První čtvrtina finišuje, Vsetín zahájí venkovní trip v Hodoníně

Jan Tajzler • 16.10.2015

První čtvrtina napíše v sobotu svou závěrečnou kapitolu. Pro hokejisty Vsetína to znamená zájezd na jih Moravy a to na horký led hodonínských Drtičů. V Hodoníně navíc Valachům odstartuje série tří venkovních utkání v řadě. Termín série bude v tomto utkání hrát svou roli, zatímco hostující Vsetín čítá vítěznou sérii pěti zápasů, domácí Hodonín se potýká s menší krizí, když už tři zápasy v řadě nepoznal chuť vítězství. Divácky sledované utkání odstartuje na zimním stadionu Václava Nedomanského v sobotu od 17:00.

Vsetín a Hodonín, to jsou tradiční fanouškovské bašty třetí nejvyšší soutěže. Utkání těchto celků bývají velmi vyrovnaná, důkazem budiž výsledky z loňské sezony. Hodonín nejprve připravil domácímu Vsetínu první porážku v sezoně, když na Lapači zvítězil 2:1 po prodloužení. Vsetínu se pak vydařila odveta na jihu Moravy, kde Valaši zvítězili taktéž v prodloužení 4:3. Výjimku zpravidla snad tvořilo pouze třetí vzájemné utkání, Vsetín Drtiče vypráskal 6:2 a v závěru základní části pak v Hodoníně znovu uspěl až po základní hrací době a to 5:4 po samostatných nájezdech. Letos se Vsetín s Hodonínem utkají poprvé právě v sídle jihomoravských Oranjes.

Po sérii vítězství přišla do Hodonína série porážek

Vedení hodonínského hokejového klubu vyhlásilo před sezonou cíl pohybovat se v horní polovině druholigové tabulky, to znamená skončit nejhůř do čtvrtého místa, které jako poslední zajišťuje start vyřazovací části na domácím ledě. Jenže Hodonínu se zatím nedaří tyto cíle naplňovat a je jasné, že po první čtvrtině nebudou Drtiči spokojeni. Ztráta na čtvrtou Porubu činí už osm bodů, na sobotního soupeře ze Vsetína pak Hodonín ztrácí 9 bodů, a pokud chce nahoru, musí zabrat. Toto manko vzrostlo díky třem posledním vystoupením hodonínského týmu. Drtiči po sérii tří vítězných utkání padli v domácím prostředí nováčkovi východní skupiny z Moravských Budějovic 4:5. V Opavě utkání dospělo až do prodloužení, kde byl šťastnější domácí Slezan. Zatím poslední bitvu svedli svěřenci trenéra Oslizla v Novém Jičíně, zde si připsali těsnou porážku 2:3. Odrazovým můstkem pro Drtiče má být nyní dvojice domácích utkání v řadě, nejprve v sobotu proti Vsetínu a poté v derby s Technikou Brno. Problémem Drtičů však je, že dokázali porazit pouze soupeře, kteří se nacházejí ve spodních patrech tabulky, nyní přichází šance na změnu, do Hodonína přijede Vsetín.

Trenér Oslizlo se ve svém kádru může opřít o klubové stálice, netřeba dlouze představovat Zdeňka Juráska, jehož body pomáhají Drtičům snad v každé sezoně, tentokrát má hodonínský veterán na kontě sedm branek a šest asistencí. Podle všeho však Juráskovi bude proti Vsetínu chybět jeho parťák a další dlouholetá opora Hodonínských Petr Peš, jenž je evidován na marodce. I tak se může Hodonín spolehnout na řadu kvalitních hráčů. Zatím nejproduktivnějším v Oslizlovém souboru je se čtrnácti body Jakub Sajdl. Krom zmiňovaného Juráska stojí dále v klubové produktivitě Michal Kuba 4+6. Daří se také Dominiku Matulovi, jenž se na sezonu připravoval právě na Lapači, ale na poslední chvíli se stal posilou hodonínského mužstva. V defenzívě se daří Danielu Kolářovi 2+9, vedle něj významně přispívají ofenzívě Lubomír Škapík či urostlý zadák Ondřej Nedvěd. V brankovišti dostává momentálně více prostoru Petr Zavadil, neboť jeho kolega Zdenko Kotvan se léči se zraněním. Zavadilova čísla jsou 2,76 inkasovaných branek na zápas a úspěšnost zákroku nad 91%.

Vsetín čeká venkovní série, bude nadále vítězná?

Hokejisté Vsetína zakončí první čtvrtinu soutěže na ledě soupeře a na venkovní kluziště by si měli začít zvykat. Pokud totiž budeme počítat i utkání v Hodoníně čeká Vsetín měsíc cestování, Valaši se svým fanouškům do 14. listopadu představí pouze dvakrát. Zcela jistě čeká mužstvo trenéra Jenáčka a Hlobila těžká zkouška. Valachům se však nyní daří a je jedno, zda hrají doma nebo venku. Důkazem budiž vítězná šňůra, na které už se houpe pět korálků. Ten šestý by zelenožlutí rádi navlékli právě v Hodoníně. „S Hodonínem jsou to těžké zápasy, mají zkušené hráče, výborné diváky, menší stadion, takže tam to bude vyhrocené možná i mezi fanoušky, budeme hrát ze zabezpečené obrany, nikam se nebudeme cpát a budeme spoléhat na brejky, chceme další 3 body a prodloužit vítěznou sérii,“ dodává odhodlaně dvoubrankový střelec proti Opavě a momentální držitel černého klobouku Ondřej Slováček.

Jak už jsme zmínili, Vsetínským se daří, naposledy schytala formu vsetínského celku Opava. Valachy za pátým vítězstvím v řadě vedla především druhá formace, která navázala na výkony té první z předešlých utkání a dokázala, že umí rozhodovat zápasy. Především souhra Petra Dvořáka s Ondřejem Slováčkem musela potěšit zrak nejednoho vsetínského fanouška. Dalším faktorem vsetínského úspěšného tažení je brankář Petr Hromada, ten si v první čtvrtině soutěže připsal již třetí čisté konto a dokazuje, že s novou sezonou je tu znovu o něco zkušenější brankář. Mimořádnou chuť má také nejstarší člen vsetínské sestavy a to Radim Tesařík jeho bilance 3+8 je v devíti utkání na obránce obdivuhodná. V trendu minulého ročníků pokračuje Jan Kolařík 9+9 a když k němu ještě připočteme jeho spoluhráče z formace Daniela Vaňka 3+9 a Františka Zúbka 5+7, pak dostáváme úderné komando, které v zelenožlutém kroji zlobí defenzivní řady soupeřů.

Podaří se Valachům znovu zvítězit, a zahájit tak venkovní trip bodovým ziskem? Můžete se přesvědčit, pokud v sobotu zamíříte do Hodonína na zimní stadion Václava Nedomanského.

Předpokládané sestavy:

Hodonín: Zavadil (Zollpriester) - Pokorný, Kolář, Škápik, Nedvěd, Jedlička, Janota, Polesný, Flamík - Kučera, Sajdl, Špok - Matula, Jurásek, Kuba - Charvát, Tomi, Garanin - Černohuos.

Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Vrba, Nedbálek, Žák, Řezáč, Báchor – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vávra – Vítek, Ondráček, Ambruz – Kubo, Daněk, Finsterle