Pavel Zdráhal: Za vítězství vděčíme Sasu Hovimu

Michal Veselý • 20.01.2006

V s e t í n – Pavel Zdráhal dnes patřil k nejlepším hráčům na ledě, skvěle bránil a navíc přidal dvě branky. První branku vstřelil dokonce v oslabení, nakonec se ukázalo, že to byla branka vítězná. Po zápase byla vidět na vsetínském útočníkovi spokojenost, jak s výsledkem, tak s výkonem. Zaslouženě si tak přijel pro cenu nejlepšího hráče utkání. Dnes jsme viděli na Vsetíně večer Pavla Zdráhala.

„Jsme rádi, že jsme dnes vyhráli, Třinec má silné mužstvo, navíc bojuje o play-off. Měli jsme taky štěstí, perfektně opět zachytal Sasu Hovi. Na rozdíl od zápasu s Litvínovem jsme proměnili své šance, a to byl základ úspěchu“ řekl Pavel Zdráhal. Třinečtí na Valašku nepředvedli výkon hodný boje o postupovou osmičku. „Třinec nekousal tak, jak jsme od něj čekali, a to bylo pro nás jen dobře. Šance měli jen v první třetině, ale my jsme jim dali branku do šatny což je možná položilo,“ dodal Zdráhal.

Ve druhé třetině byl Vsetín podroben těžké zkoušce, hrál 88 sekund oslaben o dva muže, s přispěním štěstí se mu podařilo ubránit. A navíc při hře 5 na 4 ujel právě Zdráhal a vstřelil vítězný gól. Byla to vůbec první branka Vsetína v oslabení. Sám útočník ke svému úspěšnému zakončení řekl: „ Byl to šťastný gól, puk pořád poskakoval až k brance a já se k němu se štěstím dostal. Plácl jsem do něj a spadlo to tam“.

Druhá vsetínská branka byla rozhodujícím momentem celého zápasu, o dvě minuty později totiž přidal další gól obránce Kučný, kterého nádherně našel kapitán Stantien. Od té doby podle Pavla Zdráhala začal Vsetín věřit ve své třetí domácí vítězství. V závěru utkání sice přišel Sasu Hovi o svou nulu, ale zisk tří bodů pojistil do prázdné brány právě Pavel Zdráhal a upravil tak na konečných 4:1.

Vytáhlý útočník byl se svým výkonem spokojený, litoval jen svých neproměněných šancí ve třetí třetině. „Vše jsem si vynahradil v závěru, kdy jsme skóroval do prázdné branky,“ dodal Zdráhal. Jediné, nad čím se Zdráhal pozastavil, byly vsetínské přesilovky. „Ty nám opravdu nejdou, dokonce jsme při jedné inkasovali branku a i v ostatních měl Třinec nějaké šance. Musíme na nich více zapracovat.“

O své budoucnosti na Valašku ještě nemá Pavel jasno. „Vše je otázka jednaní, rozhodne se dokonce ledna. Rád bych hrál extraligu a tak věřím, že to nakonec dopadne dobře."