Tipsport Cup: Vsetín deklasoval Vítkovice

Michal Kubáň • 06.08.2002

V s e t í n - Ve čtvrtfinálovém kole Tipsport Cupu zavítaly na vsetínský led Vítkovice. O výsledku zápasu rozhodla druhá třetina, kdy vsetínští nastříleli tři góly. Po celý zbytek zápasu pak už jen upravovali výsledek. Třetí třetina se stala jednoznačnou záležitostí v režii domácího celku. Vítkovičtí hráči zápas pojali spíše jako trénink, zklamali i jejich brankáři. Vsetín se k vysoké výhře dopracoval i bez účasti Hudlera, Němce, Kucharczyka a Martina Ambruze.

Michal Blažek střílí šestý gól Vsetína (835 kb)

Již od začátku utkání domácí výborně napadali. Vítkovičtí se před svatyni domácích dostávali jen stěží, mnohem více se potil vítkovický gólman. Vsetínský tlak vygradoval v první branku ve 13.minutě, kdy obránce Luža vrátil do branky Stantienovu střelu. Vítkovickým se nedařilo ani v přesilových hrách, nedůslednost hostů mohl ve vlastním oslabení potrestat Demel. Vsetínští velmi dobře a hbitě bruslili a pokrývali hráče Vítkovic.

Domácí byli hokejově při chuti, velmi dobře a nápaditě kombinovali a pokračovali v nasazení z úvodní třetiny. Do ojedinělé šance se dostal kapitán Vítkovic David Moravec, propasírovat kotouč do branky se mu však nepodařilo. Pravidlo nedáš-dostaneš se opět potvrdilo: Dubec chytře našel najíždějícího Vašuta, pro něhož už nebylo problémem akci zakončit. Souhra Luži s Stantienem, který nastoupil proti svému bývalému chlebodárci, přinesla ovoce o dvě minuty později – Luža vyhnal pavouky s pravého horního růžku vítkovické branky. Vsetínští hráči, namlsaní vývojem zápasu, pak zařadili nižší rychlostní stupeň. Zpět na zem je dostal Aleše Padělek, jenž snížil ve 32.minutě po výborné kombinační akci na 3:1. Poté už však vsetínští do konce zápasu své protivníky k ničemu výraznému nepustili. Důkazem toho byl gól juniora Marka Dubce po souhře s Vakem. Vrátka vítkovické obrany zůstávala čím dál častěji otevřená, čehož s lehkostí sobě vlastní využívali domácí útočníci.

Už v první minutě třetí třetiny za asistence Blažka zvyšoval vsetínský Bartek stav zápasu na 5:1. Nezměrnou chuť po gólech potvrdil o sedm minut později další junior Blažek, jenž zužitkoval Dubcovu přihrávku zpoza brány. Tečku za zápasem udělal pět minut před koncem vsetínský Vak: v obranném pásmu nabral rychlost, na modré si „vyškolil“ dva obránce a parádní tutovku předložil Dubocovi, který se ani napodruhé nemýlil.

HC Vsetín - HC Vítkovice 7:1 (1:0,3:1,3:0)

Branky: 13. Luža (Stantien), 26. Vašut (Dubec, Vak), 29. Luža (Stantien), 37. Dubec (Vak), 49. Blažek (Valko, Lang), 56. Dubec (Vak) - 33. Padělek A. (Kaděra R.). Rozhodčí: Svoboda - Vöroš, Šimůnek. Vyloučení: 5:7, navíc Lang (VSE) 2 min OT Využití: 1:0. Diváků: 1600. Střely na branku: 30:33

Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Blažek, Bartek, Spitzer, Vašut, Polák - Kotásek, Stantien, Demel - Sochor, Lang, Dubec - Vak, Streit, Valko

Vítkovice: Smolka (32.Falter) - Tesařík, Bracháček, Jurečka, Zápotočný, Výtisk, Zátopek, Philipp, Dresler - Melenovský, Hulva, Moravec - Kaděra, Padělek A., Laskiewicz - Olesz, Ivan, Krayzel - Stránský, Padělek I., Selingr .