Naposledy před pauzou: Vsetín očekává vzkříšenou Slavii

Aleš Koňařík • 02.11.2006

V s e t í n – Poslední extraligové kolo se před nadcházející reprezentační pauzou jen o den minulo s příchodem zimy a snad i proto se Slávisté, páteční soupeř Vsetína, v předtuše možných dopravních komplikací vydali na cestu o den dříve. V brance Slavie se na vsetínském ledě po šesti kolech opět objeví Adam Svoboda, který se právě na Lapači vydal na svou letošní extraligovou pouť, tehdy však ještě v dresu Pardubic (Vsetín tehdy zvítězil 2:1 v nastaveném čase). Bodový rozdíl mezi dvanáctou Slavií a posledním Vsetínem činí pouhé dva body a zápas tak bude bitvou o to, kdo před přestávkou nebude okupovat nelichotivou poslední příčku v tabulce. Po kratší pauze se ve vsetínské brance opět představí Martin Štefl, který ve Znojmě vychytal svou druhou nulu v sezóně.

Právě Slavia si v začátku sezóny tento post zřejmě nedopatřením předplatila a ostře sledovaný Růžičkův tým se, provázen špatnou produktivitou, obranou a bez formy chytajícím brankářem Petrem Fraňkem, potácel od porážky k porážce. Ostatně, tuto křížovou cestu až masochisticky zmapovala jiná média. Každopádně, očekávaný obrat přišel v 15. kole, kdy se Slavia výhrou 4:2 v Karlových Varech nadechla k velké stíhací jízdě. V následujících duelech –včetně vítězství na ledě Energie- vybojovali Pražané 13 bodů z osmnácti možných.

Až v posledním kole nestačili na svém ledě na liberecké Bílé Tygry, se kterými prohráli 1:3. V týmu Slavie se začínají stále více zvedat očekávané opory, nejlepším střelcem a zároveň nejproduktivnějšího hráčem klubu je David Hruška s 10 góly a 4 asistencemi. V novém prostřední se rychle zabydlel i brankář Adami Svoboda, čerstvá jednička Růžičkova týmu.

První duel: První body z venku přivezl Vsetín ze Sazky

V době vrcholící krize Slavie si na zbídačeného favorita vyšlápli i Valaši a i díky bezchybnému Šteflovi si z Prahy odvezli všechny body za vítězství 2:0. Kromě vsetínského lídra Stantiena zaznamenal svůj premiérový gól za Vsetín Vladimír Škoda.

8.kolo: Slavia - Vsetín 0:2
Branky a nahrávky: 23. Stantien (Kučný), 42. Škoda (Sabol).

Sestavy v minulém kole

Slavia: Svoboda - Žižka, Kadlec, Graňák, Hlavačka, Jass, Drtina, Kolařík - Sup, Červenka, Sobotka, Čermák, Dlouhý, Tomica, Beránek, Bednář, Vondrka, Vlasák, Hruška D., Rataj, Doležal

Vsetín: Štefl - Hrabal, Balčík, Horák, Galvinš, Štach, Bolf - Grill, Stantien, Demel - Rob, Berzinš, Sakrajda - D. Květoň, Kucharčík, Kraus