O zlatu pro šesťáky se rozhodne ve Vsetíně

Václav Trávníček • 09.03.2008

V s e t í n – Pro hráče šestých tříd to bude vyvrcholení sezóny. Na konci března proběhne ve Vsetíně závěrečný turnaj mistrovství republiky, který určí nové šampióny své kategorie. „Představí se u nás úzká špička těch nejlepších týmů,“ poznamenal Martin Hořanský z organizačního týmu. Akce, na níž nebude chybět celek pořádajícího města, proběhne pod záštitou starostky Květoslavy Othové. Odstartuje v pátek 28. března a spolu s jejím začátkem se do provozní teploty dostane i webová televize.

„Přejeme si ukázat veřejnosti, že vsetínský hokej není jen A mužstvo, které nám bohužel momentálně chybí, ale také široká základna mládeže, kvůli které má smysl tento sport ve městě udržet a dále rozvíjet,“ řekl Hořanský. Kromě pořádajícího Vsetína, který momentálně vede moravskou skupinu, se na Lapači představí pravděpodobně i Sparta Praha, České Budějovice a Kometa Brno. „Šance na postup ale mají také Vítkovice a pražské kluby Letci Letňany a Slavia,“ poznamenal organizátor.

Přesné složení účastníků mistrovství bude známo v druhé polovině března, avšak už nyní je jasné, že půjde o atraktivní akci. Na jejím konci bude totiž jasné, který z týmů získá zlaté medaile. „Mistrovství představuje vrchol v dané kategorii. Proto děti i rodiče, které chceme do hlediště přilákat v co největším počtu, budou mít možnost vidět několik velmi kvalitních zápasů,“ slíbil Hořanský.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov