Překvapili jsme výsledkem i hrou, těší brankáře Davida Sachra

Helena Hegeďová • 23.09.2018

Vsetínský Lapač hostil druhé juniorské derby letošní sezóny mezi Vsetínem a Zlínem, přičemž Berani měli vzhledem k předchozí prohře o motivaci postaráno. „Trošku jsme čekali, že nám to budou chtít vrátit. Abych pravdu řekl, mě osobně docela zklamali tím svým přístupem,“ komentuje hru soupeře gólman David Sachr. Vsetín naopak k zápasu přistoupil na jedničku, což se projevilo hlavně ve druhé třetině. „To, co jsme na ledě předváděli druhou dvacetiminutovku, byla úplná fantazie,“ říká devatenáctiletý brankář juniorky, „doslova jsme je přejeli.“

Davide, jak byste zhodnotil dnešní zápas?
Dnešní zápas hodnotím ve všech ohledech pozitivně. Hráli jsme derby se Zlínem a přišlo se podívat i dost lidí. Myslím si, že jsme překvapili jak výsledkem, tak naší hrou. Podle mě to ani Zlín nečekal, ale bojovali jsme od prvního do posledního a ukázali jsme, že máme sílu.

Jakou hru jste od Zlína očekávali? Přeci jen by se dalo říct, že jste jim minule ukradli vítězství...
Trošku jsme čekali, že nám to budou chtít vrátit. Abych pravdu řekl, mě osobně docela zklamali tím svým přístupem. Čekal jsem do nich daleko agresivnější hru.

Myslíte si, že vás uklidila branka ve třetí minutě?
Určitě nás to mohlo uklidnit. Dalo nám to takovou tu jistotu, že s nimi můžeme hrát a nemusíme se podělat z toho, že hrajeme se Zlínem. Taky jsme jim chtěli ukázat, že tady se body nezískávají snadno.

Druhá třetina byla gólově zcela ve vaší režii, co byste k ní řekl?
To nečekal snad nikdo. To, co jsme na ledě předváděli druhou dvacetiminutovku, byla úplná fantazie. Doslova jsme je přejeli, ale kluci mi hodně pomohli i dozadu. Zlín tam měl taky vyložené šance, ale kluci do toho padali po hubě a pomohli mi. Byl to týmový výkon.

Zmínil jste, že i Zlín měl hodně šancí. Jak se vám chytalo?
Mně se chytalo fantasticky. Máme tady super partu. Kluci mi pomohli ve všem, nebylo to jenom o jednom člověku. Celý tým makal a občas mě to taky šťastně trefilo.

Byly tam pro vás nějaké opravdu těžké zákroky?
Já si myslím, že zlomový moment, kdy už to fakt bylo na hraně, byl na začátku druhé třetiny. Bylo tam nahození z rohu. Já jsem to vyrazil a měli to tam v podstatě do prázdné brány za stavu 1:1. Myslím si, že kdybych to třeba nechytil, tak bychom tu druhou třetinu nemuseli takhle zahrát. Tam jsem měl opravdu štěstí, že jsem to chytil. Pak jsme v podstatě z protiútoku dali na 2:1 my, a ne oni.

Do třetí třetiny jste šli za vysokého vedení, co jste v ten moment od soupeře očekávali?
Oni v podstatě neměli co ztratit. Čekali jsme, že nás budou chodit napadat ve třech, nechávat jednoho hráče na modré čáře do brejku a podobné věci. Nakonec jsme to ale zvládli a určitě jsme měli i v hlavách, že máme tak velký náskok. Myslím si, že jsme se k tomu postavili fantasticky. Díky tomu jsme taky vstřelili ještě jeden gól a vyhráli 7:2 celkově.

Nadstavba dospěla až k nájezdům, jaké byly z vašeho pohledu?
Snažili se hodně střílet. Čekal jsem, že budou spíše kličkovat, ale bohužel, nájezdy už jsou loterie. My jsme nedali z pěti nájezdů ani jeden gól a mně tam jeden propadl, takže bohužel. Bod jsme ztratili, ale jsme hlavně rádi za ty tři.

Jako další vás čeká Přerov. Jak byste okomentoval tento zápas?
Myslím si, že Přerov je nepříjemný soupeř. My se budeme snažit maximálně využít domácího prostředí a urvat čtyři body