Peter Bezuška: Rád bych si zahrál i na Lapači

Filip Bazala • 09.02.2012

Do utkání s Opavou nastoupil se svými spoluhráči z Třince a ihned patřil mezi ty nejlepší. Osmnáctiletý bek s reprezentačními zkušenostmi držel obranu Vsetína na vysoké úrovni a opavští se skrze něj těžko dostávali do šancí. Peter Bezuška v rámci reprezentační přestávky, tak konečně mohl nastoupit za Vsetín. „S klukama jsme se přímo natlačili na to, abychom mohli hrát. Bylo to docela vtipné,“ komentuje své objevení se v dresu Vsetína slovenský reprezentant.

Vsetínští odehráli skvělou první třetinu, ve které soupeře přehráli poměrem 1:5, a nakonec zvítězili 2:6. Opava měla své šance, ale díky skvělému Hromadovi a pozorné obraně nedokázala vstřelit více než dvě branky. Velkou zásluhu na tom měl také třinecký junior a slovenský reprezentant Peter Bezuška, který si v dresu Vsetína a na druholigové mužské úrovni odbyl premiéru. „Přijel jsem s klukama z Třince. Máme nyní v extralize reprezentační přestávku a měl jsem jít hrát za Vsetín. S klukama jsme se, tak trochu přetlačovali, kdo půjde hrát, bylo to docela vtipné. Vždy si rád jdu takto zahrát, když mám šanci,“ pověděl Peter to, jak se objevil v zápase s Opavou.

Mladý slovenský reprezentant se ale v dresu Valachů neobjevil jen tak náhodou. Na Vsetíně měl nastupovat už na podzim, ale nakonec musel brusle obout jinde. „Byl jsem povolán do reprezentace, kde jsem musel plnit své povinnosti. Nesedělo mi to se zápasy Vsetína, takže jsem mohl nastoupit až dnes, kdy máme v extralize volno.“ Třinecký obránce patřil na ledě mezi nejviditelnější hráče. Jeho kvalit si všiml i trenér Viktor Hlobil a začal jej nasazovat na led čím dál víc. Peter Bezuška hrál výborně pozičně, dobře napadal, skvěle bruslil a bylo ho plné hřiště. Navíc vše zvládal bez faulu. Jeho výkon po zápase okomentoval hlavní kouč slovy: „Peter Bezuška hrál výborně, je vážně velmi dobrý hráč.“

Vsetínští fanoušci, kteří Petera viděli v Opavě v akci, si jej budou určitě přát na ledě i v neděli proti Karviné. „Všechno je to na trenérovi naší juniorky, jakmile mi poví, že můžu jet, tak velmi rád dorazím,“ slíbil Peter Bezuška. Mladý talent má za sebou zkušenosti z juniorské extraligy, juniorského mistrovství světa a nyní i z druhé ligy mužů. „V reprezentaci je to trochu něco jiného. Jsou tam samí vyspělí hráči, kteří do všeho jdou naplno a je těžké s nimi stíhat. Juniorská extraliga je s druhou ligou mužů srovnatelná, rozdíl je pouze v tom, že hráči jsou zde zkušenější, rozumnější, podrží puk a nehoní se tolik za ním,“ srovnával svá působiště třinecký bek.

Vraťme se do zápasu s Opavou, jenž Peter ohodnotil těmito slovy: „Myslím, že to bylo fajn. Z pohledu týmu jsme první třetinu hráli výborně a poté už jsme to táhli až do konce zápasu. Zkrátka ta první třetina nám sedla. Měli jsme šance, které jsme proměnili a už se nám hrálo dobře.“ Novinkou pro hráče s číslem 61 v zápase s Opavou byli také diváci, kterých se v Opavě sešlo kolem pětiset. Ze Vsetína se fandit svým borcům dostavilo pžibližně čtyřiceti fanoušků. Ti povzbuzovali Valachy celé utkání. „V juniorské extralize nechodí vlastně žádní diváci. Dnes se mi velmi líbilo, že tady byl kotel ze Vsetína a fandil celý zápas. V takové atmosféře se hrálo výborně. Rád bych si zahrál i na Lapači. Slyšel jsem, že jsou tam výborní diváci a rád bych si zahrál i před nimi,“ zakončil rozhovor Peter Bezuška.

Peter Bezuška na MSJ-2012 v Calgary a Edmontonu. Slovenský bek čelí nájezdu pozdějšího vicemistra světa Nikity Kucherova.

zdroj: Photo by Francois Laplante/HHOF-IIHF Images.