OBRAZEM: Junioři se připravují na nadcházející sezonu

Redakce • 24.05.2019

Stále nemají jistou budoucnost, ale připravit se na nový ročník musí. Junioři v letní přípravě budují svou kondici na nadcházející sezonu, a to od pondělí do pátku podobně jako muži. Pod taktovkou trenéra Petra Fojtů využívají k tréninku zimní stadion, tělocvičnu v Rokytnici, Žambošku a další. Uvnitř článku můžete najít aktuální soupisku, která se na sezonu připravuje.

„Zaměřujeme se na celkový rozvoj hráčů. Síla, vytrvalost, rychlost a další. Trénujeme od pondělí do pátku. Pondělky v Luhu, úterý a čtvrtek tělocvična v Rokytnici, středy bychom rádi chodili do Janové, ale počasí nám letos zatím nepřeje. Pátky trávíme na zimním stadionu a na Žambošce,“ přibližuje náplň a rozsah letní přípravy trenér Petr Fojtů.

„V Luhu se zaměřujeme na odrazovou sílu a rychlostní vytrvalost. V tělocvičně trénujeme obratnost, ale i různé herní cvičení. Středy jsou spíš vytrvalostního charakteru. Pátky jde spíše o silové tréninky a opět vytrvalost,“ pokračuje k obsahu tréninkových jednotek v jednotlivých dnech.

„Příprava trvá osm týdnů. Začali jsme 6. května a končíme 28. června. První čtyři týdny jsou spíše objemové, poté přijde týden hrací a poslední tři týdny budou hlavně do rychlosti. V hracím týdnu si kluci zahrají basketbal, florbal a pokud nám vyjde počasí tak si v Janové dáme fotbal,“ hovoří dále o programu letní přípravy.

„Stále nevíme, jakou soutěž budeme hrát, takže ke kádru zatím moc není co říct. Z loňského týmu trénují téměř všichni. Jen Tomáš Krupa dle mých zpráv má jít do Olomouce a Lukáš Adámek je v Karlových Varech,“ říká ke složení aktuálního kádru a zakončuje rozhovor Petr Fojtů.

Je to tak. Vsetínští hokejisté stále doufají v přehodnocení rozhodnutí Českého hokeje, které je administrativně vyřadilo z nejvyšší juniorské soutěže. Klub ohledně této kauzy stále bojuje o zvrácení rozhodnutí a za spolupráce i s dalšími kluby, které rozhodnutí postihlo, se v pondělí obrátili na Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Více k tématu se dozvíte kliknutím ZDE.

Junioři na letní přípravě:

• Brankáři: Jakub Málek (trénuje s brankáři).
  • Obránci: Tom Ondračka, Šimon Jenáček (oba trénují s muži), Patrik Zeman, Martin Kožený, Michal Fojtášek, Marek Houser, Matěj Sviták, Vojtěch Pernický, Stanislav Kunst (dorost), Václav Kočí (dorost).
  • Útočníci: Daniel Klímek, Ján Petriska (oba trénují s muži), Marco Lukačka, Jan Vašenka, Tadeáš Pospíšil, Vojtěch Vrána, Matyáš Veselý, Tomáš Zemánek, Kryštof Šánek, Jaromír Cypris, Tomáš Frimel, Viktor Novosad, Boris Babeliak (dorost), Štěpán Jurek (dorost), Jan Půček (dorost).

Fotogalerie: