - Gazur, Lipka, Kozlík, Tomiczek, Janoš, Hlávka, Cedzo, Volas, Wawrzkiewicz, Šotkovský, Pánek.
VHK Robe Vsetín: Frgál - Krajčík, Fojtík, Machů, Zedek, Mikula, Čajová. Herman, Stodůlka - Adámek, Hrdý, Rigo, Juráň, Koláček, Matějíček, Vaněk, Turek, Omelka.

FOTO: HC Vítkovice Ridera

Komentář útočníka Matěje Juráně:

"Myslím si, že první zápas jsme podcenili. Dostali jsme dva rychlé góly a pak už jsme zápas otočit nedokázali, Vítkovice jsou kvalitní tým. Druhý zápas jsme hráli s Kometou Brno. Utkání bylo z naší strany o něco lepší než to první, ale bohužel jsme udělali spoustu zbytečných chyb, které soupeř potrestal. Neděli jsme zahájili zápasem proti Berlínu. Ten se nám vydařil, vyhráli jsme 6:0. Odpoledne nás čekal duel s Třincem. Začátek nebyl nejlepší ale pak jsme se dostali do vedení 2:1. Jenže jsme zase začali dělat chyby a nedávali branky z gólových šancí. Soupeř se dostal na koně, a nakonec jsme prohráli 2:7. Turnaj byl kvalitně obsazený, ale bohužel se nám podařilo vyhrát jen jeden zápas a skončili jsme na 4. místě. Věřím ale, že budeme zápas od zápasu lepší a budeme vyhrávat."