Středeční utkání s Porubou nabídne mikulášskou nadílku i pomoc zvířecímu útulku

Jan Tajzler • 02.12.2019

Mikulášská nadílka pro děti, pomoc Zvířecímu útulku Vsetín či Hokejová tombola 50 na 50, ve které fanoušci mohou kromě finanční výhry získat i dárkový balíček od partnera utkání Smýkalovy kávy. To vše v rámci doprovodného programu nabídne středeční zápas Vsetína s Porubou, ve kterém budou Valaši na Lapači bojovat o důležité body do tabulky. Duel s tradičním rivalem startuje v 17:30!

Mikuláš děti navštíví ve čtvrtek, ale kdo přijde na středeční utkání Vsetína s Porubou, může se těšit na nadílku již o den předem. VHK ROBE Vsetín zároveň v adventním období vyhlásil pomoc Zvířecímu útulku Vsetín. Proto jsou ve středu na Lapači vítány krmivo, pamlsky, stelivo pro kočky, misky nebo třeba vodítka, která mohou fanoušci přinést přímo na zimní stadion.

Pokračuje i oblíbená Hokejová tombola 50 na 50, ve které mohou fanoušci kromě výhry získat i dárkový balíček od partnera utkání Smýkalovy kávy. Výtěžek z tomboly by klub rád proměnil ve speciální inline povrch pro letní měsíce v prostoru ledové plochy. „Zejména naše děti by se totiž na této ploše mohly nadále rozvíjet ve svých dovednostech,“ sdělil jednatel VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola.

Poruba se trápí, prohrála čtyři utkání v řadě

Ostravanům se v poslední době vůbec nedaří. Svěřenci trenéra Holaně v posledních čtyrech utkání nebodovali, ba co hůř inkasovali hned 20 branek. Postupně se Poruba musela sklonit Českým Budějovicím (1:3), Přerovu (1:6), Chomutovu (4:5) a naposledy Litoměřicím (1:6). Výsledkem této bídné série je propad Poruby na 7. místo tabulky s jednobodovým mankem na Vsetín.

Porubu po skvostném startu do soutěžního ročníku opustil Vladimír Svačina, jenž už plnohodnotně plní roli tahouna v extraligové Kometě Brno. Novým lídrem porubské produktivity se stal Marek Sikora (6+14). O status nejlepšího střelce se dělí hned tři borci, kteří shodně nastříleli 9 branek, jedná se o Tomáše Greše, Jana Káňu a Marka Špačka.

Defenzívu Poruby drží mimořádnými výkony obránce Patrik Husák (7+17). Extraligové zkušenosti může nabídnout také Patrik Urbanec (2+5). Brankoviště Poruby střeží ve většině případů Frederik Foltán, Poruba má k dispozici ještě Hynka Kůdelu a v případě urgentní potřeby i Daniela Dolejše.

Vsetín se stále trápí v početních výhodách

Valachům se závěrečné odvety příliš nedaří. Zelenožlutí postupně podlehli Motoru (0:5), Přerovu (1:2sn) a recept marně hledali i na chomutovské Piráty, se kterými začali sice dobře, ale konec nebrali ani bod po porážce 2:6.

Valachy stále trápí přesilové hry, od utkání s Motorem nevyužili hned 20 početních výhod, což se logicky odráží také na produktivitě týmu. Vstřelit za 185 minut hry pouze tři branky, to určitě není vizitka, se kterou by se ambiciózní Vsetín chtěl prezentovat.

Utkání dvou trápících se celků startuje na Lapači ve středu od 17:30, v případě že se na Lapač nedostanete, budete moci zápas sledovat prostřednictvím onlajn reportáže a nebo si můžete naladit přímý přenos skrz zpoplatněný portál hokejkatv.cz.

Sestavy v minulém kole:

Poruba: Foltán – Slavík, Husák, Pastor, Šendera, Dluhoš, Rudl, Dundáček – Kanko, Zdeněk, Káňa – Szturc, Jáchym, Sikora – Špaček, Hlinka, Ďurač – Ollender

Vsetín: Bláha (37. Gába) – Slováček, Teper, Kudělka, Hunkes, J. Drtina, Jeřábek, Ondračka – Jonák, Kucharczyk, Gorčík – Procházka, Rehuš, Dostálek – Karafiát, Pechanec, D. Tůma – Hořanský, Šilhavý, L. Volf.