Pohled expertů: nepadne mnoho branek, záležet bude i na rozhodčích

Aleš Koňařík • 27.02.2003

V s e t í n – Napětí před cílovou páskou základní části extraligy by se dalo krájet jak mlha nad rybníčkem Brčálníkem. Naději na play-off si hýčká čtveřice týmů, jenže místa jsou volná pouze dvě. Znojmo a Vsetín se drží v postupové osmičce, útok ze zadních pozic ovšem chystají Karlovy Vary a Plzeň. Největší zájem je nyní upřen na souboj Energie se Vsetínem. A výsledek je ve hvězdách. Požádali jsme několik hokejových žurnalistů, aby se pokusili odhadnout výsledek pro obě mužstva klíčového duelu.

Michal Berg (hcorli.cz): „Pro oba týmy se jedná o ten pověstný "zápas sezóny" a neúspěch v něm znamená s velkou pravděpodobností vyřazení z boje o play-off. Proti domácím bude hrát paradoxně našlapaný stadion a v klíčových momentech je bude svazovat nervozita. Klidní ale nebudou ani žlutozelení, kteří navíc nastoupí oslabení, do sestavy se určitě dostane mladý bek Kučný, který však svůj úkol zvládne. Emocí bude určitě míň než v zápase Budějovice-Vsetín, už proto, že zbytečná vyloučení by tým ještě víc oslabila. Na obou stranách budou hrát hlavní úlohu zkušení hráči a brankáři, gólově se prosadí Svoboda a Jaškin, víc branek v základní hrací době nepadne. Tým, který bude mít větší vůli po vítězství přidá v prodloužení druhou branku. Rozhodnuto po tomto zápase nebude, rozhodne se v neděli.“

David Schlegel (hcplzen.cz): „Před Karlovými Vary leží obrovská šance. Jejich velká štěstí je, ze mají osud ve svých rukou. Viděl jsem je v minulém kole na Slavii a hráli s maximálním nasazením. Bude za nimi stát vyprodaný stadion a myslím si, ze Vsetín v normální hrací době porazí. Marek Sýkora je velký stratég a dokázal si v těžkých situacích poradit. V Plzni to dokázal dvakrát - v sezóně 1991/92 s mužstvem zašel do ZOO po drtivém debaklu ve Vítkovicích a v sezóně 1998/99 rozehrál skvělou taktickou partii ve čtvrtém čtvrtfinále s Třincem. Stát se ale může všechno...“

Václav Rybáček (hcsparta.cz): „Myslím, že duel bude přehecovaný, dá se čekat hodně vyloučených. Určitě to nebude hokej na krásu, ale to od tohoto zápasu fanoušci stejně nečekají, hlavní budou body. Gólů asi moc nepadne, mohl by rozhodnout náhodný gól, drobné zaváhání brankáře nebo využití přesilovek. Právě v souboj brankářů by se mohl zápas změnit. Bude to hodně náročné i pro rozhodčí. Budou pod tlakem domácích fanoušků, každé jejich rozhodnutí bude ostře sledováno a může vyvolat bouře nevole. Zápas bude enormně náročný pro všechny aktéry.“

Darek Štalmach (samostatný sportovní psavec): „Tipovat výsledek takového utkání je něco podobného, jako sázka o to, na kolik pokusů provleče opilý bača nit ouškem jehly. Může se mu to povést napoprvé, nemusí se ale trefit nikdy. Hodně bude záležet na tom, zda se oba týmy vyspí dorůžova, jak na ně dolehne tíha okamžiku a také poslední zápasy. Vždyť tragický konec střetnutí karlovarských hokejistů s Litvínovem může poslat sebevědomí hodně hluboko. Jenomže od toho jsou tady trenéři. A Marek Sýkora je odborník na svém místě. Další věcí, která bude hrát velkou roli, bude přístup rozhodčích. Nasazení dvou arbitrů je bezesporu dobrý tah a je jen na nich, zda hokeji pomohou, či zda ho pošlou někam, kde nepatří. Osobně tipuji, že domácí vyhrají o dvě branky a tu druhou vstřelí při power-play vsetínských.“

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno