Po odmlce se bude Vsetín bavit mládežnickým hokejem

Helena Hegeďová • 12.09.2018

Úvodní týden mládežnických soutěží je za námi a my si tak můžeme pomalu navykat na jejich zápasové tempo. Další kolo dorostenecké extraligy je na programu již ve čtvrtek. A Valaši odehrají tento den své první domácí utkání, soupeřem jim bude Přerov. Na Lapači se ještě neukázali ani junioři, což znamená, že také o i si pátečním zápasem proti Havířovu odbydou premiéru. Sobota pak bude ve znamení venkovních zápasů. A jelikož během následujícího víkendu bude hrát s Havířovem vsetínský A-tým a juniorka, nesmí ani dorostenci zůstat pozadu. Juniorka se vydá podobným směrem, jelikož zamíří do Vítkovic.

Napodobí juniorka o tomto víkendu úspěch ze Zlína?

Jak již nadpis napovídá, Vsetínští junioři vstoupili do soutěže skvělým obratem proti Zlínu. Na Zimním stadionu Luďka Čajky prohrávali po 12 minutách už 0:3, dokázali však vyrovnat, a to hlavně díky dvěma gólům Lukáše Jindry. Na začátku třetí třetiny museli Vsacané znovu dotahovat. V tomto dějství svého soupeře přehráli a na konci utkání se radovali z plného bodového zisku. V neděli už to z pohledu zelenožlutých tak veselé nebylo. Z Přerova odjížděli bez bodu a s výsledkem 0:5, o kterém rozhodly přesilovky Zubrů a jejich tři rychlé góly ve třetí třetině.

Lukáš Jindra je tedy se svými 2 góly a 1 asistencí na čele kanadského bodování vsetínských útočníků. Mezi obránci je na tom bodově nejlépe Šimon Jenáček (1+1). V obou odehraných utkáních se v brance Valachů představil Jakub Málek.

Zápas: 14.9. Vsetín – Havířov 17:30

Havířovští mladíci mají po dvou zápasech na kontě dva body. A jestliže Valaši začali sezónu v derby ve Zlíne, Havířov na tom byl podobně, když se vydal na led třinecký. První i druhá třetina tohoto zápasu byly vyrovnané a o zisku třech bodů se rozhodlo v 52. minutě, kdy se za záda gólmana Štipčáka prosadil Macháček. AZ si těsnou prohru vykompenzoval alespoň v nadstavbě. V poslední minutě prodloužení se trefil Adámek. Stejný hráč vstřelil branku také v druhém extraligovém utkání, tentokrát to bylo proti zlínským Beranům. Adámek se prosadil v 8. minutě utkání a dlouho to byla v tomto zápase jediná branka. Ve třetím dějství Havířov svůj hubený náskok navýšil, Zlín však rychle odpověděl a vzápětí přidal ještě jeden gól. Tudíž bylo vyrovnáno a AZ nakonec dobře rozehrané utkání prohrál v nájezdech.

Nejproduktivnější hráč, tříbrankový Lukáš Adámek, byl již výše několikrát zmíněný. Stejný počet bodů, tedy tři, mají však také Maxim Mastič (1+2) a Lukáš Juhász (0+3). Michal Dufek a Marek Štipčák si první dvě utkání rozdělili, takže oba z této vyrovnané brankářské dvojice Havířova už si v letošním ročníku zachytali. Dufek s úspěšností 94,87%, Štipčák s 90,7%.

Zápas: 15.9. Vítkovice – Vsetín 13:00

Vítkovičtí si na úvod připsali hned čtyři body, a to po skalpu Přerova. První třetina skončila remízou, ve druhé byli lepší Zubři a dostali se do vedení. Chleba se však krájel až ve třetím dějství, kdy Vítkovice na svém ledě prohrávaly už 1:3, ale dokázaly překlopit výsledek na svou stranu hned pěti brankami mezi 49. a 60. minutou. V nadstavbě pak braly další bod, který si po svém velkém obratu jistě zasloužily. Ve druhém kole narazili Ostravané na Třinec. V tomto zápase, který opět sehrály na domácím ledě, Vítkovice po většinu zápasu prohrávaly. Vyrovnávací branku na 1:1 vstřelil s 58. minutě Lewandowski. Za sedmnáct sekund však vrátil Třinci vedení zpět Havránek, s čímž už nedokázali domácí borci nic udělat.

Právě Jakub Lewandowski (2+2) vede kanadské bodování svého celku. Jen o bod za ním je Viktor Konečný (2+1). Obě utkání pak v brance strávil Dominik Piták.

Sestavy v minulém kole:
Vsetín: Málek – Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený – Jindra, Klímek, Zetocha, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.
Havířov: Dufek M. - Topolanský, Szturc, Máca, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek – Stodůlka, Hilšer, Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Žídek, Byčkov, Tomeček, Janeček, Dufek K.
Vítkovice: Piták – Kunc, Gřesík, Zapletal, Bílý, Smička, Vacula, Věntus – Blaško, Lednický, Ivan, Bernovský, Tvrdý, Konečný, Krška, Lewandowski, Mrva, Fridrich.

Naopak dorost na první výhru stále čeká, šanci bude mít proti Přerovu a Havířovu

Na dorostence čekal v úvodním týdnu jen jeden zápas. Stejně jako jejich starší kolegové odehráli také oni svůj první zápas na zlínském zimním stadionu. Výkon vsetínské juniorky ale nenapodobili. Na ledě soupeře padli poměrem 1:4 po utkání, ve kterém nedokázali proměnit jasné gólové šance, a tím dlouho vyrovnané utkání otočit ve svůj prospěch. Při jedné vstřelené brance nemohou být statistiky Valachů nijak pestré. Autorem tohoto gólu byl Matyáš Dědek, přihrávali mu Václav Kočí a Boris Babeliak.

Zápas: 13.9. Vsetín – Přerov 17:00

To přerovští Zubři získali v úvodním duelu všechny dostupné body. Hattrickem se navíc blýskl Martin Ryšavý. Dvě ze svých tří branek vstřelil v základní hrací době a výrazně tak dopomohl svého celku k vítězství 4:3. Třetí gól ale Ryšavému stále chyběl a připsal si jej až v následné nadstavbě, což pro něj znamenalo nejen další bod do střelecké listiny, ale také do tabulky ELIOD extraligy dorostu.

Zápas: 15.9. Havířov – Vsetín 13:30

Havířov hrál s druhým z celků z Brna a vysokou výhrou proti Technice bude jistě v zápase proti Vsetínu nabuzen. S Brněnskými hráli Slezané doma a svou dominantu nad soupeřem potvrdili již v první třetině, po jejímž konci vedli 6:0. Celkové skóre se zastavilo na stavu 10:3 a domácí celek tak mohlo možná mrzet jen to, že sem jim nevedlo v nadstavbě. Tři z deseti branek v prvním utkání vsítil Michal Kusak. Nejproduktivnějším hráčem je však se čtyřmi body (2+2) Martin Pavlačka.

Vsetín: Tkadlec – Mikula, Velikovský, Kočí, Dořičák, Prčík, Kuchařík, Kunst – Bednařík, Rybár, Novotný, Jurek, Babeliak, Urban, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.
Přerov: Suchánek – Kaprál, Koblížek, Palguta, Brázda, Tomiga, Holík – Machalík, Štíbr, Ryšavý, Kuncek, Halík, Hradil, Hlávka, Závadský, Buršík, Juřička, Šilhavý.
Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Křivohlávek, Zmarzľák – Žák, Pavlačka, Kusak P., Moškoř, Kolat, Becher, Vojkůvka, Kusak M., Szturc, Bárta, Horváth.