UZÁVĚRKA PŘESTUPŮ: Vsetín posílil obránce Jiří Drtina!

Redakce • 31.01.2019

VHK ROBE Vsetín v poslední den přestupového období získal na hostování do konce sezony z Mladé Boleslavi obránce Jiřího Drtinu. Třiatřicetiletý odchovanec týmu HC Slavia Praha, se kterou slavil i mistrovský titul v sezoně 2007/2008 má bohaté zkušenosti z české nejvyšší soutěže, ale i Chance ligy. Celkem 496 utkání v Extralize, ve kterých nasbíral 85 bodů za 25 gólů a 60 asistencí. Ve druhé nejvyšší soutěži pak 294 zápasů s bilancí 126 bodů za 33 gólů a 93 asistencí. Poprvé v kariéře okusí angažmá na Moravě. Na svůj dres si vybral číslo 27.

"Jsme rádi, že se nám podařil přestup Jirky Drtiny. Usilovali jsme o něj už před startem loňské sezony. Slibujeme si od něj, že zpevní naše obranné řady a ještě vylepší naše přesilové hry," řekl k angažování nové posily sportovní manažer Radim Tesařík.

Poslední sezony patřil k oporám Kladna a Slavie Praha. Hlavně letošní a loňskou sezonu jej fanoušci VHK ROBE Vsetín mohli ve vzájemných zápasech s pražským týmem zaznamenat. Souboje se Slavií byly vždy velmi vyrovnané a urputné, a to i díky Jiřímu Drtinovi, který v týmu soupeře předváděl velmi dobré výkony. Nyní bude oblékat zelenožlutý dres, a ještě před koncem základní části ho čeká pikantní souboj na ledě svého dosavadního zaměstnavatele tedy týmu Slavie Praha. S novým přírůstkem v týmu Jiřího Dopity a Luboše Jenáčka chystáme rozhovor. Vítej Jiří!

Profil Jiřího Drtiny na serveru eliteprospects.com