Poslední přípravný zápas na domácím ledě. Na Lapač zavítá Opava

Filip Bazala • 29.08.2013

Příprava graduje a Vsetín se naposledy v tomto období představí na domácím ledě. Na Lapač přijíždí těžký soupeř z Opavy. Slezan je pravidelným týmem, který Valachy výrazněji trápí na vlastním ledě. Jestli tomu bude tak i znovu se dozvíte, když přijdete ve čtvrtek od 18:00 sledovat zápas přímo do dějiště dění, tedy na zimní stadion Na Lapači. Na zápasy přípravy je stanoveno jednotné vstupné 30 Kč.

Vsetínští hokejisté jsou v přípravě zatím trochu jako na houpačce, nahoru - dolů. Zprvu tým předvedl velmi dobré výkony, které gradovaly v Šumperku. Poté však přišla vysoká prohra v Přerově. Odveta na domácím ledě skončila remízou. Trenér Juraj Jakubík s asistentem Viktorem Hlobilem již několik hráčů vyškrtli z možné soupisky na nadcházející sezónu a zužování kádru bude pokračovat. „Nemůžeme si dovolit mít na soupisce tolik hráčů jako třeba Barcelona,“ přirovnával vtipně k fotbalovému velikánovi. Pro zkoušené hráče je to jasný signál se v dalších zápasech předvést v tom nejlepším světle.

Před čtvrtečním zápasem s Opavou je již jisté, že v brance domácích se letos poprvé představí jeden z hrdinů loňského týmu juniorů, kteří vybojovali postup do extraligy – Tomáš Kohn. Mladý gólman prodělal před nedávnem operaci ramene a byl nucen dát hokeji na chvíli pokoj. Nyní se však vrací, aby přesvědčil trenéra Jakubíka o svých kvalitách. Již v zápase s Přerovem se objevil v zápase další z bratrů Vrbů a to Lukáš, který se vrátil z působení v Berouně. S bratrem Filipem by mohli pomoct zacelit mezery v obraně Valachů. „Od bratrů Vrbových čekám, že jejich výkony půjdou jen nahoru,“ komentoval nově příchozí obránce hlavní trenér Jakubík.

Slezan v přípravě zatím pouze jednou poražen

Kádr Slezanu již po několik sezón zůstává téměř beze změn. Není tomu jinak ani letos. Až na odchod Michala Kukola je sestava týmu Karla Suchánka stejná. Tým se bude opět opírat o kvality beka Josefa Tichého, útočníka Tomáše Měcha či Petra Chalupy. Nesmíme zapomínat ani na jednoho z nejkvalitnějších gólmanů druhé ligy - Dušana Šafránka. Ti všichni by ve čtvrtek od 18:00 měli prověřit tým Vsetína. Ze vzájemných zápasů lze říct, že pokaždé jde o hodně vyrovnané zápasy, které sice nepobírají příliš hokejové krásy, ale bojovnost se jim upřít nedá. Je to dáno hlavně hrou Slezanu, která spoléhá právě na fyzicky náročný hokej.

Opava si v přípravě zatím nevede vůbec zle. Nejprve vypráskala venku Přerov 7:0, poté doma Nový Jičín 6:2. Ve třetím zápase na domácím ledě Zubři odčinili vysokou porážku a porazili Slezan poměrem 5:3. To je zatím jediná ztráta Slezanu v přípravě. Svěřenci poté ještě porazili Orlovou venku 4:7 a Nový Jičín 2:4. Nyní je čeká dvojzápas se Vsetínem a dá se čekat vyrovnaná bitva. Jak dopadne ihned ta první, se dozvíte, když dorazíte ve čtvrtek na Lapač.

Ze zápasu bude připravena i onlajn textová reportáž prostřednictvím serveru Onlajny.com.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Kohn – Farda, Vrba F., Žák, Tichý, Vrba L., Okuliar, Vodák, Báchor – Ambruz, Vaněk, Mikšovský, Hruška O., Vítek, Kajaba, Podešva, Kubo, Daněk, Štrbík, Janeba, Baroš.

Opava: Šafránek - Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler, Bednárek - Měch, Vítek, Polok, Vlašánek, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.